Skocz do zawartości

Z Belgii do Kanady!?


dmc-88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jacques to ta osoba sklada papiery albo przez Francje tzn w Paryzu albo tez w Wiedniu ale lepiej zlozyc papiery w Paryzu bo krocej sie czeka na rozmowe i na sama wize.

Popracuj troche nad francuskim i wize na staly pobyt masz w kieszeni :) bo i tak ja bys dostal ale lepiej znac francuski w Quebec-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mam poki co jednak problem z doswiadczeniem...pracuje na umowe o prace konstruktor od 1 wrzesnia. Jestem swiezo upieczonym absolwentem. Predzej przez 2 miesiace pracowalem na umowe zlecenie. I czy moge skladac przez Paryz kiedy jestem zameldowany w Polsce i tu mieszkam? Jesli chodzi o francje, po prostu mam obywatelstwo ale nigdy tam nie mieszkalem.

Znaczna roznica kiedy aplikuje jako polak, a francuz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacques liczy sie obywatelstwo wiec mozesz skladac tutaj i tutaj ale lepiej zloz przez Wieden bo moga miec jakies ale ze nie pracujesz we Francji.

Nie ma takiej roznicy czy aplikujesz jako Polak czy tez Francuz,dla nich jest wazne co Ty masz w glowie i co umiesz i ze umiesz jezyk.

Jest maly problem z ta praca,musisz miec min 6 miesiecy doswiadczenia aby bylo ok jesli chodzi o Quebec bo jesli chodzi o cala Kanade to musisz miec min.1 rok doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego doradzasz quebec? mam rodzine w toronto i dlatego mysle o ontario...wciaz nie rozumiem na jakiej zasadzie mam skladac papiery we wiedniu..nawet jako polak..przeciez wtedy odesla je do warszawy.

Zatem czy nie lepiej skladac jako francuz w paryzu by wszystko przyspieszyc? pytanie czy nie beda zle patrzyli na to, ze zyje w polsce....a skladam jako francuz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacques hm mozesz zlozyc papiery i leciec do Toronto ale wtedy skladasz papiery przez Warszawe lub tez Paryz i lecisz przez Program Federalny tzn Skilled Worker ale wtedy czas oczekiwania wynosi :

Warszawa od 50 miesiecy do 69 miesiecy:

http://www.cic.gc.ca/english/department/ti...killed-fed.html

Paryz to od 49 do 57 miesiecy:

http://www.cic.gc.ca/english/department/ti...killed-fed.html

W Wiedniu skladasz papiery bo tam znajduje sie placowka Konsularna Prowincji Quebec i wtedy czekasz na wydanie wizy imigracyjnej do max 16 miesiecy i odbierasz ja w Warszawie.

Teraz rozumiesz czemu Ci doradzam Quebec bo jak umiesz choc troche francuski to tam zloz papiery,,,po paru miesiacach mozesz sie przeniesc do Ontario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...