Skocz do zawartości

High School


karon

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

w stanach jestem teraz na wizie turystycznej (6 mie ).

cmialem wielkie szczescie ze znalazlem szkole ktura przyjela mnie bez studenckiej(wizy) . mam 17 lat jestem w 11 klasie high schoola ale mysle o zmianie na wize studencka zeby za te 3 miechy nie zostac na lodzie (nielegalnie) bo z tego co wiem studeckdostaje mozna dostac do konca szkoly albo tylko na rok .

a chce was spytac czy mozliwe jest po skonczeniu H-S (do czego brakuje mi rok) zaczece stdiow na tej samej wizie.

bardzo mnie to interesuje bo wiem ze osoby (nielegalne) musza placic za studia ....razy wiecej .

LICZE NA SZYBKIE ODPOWIEDZI :lol:

jesli ktos ma pytania dotyczace high schoola odpowiem na kazde pytania .

jesli to kogos interesuje jestem w Dearborn , michigan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a jesli chodzi o zycie w stanach jesli sie ktos dobrze zakreci moze byc OK

trudne sa poczatki (mam nadzieje ze juz z nich wychodze :) ) jesli chodzi o szkole to jedyny problem jaki mialem to ze zaczolem po rozpoczeciu semestru (oni zaczynaja 25 serpnia ) a ja zaczolem 11 pazdziernika . mam wlasni wystawianie ocen w szkole i jutro spodziewa sie rozmowy z consulem i wice dyrem na temat wspomnianych ocen (kredytow) ktore na szczescie sa dobre (same A 8 ) ale tu jak w polsce obecosci trzeba miec . w szkole jest powiem wam latwo co wczesiej dowiedzialem sie od polakow z usa .

normalnie ma sie 6 przedmiotow ktore masz codziennie (wiekszosc wybierasz ). podoba mi sie ze w tym systemie jest cos co dla '' polskego miisterstwa edukaci '' powinno byc wzorem ze uczen ktury olewa lub poprostu jest slabszy (w te klocki ) dostaje nizsz poziom (np z matmy od 1 do 5 + kl. dla uzdolnionych ) ja przesto ze w tym polroczu zaczolem pozno przedmioty dostalem moglem wybrac tylko pozim . matme mam na 5 , dostaem fize na 3 z 3 , grafika 3D , W-F , i jak kazdy obco krajowiec historie USA :lol: ) a co mnie przes pierszy miesac wnerwialo ze lekcje trwaja prawdziwa PELNA godzine i oczywiscie slynny amerykanski lancz 30 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jesli chodzi o wyjazd to ja do stanow wjecalem z zamiarem zostania ( przynajmniej skonczenia szkoly ) jestem t z rodzinka mam takie szczescie ze wiele mojej rodziny ma obywatelstwo .

w usa bylem juz 2 razy na wakacjach , tym razem przyjechalem pod konec serpnia ale musialem poczekac ze szkola na przyjazd starszych co zajelo ok 1 miesac . zanim zaczolem szukac szkoly musielismy zdecydowac na miejsce gdzie mieskac mialem do wyboru (oczywisciae w MI ) min. miasto gdzie mieszka moja babka , gdzie pracuja starsi ,albo (jeszcze nie dawno ) polskiemiasto Hemtremek . z ostatniego zrezygnowalismy bo slyszalem wiele minusow na temat polakow za granica otym jakie te miasto jest teras (jest wiecej arabow z iraku i yemenu )polacy robia co moga zeby sie wyrwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wyszlo tak ze zamieszkalismy w dearborn miescie w kturym imigranci maja nawet wmiare ( jest tam co roku setki rodzin przyjezdzajacych z azji) dlatego do szkoly przyjeli mnie w 10 min. o wize studecka nawet niepytali . co sie potem dowiedziacem do tego miasta imigrowalo wiee polakow i dzisaj widac to tylko po nazwiskach zazwyczaj znaja tylko 2 slowa po polsku . na 6 przedmiotow mam lekcje z 2 naucycielami o polskim nazwisku Wisniewski i Kmiec , i przynajmniej 2 uczniow w kalase na do ktorych uczeszczam tez polskiego pochodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

high schoole w stanach a usa sa napewno calkiem inne zadania co w polsce , z tego co widze to oni chca nauczyc ich poprostu logicznego myslenia , jedyny przedmiot jaki wydaje mi sie podobny do tego w polsce to matma ale tylko na poziomie tym co mam cyli 5 . ksazki dostaje sie do wszystkiego na poczatku roku jedyne co trzeba zrobic to potpisac ze sie zwroci ja kupilem sobie 1 zeszyt okolo 100 kartkowy podzielony na 6 przedmiotow i mam pust zazwyczaj dostaje sie pomoce na lekcji jedyne na co idzie papier to na prace domowe (sa codziennie ) matma wyglada tak ze tematy sie przeplataja to funkcje to geometria algebta trygonometria co powiem jest fajne sie utrwala ,testy i quizy czasem co tydzien lub 2 (to matma) . ocienianie na ronych przedmiotach sie rozni ,w matmie w 100 % jest 33% za testy 33% za quizy 24% za homework i 10% za obecnosc i zachowanie na lekcji czy jesz ,spisz ,gadasz itd. co jest normalne . fiza wyglada tak ze zazwyczaj co miesac zaczynamy nowy dzial on w pierwsze dni wyjasnia ,przes reszte czasu robi sie na lekcja ch akis proekt lub kartke z pytaniami okolo 20 . najlepiej jest z projektami w tym miesacu robimy samochody napedzane przez gumka [beeep]ista zabawa . na w-fie oceny wystawiaja z paru testow sprawnosciowych i glowna ocena za to jak sie pracuje na zajeciach

chyba pisze za duzo :lol::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale, nie za du?o. Pisz dalej. Strasznie mnie zainteresowa3eś tym tematem. Zawsze s3ysza3em, ?e tam uczą zupe3nie inaczej, ale nigdy nie dowiedzia3em sie tylu konkretów, co z Twojego posta. Napisz jak wyglądają lekcje ang. (jakie lektury), napisz te? coś wiecej o przedmiotach ścis3ych i wyborze specjalizacji (s3ysza3em, ?e tam nastepuje to dośa wcześnie). Co jest odpowiednikiem matury i co sie tam zdaje? Pozdrawiam

Muchatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...