Skocz do zawartości

Wypożyczenie samochodu - once again


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie! mam pytanie, ile kosztuje doba za wypożyczenie auta? Chcę wyrać się w NY na Florydę. Rozumiem, że dodatkow dochodzi ubezpieczenie (ile?) + kaucja (tylko z karty debetowej (kredytowej), czy również w płatniczej??)

Lelaa...

Karta moze byc:

albo debetowa (zwana tez platnicza) i to oznacza, ze placac zdejmuje Ci pieniadze z Twojego konta od razu (czyli w praktyce od 1 do kilku dni). Kiedys byly tylko plaskie, teraz zdarzaja sie tez wypukle.

albo kredytowa - co oznacza, ze kiedy placisz, obciazany jest twoj limit karty, a splacasz to jakis czas po zakonczeniu okresu rozliczeniowego, czyli np. wszystko co wydalas w maju - w polowie czerwca (czy tam jak masz w umowie). To oznacza, ze nie musisz miec pieniedzy na koncie. Karta kredytowa ma taka funkcjonalnosc, ze mozesz nia zaplacic majac tylko jej numer.

Dlatege wiekszosc wypozyczalni bedzie chciala karte kredytowa. Nie jest im wtedy potrzebna kaucja - maja numer karty kredytowej i jesli oddasz samochod nie w takim stanie w jakim by chcieli, to sciagna kaske z karty, ktorej podanie jest jakby kaucja w tym momencie. Dlatego debetowa nie jest dla nich tak fajna, bo z debetowa jak nie bedziesz miala kasy na rachunku to moga Ci nagwizdac.

Ja mialam polska kredytowke, ale nie chcialam nie placic (wszystkie oplaty za przewalutowania i inne cuda...) wiec wypozyczajac samochod dalam im te karte i spisali sobie numer ktory byl konieczny do wypozyczenia samochodu. Natomiast przy oddawaniu powiedzialam, ze nie chce placic ta karta, zeby jej niczym nie obciazali, tylko zeby wzieli gotowke, i bylo spoko. Zaplacilam gotowka, na rachunku mojej karty nic sie nie pojawilo.

Pozdro

Oprocz budgeta dobre ceny ma tez enterprise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ubezpieczenie weźcie koniecznie CDW (Damage Waiver) - to na wypadek uszkodzenia auta (nieważne czy z waszej, czy czyjejś winy, jak nie weźmiecie to płacicie) oraz Liability (czyli po naszemu OC) - to na wypadek, jakbyście komuś uszkodzili auto, albo kogoś okaleczyli. Nie jest to wcale obowiązkowe ubezpieczenie, ale zdrowy rozsądek nakazuje wykupienie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło to tak: samochód fullsize (akurat na 4 osoby z walizami ->63$), ubez. ->25$, benzyna ->54$, dopłata za wiek ->71$ 8), podatek ->25$

Czy podałeś cenę za dzień, czy ogólnie za wypożyczenie?

I te kwoty są w przeliczeniu na osobę czy łącznie?

z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...