Jump to content

wyjazd do USA z białym paszportem


Recommended Posts

Posiadam GK. Ostatni raz z USA wyjechałam w marcu 2005. Posiadam "Biały Paszport" wydany w październiku 2005 r. z datą ważności październik 2007 r. Czy mogę wjechać do USA po między marcem a październikiem 2007? Proszę o odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

Skoro paszport jest ważny, to teoretycznie tak. Nie sądze, by powinny być jakieś problemy. Niestety, nie wiem jak to jest w praktyce.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Tak też rozumiem. Niestety życie jest życiem i czasami najbardziej oczywiste rzeczy sa skomplikowane.

Będę wdzięczna za opinie dotyczące tematu jak to jest w praktyce?

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

A tak z ciekawości jak go otrzymałaś? W konsulacie? Pocztą????

Może podpadasz pod jakieś inne przepisy, zwykle biały paszport upoważnia do przebywania POZA USA 729 dni i ani dnia dłużej. Ma on ważność (tak jak promesa wizowa) zwykle dłuższą niż deklarowany powrót bo i tak dni liczone są od dnia wylotu do powrotu.

Ale to dotyczy zwykłych spraw (gdy rezydent musiał przebwyać poza USA więcej niż jeden rok np z powodu nauki czy szpitala).

Link to comment
Share on other sites

Mąż przebywa cały czas w USA i w trakcie mojego pobytu wypełniłam dokumenty a mąż je później złożył i "Biały Paszport" przysłany został pocztą na mój adres w USA. Ja przebywam w Polsce, gdyż mam 15 letniego syna który tutaj kończy szkołę. Syn też posiada "Biały Paszport".

Te przepisy obowiązują wszystkich i nie podpadam pod jakieś inne przepisy. Ciekawa byłam czy ktoś może jechał po tych 729 dniach od wyjazdu z USA, gdyż moja data ważności paszpotu jak już zaznaczyłam jest dłuższa jak 2 lata od wyjazdu z USA. Ja i tak wybieram się przed upływem tych 729 dni. Znajomi mnie przekonuja, że mogę jechać w wakacje. Ja sie boję, że stracę Zieloną Kartę. Chyba wszystko jasne.

Link to comment
Share on other sites

Biały paszport otrzymałam po wyjeździe z USA.

Jemu chodziło o to że papiery o Biały Paszport składa się przed wyjazdem, odebrać go można poza granicami USA, np. w konsulacie. Data ważności paszportu nie ma znaczenia, ważna jest czas pobytu poza granicami USA.

Dodam ze bardzo niemądrze zrobiłaś że to mąż składał papiery za Ciebie już po Twoim wyjeździe. Masz obowiązek złożyć podanie o Biały Paszport będąc jeszcze w USA.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...