Skocz do zawartości

amerykanistyka-please answer!!!


mikmik

Rekomendowane odpowiedzi

Mikmik, ja tez mam nadzieje, ze nic mi sie nie pomylilo... :wink:

Informacja o UJ jest dosc swieza (z 9 marca), a przeczytalem ja w gazecie, ktorej nazwy nie wymienie (bo jej nie lubie!)... :lol:

Ale jest to dziennik, uwazany za powazny i wiarygodny...

Najlepiej jednak, gdy dowiesz sie bezposrednio na UJ - bez przesady, jesli to prawda, to juz powinny byc informacje na temat sposobów rekrutacji itd.

Jesli chodzi o AP, to te wypowiedzi nie sa zbyt przychylne, natomiast - czy sa prawdziwe? Nie wierze raczej w to, ze angielskiego uczyla zakonnica, a zawsze znajdzie sie ktos, kto przypnie komus/czemus jakas latke... Ale nic nie wiem o tej szkole, wiec wiecej glosu nie zabieram! :smt028

U Frycza - "nie moge znalezc rekrutacji na amerykanistyke" : http://www.ksw.edu.pl/rekrutacja.phtml , a potem: http://www.ksw.edu.pl/dokumenty/rekrutacja_tryb.pdf - z tego co widze, egzaminem jest jedynie rozmowa kwalifikacyjna... :shock:

No nic, powodzenia!

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na KSW do tej pory byla tylko "rozmowa kwalifikacyjna"...i szczerze mowiac nie znam przypadku zeby kogos nie przyjeli ;-) ale nie oznacza to ze maja niski poziom czy ze laduja tam tylko ludzie ktorzy nie dostali sie na panstwowe uczelnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ze wzgledow finansowych wole jednak uj i mam nadzieje ze pojawi sie zaraz wiecej info na ten temat, no a juz najlepiej to na uw bo blizej mam no ale tam jak mowilam maja amerykanistyke tylko uzupelniajaca magisterskie. natomiast bardzo mnie zainteresowalo zjawisko "american corner" w lodzi... szkoda ze w wawie nie mam czegos takiej przynajmniej nie slyszalam... ale chcialabym kiedys tam skoczyc pewnie mozna sie duzo ciekawych rzeczy dowiedziec... pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikmik,

Zameczaj rektorat UJ :!: Wierze, ze Ci sie uda...

Nie ma na razie American Corner w Warszawie (bo - nie wiedziec czemu - w Lodzi powstalo jako pierwsze...), ale mysle, ze to kwestia czasu... :smt028

Tak czy inaczej - zapraszam do Lodzi, jutro kolejne spotkanie

Milego dnia,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikmik,

Co Ty na to? :smt028

Nazwa jednostki: Instytut Studiów Regionalnych

Rok akademicki: 2004/2005

Kierunek: kulturoznawstwo

Specjalnośa: amerykanistyka NOWOŚA!!

Specjalizacja:

Typ studiów: zawodowe

Tryb studiów: dzienne

Liczba semestrów: 6

G3ówny jezyk wyk3adowy: polski

Strony WWW studiów: www.mzsa.uj.edu.pl

Op3aty:

Kryteria przyjecia: testowy egzamin pisemny z zakresu historii po XVI wieku oraz wiedzy o spo3eczenstwie

Limit przyjea: 40

Termin i miejsce sk3adania dokumentów: Tegoroczni maturzyści termin - do 16 czerwca 2004 Maturzyści z lat ubieg3ych termin - od 4 maja 2004 do 28 maja 2004 miejsce - Katedra Amerykanistyki, Rynek G3ówny 34 31-010 Kraków

Opis studiów: Trzyletnie studia zawodowe na kierunku kulturoznawstwo, specjalnośa amerykanistyka, umo?liwiają zdobycie wykszta3cenia pozwalającego na samodzielne analizowanie problemów wspó3czesnej kultury i cywilizacji oraz umo?liwiają poznanie wielu aspektów problematyki amerykanskiej i kanadyjskiej. Dzieki temu absolwenci tych studiów bedą mogli zarówno z powodzeniem kontynuowaa nauke na poziomie studiów magisterskich uzupe3niających, jak i rozpocząa prace bezpośrednio po ukonczeniu studiów licencjackich.

Dodatkowe uwagi: termin egzaminu 24.06.2004 materia3y dostepne w sekretariacie: informatory

Zródlo: http://www.uj.edu.pl/dydaktyka/oferta.php?id=14

Nazwa jednostki: Instytut Studiów Regionalnych

Rok akademicki: 2004/2005

Kierunek: kulturoznawstwo NOWOŚA!!

Specjalnośa: amerykanistyka

Specjalizacja:

Typ studiów: zawodowe

Tryb studiów: zaoczne

Liczba semestrów: 6

G3ówny jezyk wyk3adowy: polski

Strony WWW studiów: www.mzsa.uj.edu.pl

Op3aty: op3ata semestralna: 1900 z3

Kryteria przyjecia: testowy egzamin pisemny z zakresu historii po XVI wieku oraz wiedzy o spo3eczenstwie

Limit przyjea:

Termin i miejsce sk3adania dokumentów:

Opis studiów: Trzyletnie studia zawodowe na kierunku kulturoznawstwo, specjalnośa amerykanistyka, umo?liwiają zdobycie wykszta3cenia pozwalającego na samodzielne analizowanie problemów wspó3czesnej kultury i cywilizacji oraz umo?liwiają poznanie wielu aspektów problematyki amerykanskiej i kanadyjskiej. Dzieki temu absolwenci tych studiów bedą mogli zarówno z powodzeniem kontynuowaa nauke na poziomie studiów magisterskich uzupe3niających, jak i rozpocząa prace bezpośrednio po ukonczeniu studiów licencjackich.

Dodatkowe uwagi: limit miejsc 40 termin i miejsce sk3adania dokumentów termin - 04.05.2004 - 20.08.2004 miejsce - Katedra Amerykanistyki, Rynek G3ówny 34 31-010 Kraków termin egzaminu 31.08.2004 materia3y dostepne w sekretariacie: informatory

Zródlo: http://www.uj.edu.pl/dydaktyka/oferta.php?id=17

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam ! Mam parę pytanek. Po pierwsze czy w Stanach Zjedn. (bla bla bla) funcjonuje taki kierunek (w Uniwerkach), jak "Amerykanistyka" ? Pytam, bo w Polsce jest Polonistyka, a w Google szukałem z marnym skutkiem. Może ktoś wie nawet w jakch szkołąch, to bardzo proszę o info. I tak w ogóle jak to jest po ang. ( ? ) "americanist"; "americanology" xD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...