Skocz do zawartości

Czy mieszkając w UK łatwiej dostać wizę do Canady ?


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tu nowy i na wstępie serdecznie pozdrawiam.

Mieszkam z dziewczyną w Szkocji jakieś 2,5 roku za 3,5 miesiąca urodzi nam się pociecha :D . Przymierzamy się do wyjazdu do Canady. Mamy legalne prace i Residence Permit. Moja dziewczyna ma skończone studia w polsce ( obecnie jest w trakcie następnych ale tu w UK) ma mnóstwo ukończonych kursów , zaświadczeń etc..

Ja nie jestem tak bogato wypsażony w stosowne dokumenty ale przebieg pracy mogę mieć udokumentowany na wiele lat. Parałem się raczej sztuką w Polsce. No ale do rzeczy jak myślicie czy przedkładając owe dokumenty, konta w banku, karty kredytowe, etc.. ma się większe szanse na dostanie wizy. Rozważamy opcję ubiegania się o paszport brytyjski, (zakładając że będziemy takie paszporty mieli ) jak wygląda sytuacja dla osób ubiegających się o wizę z paszportem brytyjskim? Ufff...Wybaczcie długość postu.

Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.

Ps: Jest tu ktoś na stałe mieszkający w canadzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulisu lepiej miec paszport brytyjski wtedy jedziecie bez wizy :D tak jak do USA :D jesli chodzi o wyjazd turystyczny :

reszty sie dowiesz na tej stronie :

http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.html

jak i strona Ambasady Kanady w Londynie:

http://www.dfait-maeci.gc.ca/canada-europa...dom/menu-en.asp

ps a czy latwiej to bym nie powiedzial,ostatnio taka dziewczyna sie starala o wize do Kanady (turystyczna)i miala tez stala prace w UK i wizy nie dostala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź linki sprawdzę oczywiście. Hmm...ostatecznie pomęczymy się jeszcze na wyspach wykorzystamy ten czas na wyrobienie wszelkich dokumentów, zaświadczeń, kursów etc..zawsze to daje dodatkowe punkty. Choć nie wiem czy wytrwamy tak długo w tej "krainie deszczowców" :D

Ps: Dalej poszukuję mieszkającch w Canadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...