Skocz do zawartości

Wyjazd do meksyku i powrot do USA..


leszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To chodzi o Ciebie czy tez Twoja narzeczona?bo TY podobno masz dokument ze mozesz podrozowac...

Odesla taka osobe na strone Meksykanska i niech sobie ta osoba radzi sama.Ale przed tym bedzie miec rozmowe i przepytywana bedzie taka osoba a to czasami do przyjemnych nie nalezy.Tak wiec niech taka osoba sama zadecyduje .No i najwazniejsze jak wjedzie jakims cudem to moze wyjsc pod czas przyznawania GC lub tez pozniej ze nie powinna wjechac na teren USA a wtedy zegnaj GC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o moja narzeczona, ja nie chcialbym z nia wtedy jechac zeby nie wzbudzac podejrzen, tylko z moim kuzynem obywatelem. Ona moze wyjechac przez meksyk i jeszcze w ten sam dzien wrocic do stanow, bo przy wyjezdzi nie oddaje sie karteczki z paszportu (tutaj jest nienotowana itd). Martwie sie tylk o to ze oni jego puszcza a ja sama zostawia w meksyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej karteczki to sa przypadki ze ktos nie oddal jej na granicy a potem sluzby graniczne mialy ale do kogos kto wracal i wtedy taka osoba musi udowodnic ze na czas wrocila z USA ..A jak bedzie miec ta sama wtedy wyjdzie ze jest nielegalnie..Teraz dokonajcie wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja się zapytam o sprawę bardzo podobną.

Jestem w Stanach na wizie J1 ważnej do 24 kwietnia2009 bo wtedy kończy mi się rok akademicki. Przed powrotem do Polski (5 maj) planowałem wybrać się jeszcze na parę dni na rejs po Karaibach. Czy będę jak miał z tego rejsu wrócić do stanów czy już mi nie pozwolą jako, że mi się wiza skończyła?

Dodam jeszcze że na I-94 mam datę 24 kwiecień. a Expiration Date na samej wizie to 25 maja 2009.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Właśnie tez zastanawiam sięnad tym Meksykiem (jak bedzie mi sie konczyla wiza) bo nie ukrywam ze zalezy mi jeszcze na pobycie pol roku dluzej!!! a nie chce siedziec nielegalnie a nie chce zostawac mega dlugo ,tylko pol roku dluzej ! wiec czy przeszlo by cos takiego ze pojechalabym do meksyku i wrocila i wbili mi nową pieczatke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Taka osoba będzie musiała przejść dokładnie taką samą (lub jak podejrzewam nawet skrupulatniejszą) kontrolę jak na każdej innej granicy przy pierwotnym wjeździe.

A wtedy na 100% wyjdzie, że dopiero co miała 6 miesięczną wizę. I już tylko kwestią sprawdzenia pieczątki meksykańskiej jest ustalenie kiedy wyjechała.

Przy wjeździe w sierpniu skanowali mi paszport. Nie sądzę, że robili to dla jaj. Ich system działa coraz lepiej, a pozostawienie w procedurze oddawania formularza I-94 jest tylko po to by naiwniacy łudzili się, że mogą to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...