Skocz do zawartości

Wypożyczenie samochodu - once again


Rekomendowane odpowiedzi

1. Dowolna karta z logo VISA/Mastercard itp jest honorowana przez wypozyczalnie. Najczesciej ta karta jest uzywana do zabezpieczenia (kaucji). Np. Budget obciaza karte okolo $300+ (w zaleznosci od planowanego obciazenia' date=' np. $50/za 1 dzien - kaucja $300; $50/10 dni - kaucja $500).

Nie zgodzę się z tobą w tym punkcie. W większości wypożyczalni musi to być karta kredytowa ( nie ważne czy polska, niemiecka czy australijska), Nie może być to więc dowolna karta z logo Visa, Mastercard itd. (debetowa) – jeżeli o to Ci chodziło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W tym roku kolega wypożyczał samochód w NJ na tzw. prawko europejskie, czyli w praktyce polskie z 12 gwiazdkami zamiast polskiej flagi :) (on akurat był słowakiem ale wątpię, żeby między polskim i słowackim prawem jazdy była jakaś różnica). Nie mniej wyrobienie międzynarodowego prawka to kwetia 30 zł i myślę, że warto... Nie każdy policjant w USA musi znać polski, a angielskiego próżno na nim szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kochani,

Mam jeszcze pytania dot dodatkowych opcji ubezpieczenia.

Próbując zarezerwować przez internet samochód w Enterpisie znalazłam taką informację.

Ubezpieczenie DOMESTIC SECURITY FEE jest naliczane automatycznie, ale jako opcje dodatkowe pojawiają się takie ubezpieczenia:

Optional Protection Products

Damage Waiver (CDW) - Excess may apply

(DW) FOR THIS BRANCH RANGES BETWEEN $16.99 AND $19.99 PER DAY. - DAMAGE WAIVER (DW) IS OFFERED AT THE TIME OF RENTAL FOR AN ADDITIONAL DAILY CHARGE. IF THE RENTER ACCEPTS DW, ENTERPRISE WAIVES OR REDUCES THE RENTER'S RESPONSIBILITY FOR LOSS OF, OR DAMAGE TO, THE RENTAL VEHICLE SUBJECT TO THE TERMS AND CONDITIONS OF THE RENTAL AGREEMENT AND APPLICABLE LAWS. DW IS NOT INSURANCE. THE PURCHASE OF DW IS OPTIONAL AND NOT REQUIRED TO RENT A CAR. THE PROTECTION PROVIDED BY DW MAY [beeep]LICATE THE RENTER'S EXISTING COVERAGE. ENTERPRISE IS NOT QUALIFIED TO EVALUATE THE ADEQUACY OF THE RENTER'S EXISTING COVERAGE; THEREFORE THE RENTER SHOULD EXAMINE HIS OR HER CREDIT CARD PROTECTIONS, AUTOMOBILE INSURANCE POLICIES OR OTHER SOURCES OF COVERAGE THAT MAY [beeep]LICATE THE PROTECTION PROVIDED BY DW.

Personal Accident Insurance (PAI)

PERSONAL ACCIDENT INSURANCE (PAI) FOR THIS BRANCH RANGES BETWEEN $3.00 AND $7.00 PER DAY. - PERSONAL ACCIDENT INSURANCE (PAI) IS OFFERED AT THE TIME OF RENTAL FOR AN ADDITIONAL DAILY CHARGE. IF ACCEPTED, PAI PROVIDES THE RENTER AND PASSENGERS WITH ACCIDENT MEDICAL EXPENSE, ACCIDENTAL DEATH AND AMBULANCE EXPENSE BENEFITS. BENEFITS ARE PAYABLE IN ADDITION TO ANY OTHER INSURANCE COVERAGE THE RENTER OR PASSENGERS MAY HAVE. THIS IS A SUMMARY ONLY. PAI IS SUBJECT TO THE PROVISIONS, LIMITATIONS AND EXCLUSIONS OF THE PAI POLICY UNDERWRITTEN BY EMPIRE FIRE AND MARINE INSURANCE COMPANY OR EMPIRE INDEMNITY INSURANCE COMPANY DEPENDING ON RENTAL DATE AND LOCATION. THE PURCHASE OF PAI IS OPTIONAL AND NOT REQUIRED TO RENT A CAR. THE COVERAGE PROVIDED BY PAI MAY [beeep]LICATE THE RENTER'S EXISTING COVERAGE. ENTERPRISE IS NOT QUALIFIED TO EVALUATE THE ADEQUACY OF THE RENTER'S EXISTING COVERAGE; THEREFORE THE RENTER SHOULD EXAMINE HIS OR HER PERSONAL INSURANCE OR OTHER SOURCES OF COVERAGE THAT MAY [beeep]LICATE THE COVERAGE PROVIDED BY PAI.

Supplemental Liability Protection (SLP)

SUPPLEMENTAL LIABILITY PROTECTION (SLP) FOR THIS BRANCH IS $9.99 PER DAY. - SUPPLEMENTAL LIABILITY PROTECTION (SLP) IS OFFERED AT THE TIME OF RENTAL FOR AN ADDITIONAL DAILY CHARGE. IF ACCEPTED, SLP PROVIDES THE RENTER AND AUTHORIZED DRIVERS WITH UP TO $1,000,000 COMBINED SINGLE LIMIT FOR THIRD PARTY LIABILITY CLAIMS. IF THE RENTER ACCEPTS SLP, ENTERPRISE PROVIDES THIRD PARTY LIABILITY PROTECTION UP TO THE APPLICABLE MINIMUM FINANCIAL RESPONSIBILITY LIMIT AND EMPIRE FIRE AND MARINE INSURANCE COMPANY PROVIDES EXCESS THIRD PARTY LIABILITY INSURANCE COVERAGE FROM THE APPLICABLE MINIMIM FINANCIAL RESPONSIBILITY LIMIT TO $1,000,000. THIS IS A SUMMARY ONLY. SLP IS SUBJECT TO THE TERMS, CONDITIONS, PROVISIONS, LIMITATIONS AND EXCLUSIONS IN THE SUPPLEMENTAL RENTAL LIABILITY INSURANCE EXCESS POLICY UNDERWRITTEN BY EMPIRE FIRE AND MARINE INSURANCE COMPANY OR EMPIRE INDEMNITY INSURANCE COMPANY DEPENDING ON LOCATION. THE PURCHASE OF SLP IS OPTIONAL AND NOT REQUIRED TO RENT A CAR. THE COVERAGE PROVIDED BY SLP MAY [beeep]LICATE THE RENTER'S EXISTING COVERAGE. ENTERPRISE IS NOT QUALIFIED TO EVALUATE THE ADEQUACY OF THE RENTER'S EXISTING COVERAGE; THEREFORE THE RENTER SHOULD EXAMINE HIS OR HER PERSONAL INSURANCE POLICIES OR OTHER SOURCES OF COVERAGE THAT MAY [beeep]LICATE THE COVERAGE PROVIDED BY SLP.

Czy powinnam wykupić te dodatkowe ubezpieczenia? I czy chcąc zgłosić dwóch kierowców będę musiała za powyższe ubezpieczenia zapłącić podwójnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wypożyczałem samochód w zeszłym roku na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Trzeba mieć tzw. "wypukłą" kartę VISA (obojętnie może być debetowa lub kredytowa). Miałem tylko polskie prawo jazdy (nowe, ale jeszcze nie unijne) i musiałem i tak im dyktować dane jak adres itp... Dziwili się że polskie prawo jazdy jest bezterminowe... Na karcie blokowali tylko wysokość opłaty za wypożyczenie (bez jakiejś dodatkowej kaucji) i było to około 230$. Opłata ta zawierała komplet ubezpieczeń, opłatę za oddanie fury w innym miejscu, dopłatę za młody wiek (<25), benzynę do pełna, podatki. Z benzyną jest tak, że możesz wziąć samochód zalany do pełna i zapłacić za to (->nie kasują po złodziejskich kursach) i wtedy możesz oddać go na oparach. Lub nie płacisz za benzynę (samochód jest i tak zalany do pełna) ale musisz przed oddaniem zatankować go do pełna i pokazać kwit ze stacji. Za drugiego kierowce nie płacisz ekstra ubezpieczenia (bo i tak ono jest na samochód i ew. koszty leczenia wszystkich pasażerów). Płacisz opłatę za drugiego kierowcę i jeżeli jest on także poniżej 25 lat również drugi raz opłatę za młody wiek. Znacznie to podwyższa koszty, więc lepiej jechać z jednym driverem. Przy oddaniu fury możesz zapłacić gotówka (wtedy blokada z karty znika po kilku dniach) lub obciążyć kartę. A i pamiętaj. Przed wyruszeniem z parkingu dostajesz kartę z rysunkiem samochodu i zaznacz tam ewentualne rysy, wgniecenia itp. Co do ubezpieczeń ja brałem komplet (potem zobaczysz, że i tak różnice w cenach ubezpieczeń są bardzo małe, a najwięcej płaci się właśnie za to ze nie masz 25 lat, oddasz samochód w innym mieście itp)

U mnie wyszło to tak: samochód fullsize (akurat na 4 osoby z walizami ->63$), ubez. ->25$, benzyna ->54$, dopłata za wiek ->71$ 8), podatek ->25$

A potem tylko wielki ból jak jedziesz po 4 pasmowej autostradzie z niewielkim ruchem, furą z silnikiem od 3l wzwyż, a ograniczenie prędkosci do 65mil/h. Ja niestety wykazałem się słabą asertywnością i nie schodziłem poniżej 80. Przejechałem z Nowego Jorku do Hampton, VA i na szczęście odbyło się bez mandatów. A i uwaga na koniec... Jak podpisujesz kwit w wypożyczalni to za ewentualne mandaty z fotoradarów, przesłanych do wypożyczalni obciązą ci automatycznie kartę....

Pozdr,.

Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tylko pamietajcie, aby przy wypozyczaniu samochodu powiedziec, ze nie chcecie miec limitu mil. My zapomnielismy o tym powiedziec. W wypozyczalni wiedzieli dokladnie ile mil mamy do przejechania (AC-Niagara, ok.600 mil), no i nam tej opcji nie zaznaczyli z no limits.Dlatego nie zwrocili nam depozytu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...