Skocz do zawartości

Ubezpieczenia zdrowotne


maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jako że pracuję w medical billing mniej więcej się na tym znam... polecałbym przede wszystkim Blue Cross Blue Shield, ewentualnie Cigna lub Humana, odradzam United HealthCare i UniCare, cała reszta jest mniej znana co nie znaczy że zła. Co do cen to np. w BC BS masz do wyboru pełno różnych planów więc poczytaj na internecie. Przy wyborze planu pamiętaj o czymś takim jak deductible, co-pay i co-insurance bo jak będziesz miał deductible np. $1000 i pójdziesz 3 razy w roku do lekarza to i tak będziesz musiał zapłacić za wizyty z własnej kieszeni mimo że płacisz premium do ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deductible - określona kwota, którą ubezpieczony musi pokryć za leczenie w każdym roku zanim ubezpieczenie zacznie za niego płacić.

co-insurance - procent, który płaci ubezpeczenie za każde leczenie, np. 80 - 20 (20% płaci pacjent).

co-pay - opłata za każdą wizytę u lekarza, np. $10, $20, $30....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na ubezpieczenie od kosztow leczenia zagranica Warta KL - tak dlugo jak masz polskie obywatelstwo jest to wysmienita opcja

- Aby wykupic nie musisz byc w Polsce, rodzina podpisuje lub listownie

- Przelewy na konto mozna wykonac

- wykupujesz na np na 3 mies suma 50tys$, pokrywa wszystko oprocz chorob przewleklych leczonych wczesniej w Polsce (nie pamietam czy sa jakies inne drobne wyjatki)

- w ciagu 3 mies masz kwote 50tys$ do wykorzystania po 3 mieiacach odnawiasz i znowu masz cala kwote, odnawiasz emailowo i robisz wplate z konta internetowego - 50tys$ to ok 30$ miesiecznie

- nie waro brac na rok poniewaz suma 50tys$ nie odniawia sie, dopiero prz nastepnej umowie, zatem najlepiej odnawiac umowe co 1 miesiac, ale ze wzgledu na wygode i ja mam na co 3 miesiace

Warta ma jeszcze jendo turystyczne ktore pokrywa tylko emergency, nalezy pytac o KL czyli koszty leczenia

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh -Warte to lepiej omijajcie szerokim łukiem...

Na wakacjach (ale nie w USA) ojcic dostał wylewu krwi do mózgu no i Warta nie pokryła kostów leczenia i powrotu ojca do Polski twierdząc że jest to choroba przewlekła...Kto sie zna choc troszke na medycynie to wie jaka to absurdalna teza. Popłynęliśmy na dziesiątki tysięcy złotych...a z walki po sądach zrezygnowaliśmy jak zobaczyliśmy jak nierówne mamy z nimi szanse :/

Więc osobiście radze sobie dać spokój z Wartą - bo na papierze u nas też wyszystko fajnie wyglądało - ale w praktyce...Bierzcie sprawdzonych ubezpieczycieli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie wykorzystalem - na szczescie - moj znajomy mial w usa badania, porblemy z sercem, kilka tysiecy dolarow (ok 5k$) warta pokryla wszystko, z kolei inny znajomy wizyta na ok 200$ gardlo, grypa itp warta rowniez pokryla ale trwalo to dosc dlugo

nie znam sie na wylewach i medycynie wiem tylko ze jest zapis choroby przewlekle na ktore byles leczony wczesniej, domyslam sie ze w takim przypadku maja dostep do karty pacjenta z polski, szpitale wojewodzkie itp , nie wiem na jakiej zasadzie ale nie pamietam czy podczas podpisywania umowy takiego upowaznienia nie podpisalem, nie mam umowy przy sobie, zostala w polsce - te 2 przypadki zakonczyly sie wyplata odszkodowania, ale jak wszedzie sa wyjatki i rozne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku pyta o ubezpieczenie dzięki któremu będzie mógł pójść raz na jakiś czas do lekarza i zrobić sobie badania. Czy jakiekolwiek ubezpieczenie w Polsce to pokryje? Bo oprócz wypadków nagłych - jakoś trudno mi sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...