Skocz do zawartości

niezaplacony mandat


czarny83

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wiem ze ten temat juz sie przewijal, ale kazda sytuacja jest inna

dostalem mandat za przekroczenie predkosci w stanie Nevada

samochod byl z wypozyczalni a wszystkie moje dane byly spisane z polskiego prawa jazdy

w przypadku niezaplacenia mialem stawic sie 26 wrzesnia

mam money ordera na dana kwote ale nie wyslalem go na adres sadu, takze mandat jest niezaplacony

w tym roku chcialbym znow wyjechac do USA

myslicie ze moga byc problemy?

czy wystarczy ze wysle tego money ordera z zalaczonym mandatem i powinno byc ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czesc

mialam podobna sytuacje, kierowca byl moj przyjaciel i tez dostalismy mandat za przekroczenie predkosci w stanie NY. tylko ze my ten mandat zaplacilismy a to dlatego ze powiedziano nam ze jesli bedziemy chcieli jesczze kiedys przyjechac do usa to oczywiscie nie bedzie problemu z wjazdem do usa ale problem bedzie dopiero wtedy jak bedziemy chcieli wynajac samochod= czyli wynajac go nie bedziemy mogli. z tego co mi wiadomo to tylko takie sa konsekwencje, a moze ktos wie nieco wiecej?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,  

wiem ze ten temat juz sie przewijal, ale kazda sytuacja jest inna

dostalem mandat za przekroczenie predkosci w stanie Nevada

samochod byl z wypozyczalni a wszystkie moje dane byly spisane z polskiego prawa jazdy

w przypadku niezaplacenia mialem stawic sie 26 wrzesnia

mam money ordera na dana kwote ale nie wyslalem go na adres sadu, takze mandat jest niezaplacony

w tym roku chcialbym znow wyjechac do USA

myslicie ze moga byc problemy?

czy wystarczy ze wysle tego money ordera z zalaczonym mandatem i powinno byc ok?

Nie, nie bedzie OK.

popelniles FTA czyli FAILURE TO APPEAR IN COURT

If you missed your court date and your appearance was required, the court will:

* Issue of an Order for Arrest

* Forfeit any bond posted for your appearance and proceed to civil execution

* Notify the Department of Motor Vehicles to indefinitely suspend you drivers license in the state they are issued. (motor vehicle offense)

The magistrate at the County Detention Center will inform you of your conditions of release, if any, when you are arrested and taken to the County Detention Center.

czyli masz prawdopodobnie wystawiony nakaz aresztowania.

tutaj podobny do twojego przypadek:

Question

I received a traffic ticket in Reed County, Michigan in 1993. It wasn't paid nor did I go to court for it at that time. I recently called about the ticket in December of 2002. I was told how much the ticket was and that I could pay it and I did. When I called to check on the clearance for the ticket, I was told that I still had to go before the magistrate because of a failure to appear on the ticket. I want to know is this possible and why did they let me pay the ticket if that was the case. Is it possible to get this case moved down to Detroit since my license is suspended because of this ticket. And do they have a time limit to keep this ticket on file?

Answer

According to our district court representative, the ticket cannot be transferred to another county. Normally payment of the ticket would take care of everything. It is possible, however, that this is a misdemeanor and you failed to appear for a court date. This would be different from a civil infraction. The failure to appear is a violation of the court order in and of itself. You may want to consult with an attorney who can review all the facts in this case.

http://courts.co.calhoun.mi.us/quest664.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.faqfarm.com/ wpisz w zapytaniach unpaid speeding ticket i poszukaj wiadomosci na ten temat w stanie Nevada moze cos znajdziesz. poniewaz tak na prawde to kazdy stan ma nieco inne prawo wiec rowniez z mandatami bywa roznie.

nie wydaje mi sie zeby az bylo to tak powazne ze zostal wydany nakaz aresztowania Cie. ale moge sie mylic, po prostu wydaje mi sie ze nie ma az tak wielkich konsekwencji z niezaplaconego mandatu.

najlepiej jakbys porozmawial z kims z usa kto tam mieszka na stale- na pewno na wyjezdzie zaprzyjazniles sie z jakimis amerykanami. moze Ci pomoga z rozpoznaniu watkow prawnych w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.faqfarm.com/ wpisz w zapytaniach unpaid speeding ticket i poszukaj wiadomosci na ten temat w stanie Nevada moze cos znajdziesz. poniewaz tak na prawde to kazdy stan ma nieco inne prawo wiec rowniez z mandatami bywa roznie.  

nie wydaje mi sie zeby az bylo to tak powazne ze zostal wydany nakaz aresztowania Cie. ale moge sie mylic, po prostu wydaje mi sie ze nie ma az tak wielkich konsekwencji z niezaplaconego mandatu.  

najlepiej jakbys porozmawial z kims z usa kto tam mieszka na stale- na pewno na wyjezdzie zaprzyjazniles sie z jakimis amerykanami. moze Ci pomoga z rozpoznaniu watkow prawnych w tej kwestii

Tutaj nie chodzi o niezapłacony mandat. Tutaj chodzi o nie stawienie się przed Sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.faqfarm.com/ wpisz w zapytaniach unpaid speeding ticket i poszukaj wiadomosci na ten temat w stanie Nevada moze cos znajdziesz. poniewaz tak na prawde to kazdy stan ma nieco inne prawo wiec rowniez z mandatami bywa roznie.  

nie wydaje mi sie zeby az bylo to tak powazne ze zostal wydany nakaz aresztowania Cie. ale moge sie mylic, po prostu wydaje mi sie ze nie ma az tak wielkich konsekwencji z niezaplaconego mandatu.  

najlepiej jakbys porozmawial z kims z usa kto tam mieszka na stale- na pewno na wyjezdzie zaprzyjazniles sie z jakimis amerykanami. moze Ci pomoga z rozpoznaniu watkow prawnych w tej kwestii

Tutaj nie chodzi o mandat, ale o nie stawienie sie przed sadem. Tak wiec jak bedzie jakis kontakt z policja to policja zaareszuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,  

wiem ze ten temat juz sie przewijal, ale kazda sytuacja jest inna

dostalem mandat za przekroczenie predkosci w stanie Nevada

samochod byl z wypozyczalni a wszystkie moje dane byly spisane z polskiego prawa jazdy

w przypadku niezaplacenia mialem stawic sie 26 wrzesnia

mam money ordera na dana kwote ale nie wyslalem go na adres sadu, takze mandat jest niezaplacony

w tym roku chcialbym znow wyjechac do USA

myslicie ze moga byc problemy?

czy wystarczy ze wysle tego money ordera z zalaczonym mandatem i powinno byc ok?

Tak wiec sedzia napewno wydal nakaz aresztu. Teraz ty musisz sie skontaktowac z jurysdykcja w ktorej zostal wystawiony mandat i dowiedziec sie co zrobic aby rozwiazac sytuacje plubownie. Dowiedz sie ile musisz zaplacic bo byc moze byc wiecje niz wynosi mandat (koszta sadowe itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest dobrze, dzwonilem i nawet nie moge narazie nic zaplacic, poniewaz jest wydany warrant

takze wychodzi na to ze nie ma co ryzykowac i jechac do usa bo immigration moze mnie cofnac

gdzie mozna jeszcze sie czegos dowiedziec? bo babka, ktora w sadzie pracuje nie moze nic zalatwic z sedzia, tak samo nie mogla odpowiedziec czy moga byc problemy z immigration przy wjezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...