Skocz do zawartości

czy po internship moge wyjechac na H1B czy inny program?


Martunia

Rekomendowane odpowiedzi

czy moge?

Juz napisalem: zalezy co masz/bedziesz miala na wizie... Sekcja 212e uniemozliwia Ci otrzymanie wiz: H (jako "temporary worker" lub "trainee"), L (jako "intracompany transferee" - wiza L umozliwia miedzynarodowym firmom na sprowadzanie do USA swoich pracownikow z placowek mieszczacych sie za granica) oraz staranie sie o "immigrant visa" badz "permanent residence"...

Nie zmienia to faktu, iz mozesz - w Polsce - starac sie o inne wizy nieimigracyjne (poza H i L) takie jak np. B1/B2, F1...

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej jak ty jestes niesamowicie zorientowany we wszystkim, zabawne bo rzucasz czasem takimi terminami jakie sa dla mnie unknown:))ale zaczynam conieco chwytaa:))

najgorsze jest to ze ja pracuje ponad 7 lat tu w polsce, jestem jak na 26 latke jeszcze nie za stara na wyjazdy i nie wiem juz czy wybrac internship czy rzucaa sie na H1B

podpowiedz mi coś dobra duszo

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej jak ty jestes niesamowicie zorientowany we wszystkim, zabawne bo rzucasz czasem takimi terminami jakie sa dla mnie unknown:))ale zaczynam conieco chwytaa:))

najgorsze jest to ze ja pracuje ponad 7 lat tu w polsce, jestem jak na 26 latke jeszcze nie za stara na wyjazdy i nie wiem juz czy wybrac internship czy rzucaa sie na H1B

podpowiedz mi coś dobra duszo

m

Jak czegos nie wiesz, to pytaj, pytaj... :lol:

Moim zdaniem pozostan przy Internshipie, bez wzgledu na to czy bedziesz musiala wracac, czy nie... W Stanach wystarczy Ci czasu, aby pomyslec jednak o dluzszym pobycie! Wize H1B naprawde troche trudniej zorganizowac, musialabys byc absolutnie wykwalifikowanym pracownikiem (w co nie smiem watpic...), miec mase szczescia i i tak poczekac co najmniej do pazdziernika 20005, jako ze limit tych wiz zostal juz wyczerpany... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dawid

wiesz slyszlaam ostatnio o mozliwosci wyjazdu na H1B, i wlasnie nad tym sie zastanawim, co masz na mysli mówiac ze trzeba byc naprawde wykwlifikowany?myslisz ze sa jakis trudnosci aby zdobyc wize, jezeli wiesz cos na ten temat to prosze podziel sie

dzieki

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dawid

wiesz slyszlaam ostatnio o mozliwosci wyjazdu na H1B, i wlasnie nad tym sie zastanawim, co masz na mysli mówiac ze trzeba byc naprawde wykwlifikowany?myslisz ze sa jakis trudnosci aby zdobyc wize, jezeli wiesz cos na ten temat to prosze podziel sie  

dzieki

m

Martuniu, ja znam teorie, nie wiem jak jest w praktyce...

Jesli chodzi o Internship, to mozna - i tak robi wiele biur/fundacji - przymknac oko na to, jakie studia skonczylas, jakie masz wyksztalcenie lub doswiadczenie zawodowe. I tak znam osoby, ktore np. po technologii chemicznej pracuja jako krupierzy w kasynie... :lol:

Wydaje mi sie, ze w przypadku H1B zaleznosc miedzy Twoim wyksztalceniem a praca, ktora Ci zaproponowano, musi byc o wiele bardziej scisla... Dlatego pisalem o trudnosciach. Byc moze w Twoim wypadku wszystko byloby jak najbardziej w porzadku!

Pamietaj o jednym - do pazdziernika 2005, badzmy szczerzy - do co najmniej konca roku 2005 nie wyjedziesz, bo skonczyla sie pula wiz H1B na ten rok podatkowy w Stanach. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Alturist proponuje zapisy na H1B juz w kwietniu 2005 roku, myslisz ze wyjazd moglby byc dopiero jakos w 2006? o rany to szmat czasu

marta

Alturist uczciwie stwierdza, ze limit zostal wyczerpany... Nowe wnioski mozna skladac wlasnie dopiero od 1 kwietnia 2005. Wydawanie wiz zostanie jednak wznowione dopiero w pazdzierniku 2005, dolicz jakies tradycyjne opoznienia i sie okaze, ze bedziesz mogla wyjechac gdzies za rok, moze mniej... Poza tym ja jeszcze nie znam nikogo kto by wyjechal na H1B z Alturistem. To znaczy - o nic ich nie podejrzewam, w tym sezonie chcieli zaczac (moze zaczeli?) ten program, ale chyba szybko powstrzymalo ich wyczerpanie sie limitu. Dalej - nie wiadomo czy to samo nie stanie sie takze w przyszlym roku. Byc moze Alturist nie bedzie sie chcial juz w to bawic! 8)

Latwiej bedzie Ci wyjechac na Internship, szybciej takze.

Czy juz cos zalatwiasz? JDJ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, czyli kurcze ta wiza i jej otrzymanei i wogole to malo pewna sprawa, hmmm a tak sie napali3am i co ja teraz zrobie z tym zapa3em:))

a nie znasz innego biura przez które mozna starac sie o wize H1B/

wiesz internshi to mam wrazenie ze jest dla takich kotów, przepraszam ze kogos moglam urazic tym stwierdzeniem ale zapewne dla ludzi ktorzy pracy nie widzieli na oczy a ja mam jej juz dosyc w polsce:))

zreszta ja usilnie nie chce wracac po tych 18 miesiacach odbycia tych praktyk do kraju dlatego kombinuje, hmmm

tak zdecydowalam sie jechac przez JDJ, wiem ze odradzales, ale cos zrobic skoro ja taka uparta jestem:))

pozdr

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...