Skocz do zawartości

Prawda o zyciu w USA.


california855

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Kochani rodacy w Polsce, wracam do poczatku tego tematu, tzn. jezyka polskiego pisanego.Osobiscie nie przeszkadza mi ze ktos uzywa angielskojezycznych zwrotow, nawet powiem ze jest to mobilizujac. Natomiast bardzo przeszkadza mi jesli ktos uzywa typowo polskich liter ktorych komputer nie potrafi odczytac i zamienia je na zupelnie inne znaczki. Jesli mozecie to nie uzywajcie typowo polskich liter.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam tak naprawde to wpadlem przypadkowo na ten post ale tak mnie wciagnal ze hmmm zaczalem o 13 i dopiero go skonczylem (i nie zamierzam oceniac tu szybkosci mojego czytania :D ) aaa postaram sie dostosowac do wymagan czyli: bez angielskiego i bez polskich liter no ale jesli mi sometimes wyrwie to sorki ;) no ale to tematu (Brr az sie boje)

Po lekturze waszych postow dotarlo do mnie jak bardzo PL jest podzielona, jak roznie ludzie (roznie zyciowo usytuowani) mieszkaja w PL, oczywiscie wczesniej o tym czytalem (NewsweekI i takie tam) ale dopiero "naoczne" przyklady uswiadomili mi to ostatecznie.

Co do naszego kraju to niestety po ostatnich wyborach Stracilem wszelkie nadzieje.. tu oczywista sprawa jest iz bylem za PO (au au au wiem wiem nie kazdy ich kocha) No ale po przegranej ktora wg. mnie jest i bedzie kleska dl PL postanowilem jednak dac mandat zaufania naszym moherowym wladzom i czekalem i obserwowalem i nie moglem wyjsc z podziwu Tyle mieli obietnic tyle zapewnien o uczciwosci Jaka to ta PL miala nie byc No miod i zloto ale czas mijal i o dziwo rzad z dnia na dzien wycował sie juz z 90% obietnic a tu nic totalna cisza moj narod sobie poszedl spac i ma to w hmm pupie... i to w tym wlasnie upatruje nasz problem w tym ze mamy wszystko w pupie wiec teraz pytam sie tych wszystkich PISowych harcerzy Co zescie zrobili najlepszego jak mozna bylo uwierzyc tym $^%&*&^% blizniakom no sorki ponioslo mnie demokracja - wolny wybor

A wybory pokazaly ze wiekszosc rodakow pragnie zachowania panstwa socjalnego co BARDZO zle wrozy mlodym ludziom i.... Hej Hej to wlasnie o mnie mowa, a ja ze swoimi 23ema latami na karku NIE zgadzam sie na to... No ale wiekszosc wybrala tylko ciekawy jestem teraz jak sie ta wiekszosc czuje gdy ich nowy rzad ich wydymal,,, a pieniazki zbierze od calosci

Ale dzieki bogu to juz byly ostatnie wybory w tym chorym kraju bo juz niedlugo wylatujemy z Zielonej Karty i pozegnam sie z PL i przyznam sie wam iz nie boje sie pomimo tych wszystkich zastraszajacych postow :) bo z nich wszystkich wysuwa sie jedna podstawowa zasada --> trzymaj sie z dala od polonii -- a ja wiem co to znaczy bo juz tam bylem i mialem swoje przygody z polonia tfu tfu :lol:

No i widzicie chyba musze jeszcze raz przegladnac posty bo tyle chcialem napisac a tu metlik sie zrobil straszny... ale teraz zrobie notatki :lol:

Si Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak naprawde to wpadlem przypadkowo na ten post ale tak mnie wciagnal ze hmmm zaczalem o 13 i dopiero go skonczylem (i nie zamierzam oceniac tu szybkosci mojego czytania :D ) aaa postaram sie dostosowac do wymagan czyli: bez angielskiego i bez polskich liter no ale jesli mi sometimes wyrwie to sorki ;) no ale to tematu (Brr az sie boje)

Po lekturze waszych postow dotarlo do mnie jak bardzo PL jest podzielona, jak roznie ludzie (roznie zyciowo usytuowani) mieszkaja w PL, oczywiscie wczesniej o tym czytalem (NewsweekI i takie tam) ale dopiero "naoczne" przyklady uswiadomili mi to ostatecznie.

Co do naszego kraju to niestety po ostatnich wyborach Stracilem wszelkie nadzieje.. tu oczywista sprawa jest iz bylem za PO (au au au wiem wiem nie kazdy ich kocha) No ale po przegranej ktora wg. mnie jest i bedzie kleska dl PL postanowilem jednak dac mandat zaufania naszym moherowym wladzom i czekalem i obserwowalem i nie moglem wyjsc z podziwu Tyle mieli obietnic tyle zapewnien o uczciwosci Jaka to ta PL miala nie byc No miod i zloto a o Ameryce i nielegalnych wyjazdach mielismy szybko zapomniec.. ale czas mijal i o dziwo rzad z dnia na dzien wycował sie juz z 90% obietnic a tu nic totalna cisza moj narod sobie poszedl spac i ma to w hmm pupie... i to w tym wlasnie upatruje nasz problem w tym ze mamy wszystko w pupie wiec teraz pytam sie tych wszystkich PISowych harcerzy Co zescie zrobili najlepszego jak mozna bylo uwierzyc tym $^%&*&^% blizniakom no sorki ponioslo mnie demokracja - wolny wybor

A wybory pokazaly ze wiekszosc rodakow pragnie zachowania panstwa socjalnego co BARDZO zle wrozy mlodym ludziom i.... Hej Hej to wlasnie o mnie mowa, a ja ze swoimi 23ema latami na karku NIE zgadzam sie na to... No ale wiekszosc wybrala tylko ciekawy jestem teraz jak sie ta wiekszosc czuje gdy ich nowy rzad ich wydymal... a pieniazki zbierze od calosci...

Ale dzieki bogu to juz byly ostatnie wybory w tym chorym kraju bo juz niedlugo wylatujemy z Zielonej Karty i pozegnam sie z PL i przyznam sie wam iz nie boje sie pomimo tych wszystkich zastraszajacych postow :) bo z nich wszystkich wysuwa sie jedna podstawowa zasada --> trzymaj sie z dala od polonii -- a ja wiem co to znaczy bo juz tam bylem i mialem swoje przygody z polonia tfu tfu :lol:

No i widzicie chyba musze jeszcze raz przegladnac posty bo tyle chcialem napisac a tu metlik sie zrobil straszny... ale teraz zrobie notatki :lol:

Si Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich...

Musze przyznac, ze nie myslalam rok temu ze moj topic przetrwa rok. Anyway..

Martwi mnie przyszlosc zycia w USA. Dlaczego? Podwyzki, zwalnianie z prac (Ford, GM).. jak tyle ludzi straci prace, to bedzie cienko dla reszty ludzi probujacych sobie tu jakos zycie ulozyc. Poza tym te ciagle wiadomosci o zaostrzaniu praw immigracyjnych.. brrrr...

Zycie tutaj na pewno nie robi sie latwiejsze z kazdym rokiem. Don't you think?

Hey kinga, chomik i reszta milych osob.. POZDRAWIAM WAS!

Ala :smt061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dlaczego Polacy, bedac takimi madrymi ludzmi nie moga stworzyc czegos nawet lepszego w POlsce. Lekarze musza sprzatac u Zydow (bo tak jest na przyklad w NY). Ja mialam raz na samym poczatku prace dorywcza.. Kazala mi Zydowka czyscic jej srebro. A potem pod koniec mi jeszcze powiedziala, ze to przez Polakow tyle zydow (specjalnie napisalam mala litera, bo jestem zla teraz) zginelo w obozach i teraz Polacy za to musza tak wlasnie pracowac u zydow. Myslalam, ze ja dzgne w ten jej glupi usmiech tym jej srebrnym widelcem. Glupia koszerna baba z peruka na lbie. Ehh.. I u takich gnojow niejeden wlasnie zaczyna. I te ich parszywe loki kolo ucha. Zygac sie chce jak to wspomne. Albo mi raz taka zydowka co rozdawala Polakom na Brooklynie prace, to mi dala prace na jeden wieczor sprzatac po jakims przyjeciu zydowskim. To mylam takie gary przez ok 6 godzin, w ktorych by moj trzyletni synek bez problemu sie na stojaco zmiescil. I mo ten gruby zyd z lokami (tfuj.. ) dal $6 tylko! Tak szecs. I powiedzial ze mnie juz tu nie potrzebuje i to mi wystarczy. Mam kupe przydazen. Ale nie chce tak wszystkiego pisac, bo potem nikt z Polskie tu nie wjedzie.

*************************************************************

MALE UZUPELNIENIE Z MOJEJ STRONY

Jest taka prawda ze kazdy przylatujacy do Nowego Jorku bez jezyka angielskiego,rozpoczyna swoja kariere u Zydow :idea: a nie Arabow czy Wlochow czy Chinczykow czy Indian,bo nikt inny tobie bez jezyka i bez

tgz"doswiadczen"w danej pracy nie da!,zebys sie zesral na goraco,jedyni co

na wszystko sie godza sa wylacznie Zydzi...Moze to brzmi dosc dziwnie,ale takie sa realia..Polak Polakowi,bardziej naszkodzi niz pomoze.

Dlatego wieszanie psow na Starozakonnych jest czystym nieporozumieniem...To oni pierwsi dali nie jednemu zarobic na pierwsze

bulki z parowka i Coca-Cola,czyz nie??????????

Jezeli nie jest to prawda..To nikt z was nie byl w Brooklynie,to wszytko...

pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...