Skocz do zawartości

Wymagane dokumenty o złożenie petycji rodzinnej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

Mój tata ma obywatelstwo amerykańskie po zmarłym ojcu. Posiada amerykański paszport, jest po przysiędze itp.

Jeszcze nie przekroczył granic USA.

Jestem mężatką (46lat) mam dwoje dzieci. Chcę złożyć dokumenty w ambasadzie (Warszawa) o petycję w sprawie wizy emigracyjnej.

Obecnie jestem w USA i nie bardzo mogę się stawić w ambasadzie.

Czy muszę być obecna przy składaniu tych dokumentów?

I najważniejsze: jakie dokumenty muszą być złożone w ambasadzie?

Proszę o wszelkie wskazówki dotyczące całej procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma obywatelstwo amerykańskie po zmarłym ojcu. Posiada amerykański paszport, jest po przysiędze itp.

Jeszcze nie przekroczył granic USA.

Jestem mężatką (46lat) mam dwoje dzieci. Chcę złożyć dokumenty w ambasadzie (Warszawa) o petycję w sprawie wizy emigracyjnej.

Obecnie jestem w USA i nie bardzo mogę się stawić w ambasadzie.

Czy muszę być obecna przy składaniu tych dokumentów?

Nie musisz być obecna, ale:

- po pierwsze - petycji nie składasz Ty tylko ojciec na Was.

- po drugie - nie wiem w jakim wieku są Twoje dzieci, ale jeśli maja powyżej 21 lat to dziadek nie może ich sponsorować (nieletnich można podpiąć pod petycję złożoną na Ciebie).

- po trzecie - szczerze radzę skontaktowac się z prawnikiem imigracyjnym zanim złożycie cokolwiek. Twój ojciec żeby mógł was sponsorować musi mieć tzw. domicile w USA oraz odpowiednio wysokie zarobki, naturalnie udokumentowane (np. poprzez zeznania podatkowe, list od pracodawcy, czeki itp.), ew. musicie znaleźć joint-sponsora.

- po czwarte - nie znam Waszej sytuacji i nie wiem czy jesteś w USA legalnie, ale jako córka powyżej 21 roku życia nie łapiesz się już na kategorię immediate relative, więc ew. nielegalny pobyt nie będzie darowany. Tym bardziej radzę skontaktować się z DOBRYM prawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...