Skocz do zawartości

dwa paszporty pl i usa


Rekomendowane odpowiedzi

A tak apropo to mialem dzisiaj interview na obywatelstwo w San Francisco. Bylo troche stresu ale jakos poszlo.

Gratuluje!

Czyli dokladnie po 5 latach od uzyskania GC mozna starac sie o obywatelstwo?

Ale jak oni sprawdzaja ciaglosc pobytu w USA? Sprawdzaja paszport czy rachunki?

Bo przeciez swoj pobyt w USA trzeba jakos udekumentowac.

5 lat lub 3 lata w przypadku zielonej karty z malzenstwa. W moim przypadku najbardziej rozchodzilo sie o ciaglosc pobytu bo aj zielona karte mialem od 1992 roku ale prarkycznie do usa przyjezdzalem tylko na wakacje ( 3 razy bylem prawie 2 lata poza usa na bialym paszporcie ). Ja w mojej aplikacji podalem wyjazdy z Usa do Polski z ostatnich 6 lat. W 2000 roku polecialem do polski na niecale 2 lata i wrocilem do Usa w 2002 na bialym paszporcie i dlatego mi ciaglosc pobytu oficer liczyl od 2001 do 2006 ( 5 lat poniewaz majac Bialy paszport roka poza Usa liczac ci jakbys byl tutaj ) wiec CONTINUOUS RESIDENCE mialem w ok i na podstawie dat wyjazdow i powrotow do Usa oficer liczyl przy mnie na kalkulatorze PHYSICAL PRESENCE IN USA ( 30 miesiecy w ciagu ostatnich 5 lat ). Tak jak kolega wyzej napisal oficjalnie oni maja tylko wloty do Usa ( ktore i tak sa wbite w paszporcie ), nie wiem czy i jak oni moga sprawdzic kiedy opuscilem Usa. Ja mialem kopie biletow i rezerwacji ktore oficer sprawdzil i zrobil sobie kopie, wiec warto takie rzeczy kolekcjonowac jesli ktos czesto lata. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jestem w USA od kwietnia. Generalnie mysle o uzyskaniu obywatelstwa ale to jeszcze dluga droga.

Problem w tym ze moj paszport konczy sie we wrzesniu 2007.

Czyli na niewaznym paszporcie bede mogl wpasc do PL na swieta?

Czy mozna wyrobic nowy paszport polski w USA w amabasadzie polskiej czy tylko na terytorium RP?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wyrobic w USA

http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=58

do polski mozesz wleciec na niewaznym, ale trzeba miec lot bezposredni

ale bez nowegi juz nie wylecisz spowrotem

Krysia

Dzieki za info. Cytat z tej stronki "ZŁOŻENIE DOKUMENTÓW O WYDANIE PASZPORTU ORAZ ODBIÓR PASZPORTU NASTĘPUJE OSOBIŚCIE".

Wyglada na to ze bede musial poleciec 2 razy do NYC by zlozyc aplikacje o paszport a potem go odebrac?

Czy to jest pewna informacja ze mozna wleciec do PL na niewaznym paszporcie bez zadnych problemow?

Narazie pozostaje w USA, ale moze za 2 czy 3 lata bede chcial wpasc w odwiedziny :wink:

Moze lepiej juz na miejscu w PL wyrobic paszport, chyba krocej tam trwa ta procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce trwa miesiąc, tu trwa miesiąc. Poza tym, zależy gdzie mieszkasz, bo w USA jest 5 "Atlant" :D Sa jeszcze Ambasada USA w Waszyngtonie, Konsulat RP w Chicago, Konsulat RP w Los Angeles oraz Konsulat RP w Hawaii :D Zależy, gdzie mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce trwa miesiąc, tu trwa miesiąc. Poza tym, zależy gdzie mieszkasz, bo w USA jest 5 "Atlant" :D Sa jeszcze Ambasada USA w Waszyngtonie, Konsulat RP w Chicago, Konsulat RP w Los Angeles oraz Konsulat RP w Hawaii :D Zależy, gdzie mieszkasz.

W TEJ Atlancie w GA. Wiec najblizej raczej do Waszyngtonu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...