Skocz do zawartości

Kupno Samochodu I Rejestracja W New York State


Bozka

Rekomendowane odpowiedzi

odnosnie samochodu to ja tez potrzebuje pomocy...kupilam samochod od znajomego, zaplacilam cash a on odpisal mi go aktem darowizny zebym nie mosiala placic jakiegos tam podatku. Zapewnial mnie ze z samochodem jest wszystko ok i ze jestem 3 wlascicielem...jak sie okazelo samochod mial salvage title byl rozbity i ja jestem 5 wlascicielem a samochod jest 3 krotnie mniej warty niz ja za niego zaplacilam ...czy moge cos z tym jeszcze zrobic bedac tu nielegalnie??????Pomózcie mi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rauls od pewnego czasu czytam na roznych forach,w gazetach jak kto mozna sprawdzic tak wiec jak ktos nie wie a do tego to jest niby znajomy to po co ma takie cos sprawdzac?I tak sie wpada czasami .Moze to komus innemu pomoze w przyszlosci to co napisales :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nigdy nie kupil uzywanego samochodu w ciemno, bez porzadnego sprawdzenia go i niewazne czy od znajomego czy od kogos obcego, nawet jakby mnie zapewniali ze samochod jest na 100% sprawny i tak bym je sprawdzil.

Byc moze jej znajomy rowniez nie sprawdzal historii auta przed kupnem wiec mogl po prostu niewiedziec o jego wypadkowej historii, albo wiedzial i po prostu wcisnal jej kit, aby jak najszybciej pozbyc sie zlomu.

Sly6 sprawdzic moze kazda osoba, wystarczy znac tylko numer VIN ktory jest widoczny z zewnatrz przez przednia szybe w dolnym rogu, tuz nad deska rozdzielcza. Jeszcze tylko potrzebna karta debetowa/kredytowa aby dokonac zaplaty. Po tych dwoch czynnosciach juz wszystko wiemy na temat samochodu.

A jezeli powiedzmy sprzedawca nie zgadza sie na odpisanie numeru VIN, oznacza to ze ma cos do ukrycia i wtedy dziekujemy za zakup i szukamy innego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie samochodu to ja tez potrzebuje pomocy...kupilam samochod od znajomego, zaplacilam cash a on odpisal mi go aktem darowizny zebym nie mosiala placic jakiegos tam podatku. Zapewnial mnie ze z samochodem jest wszystko ok i ze jestem 3 wlascicielem...jak sie okazelo samochod mial salvage title byl rozbity i ja jestem 5 wlascicielem a samochod jest 3 krotnie mniej warty niz ja za niego zaplacilam ...czy moge cos z tym jeszcze zrobic bedac tu nielegalnie??????Pomózcie mi....

teraz to mozesz tylko zrobic to samo co tobie zrobiono

to ze jestes nielegalnie nie znaczy ze bez rozumu chyba...

niezle ci wcisneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Kupiłem własnie auto, od jakiegos mechanika, co sprzedaje auta. Dalem mu kase, dostalem certyfikate of title i dokument potwierdzajacy zakup samochodu. Nie dostalem pink slipa, zadnych rejstracji.

Chcialem to auto dzisiaj przywiezc do siebie z stanu NY do connecticut, ale zapomnialem zalatwic wczesniej ubezpieczenia wiec zostawilem u mechanika. Ubezpieczenie zalatwie dopiero pewnie we wtorek bo ubezpieczalnia zamknieta do wtorku. Jak w takim razie mam odebrac to auto? moge we wtorek z ubezpieczeniem przyjechac do siebie mimo ze nie mam tablic? Mam jakas inna mozliwosc?

Druga sprawa, Jesli samochod przeszedl smog check w NY, to musze jeszcze jeden robic w ct?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem odpowiedz, umieszcze tutaj, może sie komus przyda.

Trzeba zlozyc podanie o wydanie tymczasowej rejestracji z nastepujacymi dokumentami:

- dowod zakupu samochodu

- wypelniony formularz h-13

- dowod ubezpieczenia

- dowod tozsamosci, lub kopie w przypadku gdy osoba nie zjawia sie osobiscie

trzeba też zaplacic tax, nie jestem pewien kiedy dokladnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kumpel przyjeżdża na wakacje do USA, pozwiedzać i chce kupić używany samochodzik. Czy może na wizie turystycznej kupić auto, zarejestrować i ubezpieczyć ? On chce nim pojeździć w usa i potem wysłać sobie do PL.

Słyszałem również że cenę samochodu u Dealera (furki używanej) można dość dużo utargować. Czy to prawda?

Mówimy o Stanie Il

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...