Skocz do zawartości

Wyjazd do liceum


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i za rok chcialbym wyjechac do USA do 4 letniego liceum

z tego co sie orientuje to w USA liceum dzieli sie na junior high i senior high.

Czy istnieja 4 letnie progrmy au pair lub cos podobnego?

A moze inne pomysly na organizacje zycia stancje, internaty?

Jaka Wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do US przyjezdzajac w celu pobierania edukacji w liceum -->>max.1 rok

Nie ma 4 letnich programow Au Pair...a zeby na Au Pair wyjechac musisz miec ukonczone min.18 lat...

Moze skoncz najpierw liceum w Polsce, a pozniej mysl o jakiejs szkole tam po ukonczeniu szkoly sredniej??...

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to obczailem i wiem ze zeby wyjechac do usa na 4 lata liceum.

Zglaszam sie do fundacji educar ona zalatwia mi szkole z intewrnatem za ktora place od 3000-10000$ na rok po oplaceniu 1 roku i przyjeciu szkoly dostaje papier i-20 z ktorym ide do konsula i ktory daje mi praktycznie bez problemow wize do USA na 4 lata liceum pod warunkiem ze bede sie uczyl.Bez problemow daje mi wize poniewaz wyjezdzam z USa przed ukonczeniem 21 lat a wiec sa male szanse ze bede imigrantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza studencka nie daje prawa uczeszczania do bezplatnej szkoly publicznej!

Decyzja kongresu z 1990 bylo oswiadczenie, iz rzad Stanow Zjednoczonych nie powinnien placic za nauke osob pochodzacych z innych krajow. Dlatego tez zmusil on prawo imigracyjne do zastrzezenia, iz zadna z wiz studenckich nie moze zostac wydana na szkole o chrakterze publicznym (szkola podstawowa - public elementary school lub tez przedszkole - kindergarten do klasy osmej). Aczkolwiek reguly te roznia sie troszeczke w przypadku szkol srednich – tak zwanych high schools. Osoba bowiem moze uczeszczac do takiej szkoly maksymalnie przez jeden rok (od 9 do 12 klasy) ale bedzie ona zmuszona do zaplaty calego kosztu jego/jej edukacji za ten rok. Koszt ten uzalezniony jest od lokalnego wydzialu zajmujacego sie takim sprawami – nalezy liczyc sie z tym, iz bedzie to wydatek okolo $3,400 do 10,000. Jezeli natomiast szkola nie posiada takiego oragnu, wiza nie zostanie wydana. Warto rowniez wiedziec, ze nikt nie ma prawa powstrzymac osobe lub zabronic jej pobierania nauki w prywatnych szkolach (zarowno podstawowej jak i sredniej), jednym takim czynnikiem moga byc wysokie oplaty bedace na poziomie oplat za wyzsze uczelnie. Istnieje rowniez wyjatek, ktory zezwala na pobieranie bezplatnej nauki osobom, ktore przybyly do Stanow Zjednoczonych jako osoby towarzyszace ludziom majacym inny rodzaj wizy.

If you wish to attend public high school (grades 9-12) in the United States in student (F-1) status, you must submit evidence that the local school district has been reimbursed in advance for the unsubsidized per capita cost of the education. Also, attendance at U.S. public high schools cannot exceed a total of 12 months. F-1 students are prohibited from attending public elementary schools and publicly-funded adult education programs in the United States

zrodlo: http://www.uscis.gov/graphics/howdoi/academic.htm#who

...daje mi praktycznie bez problemow wize do USA na 4 lata liceum...

Oj... nie bede Cie wyprowadzal z bledu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizy F-1 otrzymuje większość studentów zagranicznych w USA, przyznawane są one studentom uniwersytetów, college'ów, seminariów duchownych, uczniom szkół podstawowych i średnich oraz osobom kształcącym się na specjalnych kursach dokształcających (w tym językowych, np. intensywnych kursach angielskiego). Wizy F-1 są przeznaczone dla osób, które finansują swoją edukację same lub ze źródeł prywatnych (włącznie ze stypendiami uczelnianymi)."

Tu jest napisane ze wiza przeznaczona jest dla uczniow szkol min. srednich ktore finansuja swoja edukacje same. :twisted:

W tym twoim cytacie napisane jest nie daje mozliwosci uczeszczania do bezplatnej szkoly publicznej-------------ale jak zaplace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym twoim cytacie napisane jest nie daje mozliwosci uczeszczania do bezplatnej szkoly publicznej-------------ale jak zaplace

...jak zaplacisz to bedziesz mogl uczeszczac do szkoly publicznej przez max. jeden rok, nie dluzej ---jesli dostaniesz promese w Polsce :?

Wizy F-1 otrzymuje większość studentów zagranicznych w USA

Teoria, teoria, a w praktyce wychodzi inaczej... poczytaj troche posty na forum w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej fundacji myslisz, Pablo, ale tu jest lista prywatnych szkol z internatem

http://www.privateschoolreview.com/boarding.php

z tym ze, z tego co ja wyczytalam, wyglada, ze wiza na takie szkoly konczy sie po zakonczeniu nauki - potem musisz wyjechac i starac sie o albo wize studencka albo wize turystyczna, tak jak wszyscy inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...