Skocz do zawartości

Karta Social Security.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Mam pytanie dotyczace Social Security Number. Byałam w Stanach rok temu i pracodawców miałam takich że nie był mi ten numer potrzebny. Teraz chcę jechać znowu do Stanów tylko że w inne miejsce i martwię się czy ktoś mnie o to będzie pytał i czy w ambasadzie oni to jakoś sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie wiem jak ci sie fartnelo, ze nie musialas wyrabiac SS(chyba ze bylas na turystycznej), ale mozliwe ze pracodawca zatrudnial wiele osob na lewo, w ambasadzie raczej nikt nie doczepi sie do tego, bo oni tego chyba nie sprawdzaja, ale jak chcesz pracowac legalnie w usa to pracodawca bedzie cie prosil o wyrobienie SS, to troche potrwa, okolo 4-6 tygodni;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie jest tak że pracodawca, przyzwyczajony do zatrudniania watowiczów, wie że będziesz się o ten numer starała i nie robi z tego problemu, po prostu cierpliwie poczeka aż go przyniesiesz, inaczej sprawa wygląda kiedy szuka się drugiej pracy, wtedy wszystko zależy od pracodawcy, ale ja raczej spotkałem się z tym że wymagali SSN, chyba źle się stało że nie wyrobiłaś go poprzednim razem kilka rzeczy by Ci to ułatwiło, radze też dokładnie się dowiedzieć jak to najlepiej załatwić, np w ostatnie lato w AC urzędnicy radzili żeby poczekać z wnioskiem o SSN około 10 dni od przyjazdu, tyle mniej więcej trwa odnotowanie przekroczenia granicy i wprowadzenie do systemu danych, dzięki temu SSN przychodził po 2 tygodniach, kto tak nie zrobił czekał 6-8 tygodni a nawet dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mialem szczescie ale ja odpowiedzi z biura ssn zawsze dostawalem szybko. Pierwsze staranie sie o numer ssn trzy lata temu, czerwiec odpowiedz, czyli karta z przyznanym numerem po 5 dniach ( poniedzialek zlozenie wniosku, w piatek list w skrzynce). W tamtym roku, lipiec, wyrabianie nowej karty waznej bez pozwolenia na prace, 7 dni ( wszystko ny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...