Skocz do zawartości

Telefon Komórkowy?


qnnq

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz na strony www.t-mobile.com i www.cingular.com Tam jest wszystko :]

skoro mowisz ze tam jest wszystko, to pewnie jest... tylko ze ja jakos nie moge znalezc :) widze oferty prepaidow ale z telefonami, a nie znalazlem opcji w ktorej oferuja sam starter do wlasnego telefonu. jakbys mogl podac jakies bardziej szczegolowe linki, to bylbym wdzieczny.

poza tym to mam jeszcze kilka innych pytan telefonicznych:

1) czy ktos slyszal o czyms takim jak fonepool? ( http://www.fonepool.com/index.html ) tam jest niby to co by mnie interesowalo (simpack), tylko ze tez nie ma szczegolow (np. jak czesto trzeba ladowac karte zeby byla wazna). czy ktos to uzywal i moze cos powiedziec?

2) skoro za rozmowy przychodzace w usa sie placi, to czy za przychodzace sms-y tez?

3) czy istnieja jakies sposoby na tanie dzwonienie z amerykanskich komorek na polskie stacjonarki? tak jak np. w anglii, gdzie po wpisaniu jakiegos kodu, mozna sie tanio laczyc z polska.

4) czy majac z soba karte polskiego operatora z aktywnym roamingiem, sciagnie mi z konta jakies pieniadze gdy otrzymam sms-a z polski?

5) czy majac z soba karte polskiego operatora bez aktywnego roamingu, bede otrzymywal sms-y z polski? wiem ze rozmowy na pewno nie, ale co do mesow nie jestem pewien.

6) ostatnie pytanie, nie zwiazane z komorkami, ale z automatami telefonicznymi w nowym jorku. jak sie z nich korzysta? w sensie jakie monety akceptuja, jaki jest koszt impulsu i ile czasu on trwa? a i jeszcze czy z takich automatow mozna dzwonic na darmowe numery (0-800) czy tez trzeba wrzucac kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W Stanach są duze zniżki przy zakupie telefonów przez internet. A co z płatnościami? Potrzebna jest karta kredytowa czy jest możliwosć zapłaty przy odbiorze :?: :) ( bo zwykłą kartą do rachunku bankowego raczej nie da rady zapłacić przez neta... ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt tego za niego nie sprawdzi? Ja sprawdziłem :)

Owszem, Nokia 7210 będzie działać w USA. Jest to telefon trój zakresowy. Co do T-Mobile, to można wysyłać do Polski i płaci się tyle samo, co za SMS do USA. Ta sama stawka jest wszędzie. Ja mam T-Mobile To Go Service (prepaid) i płace 10 centów za SMS.

Kupiłem go z Nokią 6030 za $40

A mógłbyś sprawdzić bo ja mam nokie 6070 czy będe tam mogła odzytywac smsy i pisać ? i wiesz może gdzie moge kupić taki przełącznik do gniazdek z pl na usa ? z góry dzieki ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do pytania postawionego powyzej:

Czy jest mozliwosc kupienia samego startera w prepaid'zie? Sama karta SIM - bez telefonu. Jakos tez nie moge sie tego doszukac na stronkach operatorow.

Na pewno w T-Mobile jest to mozliwe, sama tak robilam kilkakrotnie. Jednak z tego co pamietam sim karte mozna kupic tylko w punktach T-Mobile. Na ich stronie mozna sprawdzic gdzie jest najblizszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy ktos slyszal o czyms takim jak fonepool? ( http://www.fonepool.com/index.html ) tam jest niby to co by mnie interesowalo (simpack), tylko ze tez nie ma szczegolow (np. jak czesto trzeba ladowac karte zeby byla wazna). czy ktos to uzywal i moze cos powiedziec?

jest to firma oferujaca karty prepaid T-Mobile. Korzystalam, wiec moge polecic, jesli w miejscu do ktorego jedziesz jest dobry zasieg. Mozna to sprawdzic na stronie T-Mobile. Jest to typowy prepaid. Pierwsze doladowanie powinno byc po 1 miesiacu, a kolejne w zaleznosci od wartosci doladowania.

2) skoro za rozmowy przychodzace w usa sie placi, to czy za przychodzace sms-y tez?

Niestety rowniez :) Jednak sa chyba tansze niz wychodzace, ale generalnie zalezy od operatora.

3) czy istnieja jakies sposoby na tanie dzwonienie z amerykanskich komorek na polskie stacjonarki? tak jak np. w anglii, gdzie po wpisaniu jakiegos kodu, mozna sie tanio laczyc z polska.

Na pewno nie z prepaidow. Majac kom. na abonament z darmowymi minutami, kupujesz karte telefoniczna i dzwonisz jak normalnego tel. Wtedy mozna powiedziec, ze jest to tanie.

4) czy majac z soba karte polskiego operatora z aktywnym roamingiem, sciagnie mi z konta jakies pieniadze gdy otrzymam sms-a z polski?

Zalezy od operatora. Ale u nasz chyba w zadnej sieci nie placi sie za przychodzace sms-y.

5) czy majac z soba karte polskiego operatora bez aktywnego roamingu, bede otrzymywal sms-y z polski? wiem ze rozmowy na pewno nie, ale co do mesow nie jestem pewien.

Raczej nie, ale dowiedz sie dokladnie u operatora.

6) ostatnie pytanie, nie zwiazane z komorkami, ale z automatami telefonicznymi w nowym jorku. jak sie z nich korzysta? w sensie jakie monety akceptuja, jaki jest koszt impulsu i ile czasu on trwa? a i jeszcze czy z takich automatow mozna dzwonic na darmowe numery (0-800) czy tez trzeba wrzucac kase?

Zalezy czy dzwonisz na monety, czy na karte. Generalnie na automatach jest instrukcja obslugi. Automaty przyjmuja monety 25, 10 i 5 centowe. Na kazdym jest to napisane. Koszt zalezy od miejsca, do ktorego dzwonisz. Impuls jest o ile dobrze pamietam co 3 min. Bardziej oplaca sie kupic karte z impulsami, podobna jak w Polsce, np AT&T i dzwonic z niej zamiast bawic sie monetami.

Na numery bezplatne mozna dzwonic bezplatnie z wiekszosci automatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...