Skocz do zawartości

amerykanistyka-please answer!!!


mikmik

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos wie gdzie i czy wogole jest mozliwe studiowanie gdzies w polsce na wydziale amerykanistyki (filologia amerykanska) /kulturoznawstwo USA??bardzo mi na tym zalezy, bo nie chce studiowac anglistyki tylko wlasnie amerykanistyke! :) szukalam w necie i jedyne co znalazlam to studia 3letnie studia amerykanistyczne, ktore sa niestety studiami magisterskimi UZUPELNIAJACYMI (dla tych ktorzy juz skonczyli jakies licencjaty badz studia 5letnie). Niestety nic nie znalazlam o studiach amerykanistyki "normalnych"-czyli zaraz po skonczeniu liceum, no, wiecie o co chodzi... :) z gory dziekuje za kazda informacje.mam nadzieje ze ktos z Was mi pomoze.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mikmik,

Spodziewam sie, ze nie o to Ci chodzi, ale znalazlem cos byc moze ciekawego i przydatnego dla innych: "Studia Amerykanskie (B.B.A. i B.S.) są prowadzone przez Western Michigan University (USA) oraz Akademie Polonijną w Czestochowie w ramach Programu Partnerstwa Uniwersyteckiego. Program Studiów Amerykanskich 2 lata w Polsce, 2 lata w USA jest programem Western Michigan University. Akademia Polonijna jest jedyną uczelnią mającą taki program w Europie."

Adres www: http://www.ap.edu.pl/main/displaynews.php?idn=62

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikmik,

Tym razem mam cos dla Ciebie: :smt050

1. http://www.wsub.waw.pl/wydzialy-6b.html

2. http://www.wssm.edu.pl/pl/ (stosunki miedzynarodowe, na III roku mozesz wziac specjalizacje: amerykanistyka)

3. http://www.uw.edu.pl/strony/rekrutacja/rekr/amer.pdf

4. http://www.umcs.edu.pl/index.html?akcja=str&id=169

5. A? 22 nowe kierunki i specjalności na studiach zawodowych, magisterskich i podyplomowych uruchomi od pa1dziernika Uniwersytet Jagiellonski - m.in. trzyletnia dzienna i zaoczna amerykanistyke ( www.uj.edu.pl )

To by bylo tyle na razie! Jesli cos jeszcze znajde, to dam znac... :smt119

Trzymaj sie!

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej.dawno mnie tu nie bylo a tu tyle informacji dla mnie!! :lol: dziekuje wszystkim, ktorzy sie pofatygowali-jestescie na prawde pomocni, szczegolne podziekowania i pozdroweinia dla chomika i alef(a) :o

a wiec, co nastepuje: Akademia Polonijna to dosyc ciekawe rozwiazanie, ale ja po prostu chcialabym studiowac amerykanistyke tak jak studiuje sie polonistyke czy anglistyke, nie chce zadnego american buissnes & administration...dobre rozwiazanie widze tez w KSW Frycza, ale tam jakos malo informacji na tej stronie albo ja glupia jestem i nie moge znalezc rekrutacji na amerykanistyke ...:lol: najbardziej zaciekawily mnie te nowe kierunki ktore maja byc otwarte na UJ w pazdzierniku (bo ja mature zdaje dopiero w 2005 ;)..a moze juz ).ale gdzies ty to wyczytal chomik?bo ja tego nie moglam na stronie UJ znalezc...i otworzyliby taki normalny wydzial amerykanistyki?taki jak anglistyka, tak zaraz po maturze nie zadne uzupelniajace (bo na razie tylko takie maja)..jesli tak to genialnie!!! czekam na dalsze informacje i "wskazowki". bede wdzieczna. pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chaotycznie tu wkleilam ale troche ciekawych wypowiedzi znalazlam na www.ang.pl na temat Akademii Polonijnej,...oh my god..... :/

Temat:

Akademia Polonijna

katalog: studia jezykowe

Chlopak (gośa) 21.01.04 16:56 odpowiedz

Czesc

Mam pytanie czy zeby pojsc na studia powiedzmy na Akademie Polonijna w Czestochowie musze miec juz kilka lat nauki angielskiego za soba.Wystarczy FCE.Jak wyglada tam pierwszy rok jaki jest poziom

rea (gośa) 22.01.04 12:07 odpowiedz

kole?anka posz3a i nic nie umia3a po angielsku, bo sie niemieckiego uczy3a, (egzaminów nie by3o wstepnych, bo tam to liczy sie tylko czy masz kase), mieli we wrześniu 1- miesieczny kurs angielskiego z jakąś zakonnicą, 3 razy w tygodniu po 3 godziny, a potem na studiach wrzucili ich do grupy z angielskim średniozaawansowanym i od razu zaczeli pisaa wypracowania, listy biznesowe, kole?anka nie mog3a sie po3apaa w tym, mia3a np egzamin z listeningu po angielsku, pooblewa3a wiekszośc, choa jest ambitna i kuje dzien i noc, no i potem zatrudni3a korepetytorke, która z nią siedzia3a 2-3 razy w tygodniu po 3 godziny i nadrabia3a z nią wszystko, odrabia3y prace domowe, no koszmar, a ile kasy na korki jej zesz3o......

a w ka?de wakacje w tej szkole musisz miea praktyki,

kole?anka siedzia3a w jakimś urzedzie przez ca3e wakacje i znaczki nakleja3a, no i nie mia3a czasu na wyjazd na kurs jezykowy, a po wakacjach ca3a zabawa z korepetytorem zaczyna3a sie od początku.

bo tam po tym miesiecznym kursie wymagali od ciebie znajomości angielskiego tak mniej wiecej na poziomie lcci2, niez3e, nie?

ona by3a na ekonomii.

acha, a na drugim roku doszed3 jej drugi jezyk obcy, co prawda od początku, ale nie mia3a prawie na niego czasu w związku z tym angielskim.

ale jeśli sie wybierasz na filologie, to są tam chyba egzaminy wstepne, ale 3atwe ponoa i jest dośa niski poziom, bo jest du?a rotacja kadry, np innej kole?ance zmieniali wyk3adowców z pnja 3 razy na semestr, a na zajeciach jedna wykladowczyni powiedziala jej, ze ta rotacja to dlatego, ze tam bardzo malo p3acą kadrze, jak ktoś tylko za3apie sie na inna szko3e wy?szą, i dostaje wiecej niz pensja minimalna, to sie zmywa. acha, a angielskiego ich uczy3 gośa po polibudzie, mgr in?, chyba budownictwa, nie1le, co?jak sie go pytali, to nie mia3 nawet uprawnien pedagogicznych, nie mówiąc ju? o skonczeniu choaby licencjatu z filologii.

i co ty na to?

a co ciekawe, to szko3a ma czesne najwyzsze w regionie, 2 razy wieksze od innych szkó3 tam.

Chlopak (gośa) 24.01.04 14:08 odpowiedz

Dzieki za info.

Ale numer a ja myslalem, ze to naprawde dobra uczelnia:(

Stan (gośa) 25.01.04 15:17 odpowiedz

Hallo " Ch3opak". Równiez interesowa3em sie AP. Niewątpliwie wiele z tego co sie pisze o AP jest prawdą. Rozmawia3em jednak z paroma osobami na temat plusów i minusów tej?e uczelni. Minus jeden i chyba nie tylko jeden Koszty . Co do poziomu nie wypowiadam sie bo nie znam a co s3ysza3em nie zawsze mo?e jest prawdą . Moim zdaniem lepiej wybraa sie w ferie do Czestochowy i zapytaa pare osób ni? ufaa jednej. Na KJS i ILS ale i w Poznaniu oraz Lublinie na jedno miejsce jest od 6 - 13 na miejsce . Najlepiej bya super gościem albo "pewniakiem" je?eli jesteś jednym lub drugim to powodzenia ?yczya Ci nie trzeba , a jak nie to koszty zaocznych czy wieczorowych sa takie same . Wybieraj.

Pozdrowienia

Joka (gośa) 01.03.04 08:16 odpowiedz

Hej poziom tej uczelni jest niski-nie wiem jak jest tam na filologi ale na innych kierunkach jest kiepsko.Wiem coś o tym bo mój kuzyn tam chodzi i brat skonczy3 tą uczelnie(nie musia3 sie uczya i jakoś zalicza3).Tam liczy sie kasa, jak oblejesz jakiś egzamin z jezyka to wysy3ają cie na kurs a po kursie raczej zadajesz:).Mój kolega te? tam poszed3 i jest na prawie administracyjnym-w liceum mia3 same dwóje a tu prosze nie ma problemu z przechodzeniem z roku na rok.Coś tu jest nie tak.Je?eli masz du?o kasy, bo tam czesne p3atne jest w wed3ug kursu dolara,chcesz przejśa przez studia bezstresowo, bez wiekszych problemów-to polecam tą uczelnie,ale w Czestochowie uwa?ana jest za jedną z gorszych, ale lepiej jeszcze popytaj o tą uczelnie.

xyl (gośa) 01.03.04 10:43 odpowiedz

A je?eli AP ma 11 miejsce w Polsce wg rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw to jaki poziom jest na pozosta3ych 200 szko3ach niepanstwowych i niektórych panstwowych wy?szych co zrobi3y sie nagle panstwowe wy?sze z Technikum Rolniczego (niestety autentyczne)? A jak określisz Wy?szą Szko3e Zarządzania z Cz-wy, która ma duuuuu?e k3opoty ostatnio?

rea (gośa) 01.03.04 10:54 odpowiedz

hehe, wy?sza szko3a zarz w Czwie, ta z Rząsawskiej?

mieści sie w komunistycznym budynku za miastem, a na autobusach reklamowana jest:

bezstresowa ku1nia elit.

dalej tam rektorem jest magister?

a co to tam mają k3opoty, co nowego namieszali?

te 2 szko3y WSZ i polonijna rzeczywiście są uwa?ane za 2 najgorsze w Czwie i chodzi sie tam jak sie ma kase, stanowczo nic dla ambitnych.

jest nawet taki kawa3:

-gdzie studiujesz?

odpowied1:

-ws? lub polonijna

-333eeeee, a ja mysla3em, ?eś ambitny i na studia poszed3es!

2 ga wersja:

a ja myśla3em, ?e poszed3eś do szko3y wy?szej!

serio szko3a wy?sza z technikum rolniczego? ale jaja!

student (gośa) 01.03.04 11:22 odpowiedz

Studiuje w Czestochowie w Wy?szej Szkole Lingwistycznej i moge wam powiedziea, ?e tutaj poziom jest naprawde wy?szy ni? na A Pol, chocia? te? bez przesady, porównując np. do studiów na panstwowych uniwersytetach. FCE wystarczy ?eby sie dostaa zarówno na AP jak i WSL. Ró?nica jest taka, ?e koncząa studia na WSL masz realne szanse dostaa sie na uzup. mag. a po AP có?... trzeba bya bardzo ambitnym, bo studia wyglądają tak, ?e p3acisz i zaliczasz. Je?eli ci zale?y, to sie uczysz, ale nikt cie tam specjalnie nie zmusza, wiec generalnie totalna olewka.

Rea (gośa) 01.03.04 13:24 odpowiedz

HIIHI,

respect dla lingwistycznej!mi3o tam macie.

a w polonijnej maja i uzupelniajace magisterskie, co by sie studenciki za bardzo nie meczy3y, kolezanka tam zdawala na uzup mgr z angielskiego i poziom ni?szy niz do fce by3 na egzaminie i sie dosta3a, zgroza!

ale sie zniesmaczyla i poszla na uj i jest zadowolona.

sorry, ?e taka zniesmaczona jestem ta szko3ą, ale znam kogoś po niej i ani be ani me z jezyka, ktory ta osoba studiowa3a, ale licencjacik ma, pracowala w szkole, ale zrezygnowala, bo nie dośc, ze zarabiala mniej, niz kosztowalo miesieczne czesne w tej polonijnej, to jeszcze w podstawowce w 6 klasie byly dzieci, ktore ja pytaly o dziwne s3ówka i ona nie zna3a ich i dzieci sie z niej nabija3y.....np a prosze pani a jak jest brzoza po angielsku i gościówka wysiada.....a jak jest pilot do telewizora?

no i ten inzynier po polibudzie, nauczający angielskiego studentów, ?adnego przygotowania metodycznego i pedagogicznego, ciekawe, ze kogos takiego zatrudnili w szkole wy?szej do nauczania jezyka....in?ynier jezyka angielskiego, zawsze mnie to śmieszy.....sorry, pewnie dla studentów polonijnej nie jest to bynajmniej powód do śmiechu, ale có?...

xyl (gośa) 01.03.04 15:04 odpowiedz

Wy?sza Szkola Zarządzania w Cz-wie ma ocene negatywną z PKA (Panstwowa Komisja Akredytacyjna przy Min. Edukacji) czyli nie ma prawa prowadzia naboru. Natomiast poziom innych szkó3 ??? taka np. WSP w Cz-wie: co kierunek to ocena warunkowa a znając poziom szkó3 niepanstwowych z oceną pozytywną (np. Janski W-wa) to okrzyczanej WSP z ambicjami te? bym nie poleca3...

Podsumowując: znam świetnych fachowców po zaocznych na nienajlepszej niepanstwowej ale te? i wyjątkowe gu3y po dziennym UJ..... Niestety dyplom jest identyczny, a pó1niejsze miejsce pracy i tak w wiekszości zale?y od tzw. lokalnych uk3adów...

tina (gośa) 01.03.04 18:26 odpowiedz

czy to jest to panstwowe czy prywatne wsp? Bo w Warszawie jest WSP Zwiazku Nuczycielstwa Polskiego (panstwowe) - nic o nim nie wiem?!! i WSP prywatne (TWP) i to jest dobre. Bylam zszokowana jak przeczytalam ta wypowiedz o AP!!! Jk to mozliwe ze taka szkola sie jeszcze utrzymuje ???Wszyscy wykladowcy to anglisci, z UW, UAM, UJ, profesorowie i dr no i mgr od PNJA i zajecia sa super! Zycze wszystkim tego samego :lol:

xyl (gośa) 01.03.04 19:56 odpowiedz

WSP = Wy?sza Szko3a Pedagogiczna w Czestochowie (panstwowa). Natomiast wpisy do3ujace Akademie Polonijną są mocno przesadzone. Przyk3ad: jest tam obowiązkowy egzamin z LCCI 2 na II r. ekonomii i LCCI 3 (poziom CAE) po III roku filologii - no jednak są to egzaminy zewnetrzne i coś trzeba umiea. Poza tym uprawnien mgr jednak nie daje sie za darmo (w AP są od 1997r.). a promotorami muszą bya jednak osoby ze stopniem naukowym od dr wzwy?. Polecam stronke www.ap.edu.pl.

P.S.: AP ma profil raczej chrześcijanski stąd czesta jej krytyka np. ze strony środowisk nieprawicowych

student (gośa) 01.03.04 23:32 odpowiedz

Egz. wstepny na uzup. i poziom ni?szy ni? na FCE? We1 mnie nie rozśmieszaj... standard to CPE...

A jak jest ' pilot' po ang. to dzieciaki w 6 kl. powinny same wiedziea, nic dziwnego, ?e nauczyciel wysiada... uczy sie tych kidsów... cz3owiek sie za?yna a oni pó1niej nie wiedzą jak jest pilot... <lol>

Magdalene 03.03.04 11:50 odpowiedz

Ja te? studiuje na WSL w Czestochowie. Poziom jest moim zdaniem zadowalający i na brak nauki nie narzekam. Z Akademii Polonijnej ludzi nie znam, ale wiele niepochlebnych opinii o tej szkole s3ysza3am. Zdania nie mam na ten temat, aczkolwiek ludzie po WSL szczególnie do zawodu nauczyciela są genialnie przygotowani (du?o praktyk) i realne szanse na dostanie sie na panstwowe magisterskie istnieją. Znam kilku absolwentów tej szko3y, którzy sie w ?yciu nie1le ustawili. Najlepiej jednak przyjechaa i samemu sie przekonaa. Pozdrowienia dla wszystkich przysz3ych anglistów!!!

student (gośa) 04.03.04 13:39 odpowiedz

To jak Meg? Fancy a coffee with me? :o

Magdalene 09.03.04 18:00 odpowiedz

Why not??? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...