Skocz do zawartości

Kupno Samochodu I Rejestracja W New York State


Bozka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciala bym wiedziec jak to zalatwic krok po kroku. Tzn

znalazlam sobie samochod, negocjuje cene, decyduje sie go kupic.... i co dalej ??? Czy powinnam podpisac ze sprzedajacym jakas umowe kupna??? Czy mam wziac dokumenty zeby go zarejestrowac? i jakie dokumenty? Jak z platnoscia czy odrazu czy po zarejestrowaniu? gdzie najlepiej wykupic ubezpieczenie tj w ktorej firmie??? (Stan New York). Jakiego prawa jazdy lepiej uzywac miedzynarodowego czy state? Mam tylko Permit. czy mozna kupic samochod na permit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciala bym wiedziec jak to zalatwic krok po kroku. Tzn  

znalazlam sobie samochod, negocjuje cene, decyduje sie go kupic.... i co dalej ??? Czy powinnam podpisac ze sprzedajacym jakas umowe kupna??? Czy mam wziac dokumenty zeby go zarejestrowac? i jakie dokumenty? Jak z platnoscia czy odrazu czy po zarejestrowaniu? gdzie najlepiej wykupic ubezpieczenie tj w ktorej firmie??? (Stan New York). Jakiego prawa jazdy lepiej uzywac miedzynarodowego czy state? Mam tylko Permit. czy mozna kupic samochod na permit?

Mozna kupic na permit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz permit DL więc auto kupisz ale nie wiem czy zarejstrujesz, spytaj w swoim DMV.

Kupując musisz mieć wgląd w:

- certificate of registration

- pink slip inaczej title

- sales receipt albo inny dokument potwierdzający prawo własności auta

Sprawdzasz czy VIN (nr id auta) zgadza się z tymi w dokumentach wspomnianych wyżej. VIN jest na tabliczce na desce rozdzielczej od strony kierowcy, przy przedniej szybie.

Mając VIN możesz sprawdzić historię samochodu: wypadki, ilość poprzednich właścicieli, stan prawny itd na www.carfax.com koszt $20.

Jeśli decydujesz się kupić u dealera:

- Negocjuj cene out-the-door czyli z wszystkimi opłatami.

- dajesz kaseczek w tym różne fee i taxy $50-$300 zależnie od stanu.

- dealer przepisuje pink slip na ciebie

- dostajesz sales receipt

- dealer wypełnia temporary registration

- dostajesz tablice próbne (często plastikowy prostokąt cyfry markerem odręcznie) Jeśli kupujesz od osoby fizycznej (private party) nie dostaniesz próbnych tablic, część stanów pozwala na taką jazdę do 2 dni po kupnie.

W tym momencie auto jest twoje i wyjeżdżasz nim od dealera.

Dalej załatwiasz:

- ubezpieczenie

- smog test

- registration w DMV

Przez internet możesz sprawdzić koszt ubezpieczenia na www.geico.com i www.progressive.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepne sie pod ten temat, bo po 3 tygodniach tutaj doszlismy do wniosku, ze posiadanie samochodu jest koniecznoscia. Jestesmy w stanie NY, tak jak w temacie.

Posiadamy SSNy i miedzynarodowe prawo jazdy. Chcemy kupic samochod i chcemy sie od Was dowiedziec gdzie szukac samochodu:

- online (ebay)

- w komisach ?

Jakie beda mniej wiecej koszty ubezpieczenia i rejestracji?

Niestety mamy tu bardzo slabe polaczenie internetowe i przejrzenie wszystkich wyszukanych watkow pod haslem "kupno samochodu" zajeloby kilka dni. W zwiazku z tym prosze o napisanie co polecacie i opisanie krok po kroku formalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zarejestrowac samochod potrzebne jest prawo jazdy stanu w ktorym chcesz to zrobic,nie sadze aby na prawo jazdy obcego kraju ktos auto zarejestrowal,mozesz dostac tymczasowa rejestracje na powiedzmy przeprowadzenie auta od dealera do portu wysylki jesli auto jest zakupione na export ale tez dealerzy nie chca tego robic bo wiaze sie to z ryzykiem

najczesciej korzysta sie z tzw insurance gap ktory obowiazuje 24 godziny (rejestracja do rejestracji).

Proponuje udac sie do pierwszego lepszego dealera i zapytac o wszelkie info ale do uzytku po usa nie sadze

aby auto zarejestrowac potrzebujesz je najpierw ubezpieczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal, jestes pewny, ze tak wyglada sprawa z tym zarejestrowaniem?

Bo pytalismy tu pewnego Irlandczyka, ktory samochod kupil i zarejestrowal tu 15 lat temu, o to czy ma prawo jazdy stanowe czy miedzynarodowe i mowil, ze ma tylko miedzynarodowe. Od 23 lat jezdzi do Stanow na wakacje i jego miedzynarodowe prawko jest wazne 90dni, wiec akurat mu to pasuje. A po wakacjach auto zostawia tu, na rancho w garazu gospodarzy.

Jednak przez te 15 lat sporo moglo sie zmienic, dlatego tez pytam.

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...kupno+samochodu - w tym watku tez pisza, ze z miedzynarowowym prawkiem da rade kupic, ubezpieczyc i zarejestrowac auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Hej

Mam pytanie. Jak jest z samochodami od dealerow, czy to sa dosc pewne samochody? sprawdzone, czy jak w polsce: bywa roznie? Moze ktos moze mi polecic jakis pewnych dealerow w stanie NY, CT, NJ. Co prawda na auto nie mam wiele, okolo 2k dolarow, moze do 3k, ale czasem za te pieniadze mozna kupic dobre auto ktore jeszcze troche posluzy( jak u nas stare golfy:)). Chcialbym by mi posluzylo na ok 10k mil.

Pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie.

Czy moge kupić samochód na kogos?

W sensie, mam kuzyna co bierze na siebie samochod, tyle ze chce go kupic na dniach a kuzyn pracuje i nie moze jechac ze mna ogladac. Czy moge sam pojechac i kupić samochod od razu na niego? a on po prostu go pozniej zarejstruje w dmv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...