Skocz do zawartości

Summer internship USA


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie program Summer Internship USA, chcia3bym w przysz3ym roku wyjechaa sobie na wakacje. Ciekawi mnie jak to wszystko wygląda. Czy mam szanse znale1a jakąś ciekawą praktyke w mojej dziedzinie i przy mojej charakterystyce (elektronika, aktualnie 3 rok, raczej nieciekawe oceny, bieg3a znajomośa angielskiego, dośa dobra niemieckiego oraz francuskiego, kompletny brak doświadczenia w zawodzie). Na czym polegają takie praktyki dla studentów? Bo chyba czegoś odpowiedzialnego mi nie pozwolą robia :lol: Jak wygląda sprawa z pieniedzmi (oczywiście nie spodziewam sie raczej zarobia, ale chcia3bym, ?eby mi sie mniej wiecej zwróci3y koszty wyjazdu i pobytu) ?? I z jakiego biura ewentualnie móg3by mi ktoś polecia wyjazd? Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, wiem, ?e taki wyjazd (internship na waracje) orgazinuje Student Point, www.studentpoint.pl, mają siedzibe na Krakowskim Przedmieściu na UW w Warszawie. Nie wiem jaki jest koszt, ale jedziesz na wize J1 i odbywasz praktyke (jak mnie poinformowano najcześciej bezp3atną) i jednocześnie mo?esz podejmowaa drugą prace, ?eby sie utrzymaa.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie slyszalam aby w USA byly bezplatne praktyki - kazdy musi miec placone przynajmniej minimum - czyli np. tak jak au pairs $139.05 / na tydzien. Poza tym bedac na wizie J1 nie masz pozwolenia na prace ( masz tylko pozwolenie na prace w tej firmie do ktorej jedziesz - i adres tejze firmy znajduje sie na formularzu podbitym przez konsula ) - nie majac pozwolenia na prace typu Employment Authorization Card - nie mozesz podjac pracy gdzie indziej. Co innego kiedy przyjezdzasz tu na tzw. training badz internship na czas dluzszy badz rowny 12 miesiacom, ale nie na internship na wakacje tylko. Nie radze ci ryzykowac, bo potem mozesz miec problem jak dojda ze pracowalas 'na lewo'. I jeszcze jedno -jesli ty przyjezdzasz tu na internship ( tak jak podaje Student Point ) to powinnienes pracowac przez 40 h / tydzien. To gdzie ty masz jeszcze czas zeby pracowac w innym miejscu ? Dodaj jeszcze, ze tu kazdy ma 1 godzine lunch (bezplatnego- czyli nikt za te godzine ci nie placi) dziennie. Masz wiec 9 h dziennie w firmie a potem jeszcze gdzie niby chcesz pracowac? I najwazniejsze - kto cie przyjmie do pracy ? Zastanow sie nim cos zrobisz, bo juz w ubieglym roku byo tu naprawde duzo o studentach polskich, ktorzy przyjechali na internship, a potem wracali do Polski po tygodniu, bo pracy nie bylo dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie s3ysza3am, ?eby ktos wyjecha3 na intershipa (związanego oczywiście z kierunkiem studiów, bo formalnie tylko taka mo?liwośa istnieje) studjujac w Polsce np. prawo lub architekture i jeszcze mu za to p3acili, ?eby móg3 sie utrzymaa i jeszce mu kieszonkowe zosta3o. Na intershipa mo?na oczywiście jechaa do hotelu itp. lub MacDonalda, bo takie p3atne internshipy oferują Foster lub Almatur, Migacz Travel.

Proponuje sie zapoznaa z ofertami praktyk dla studentów amerykanskich www.internship.wetfeet.com, które w wiekszości są bezp3atne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...