Skocz do zawartości

nierozliczenie podatku


Martunia

Rekomendowane odpowiedzi

hej

ile obowiazuje czasu na rozliczenie sie z podatku w polsce i w usa? czy te 3 lata o ktorych pisza na stronach obowiazuje tylko w polsce czy rowniez w usa?

czym skutkuje nierozliczenie sie z IRSem wogole? czy to tak naprawde zalezy ode mnie czy po powrocie z usa sie rozlicze cyz jest to wymog konieczny niezaleznie do tego czy ja dostnae zwrot podatku cz tez na przyklad okaze sie ze go mam zwrocic?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ameryka jest paradoksem w tym przypadku. To jest jedyny kraj na swiecie w ktorym nielegalni moga (musza) placic podatki. Nieplacenie tutaj podatkow to jest wieksze przestepstwo niz morderstwo. Rzadu nie interesuje czy ty jestes tu legalnie czy nie, czy masz prawo jazdy polskie czy nie, ale go interesuje czy placisz podatki. Jak placisz to jestes OK nie placisz to paszal won.

Jesli bedziesz chcial zalatwic jakakolwiek sprawe urzedowa, to pierwsze co sie zapytaja to aby pokazac rozliczenia podatkowe :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz MArtunia to zalezy od twojego statusu tak naprawde bo jesli jstes nielgalnie to ani cie to ziebi ani grzeje czy sie rozliczysz i tak i tak pozamiatane masz... ale z dwojga zlego lepiej sie rozliczac jesli masz taka mozliwosc oczywiscie... po pierwsze bo masz ogromne szanse na zwrot placonego podatkua po drugie w razie kiedy kolwiek bedziesz ejdnak miala szanse zalegalizowac pobyt wtedy twoje rozliczanie z podatku bedzie potraktowane jako bardzo ok wobec USA i w razie amnesti nie zaplacisz kary :lol:

Jesli natomiast jestes legalnie... to roznie bywa... w zasadzie nie musisz sie rozliczyc ale to zamyka wiele drog, tak jak wczesniej widzialem post idziesz do urzedu zalatwic cos waznego sprawdza cie jak stoisz z podatkami... wiesz podatki to temat rzeka... wiec nastepnym razem wiecej szczegolow i napewno bedzie latwiej podejsc do pewnej sytuacji niz do pytania co z nieroliczonymi podatkami....

Mimo wszystko jesli masz szanse sie rozliczac ja bym sie rozliczal bez zastanowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

oczekuje wsparcia i porady...jestem nielegalnie i zamierzam rozliczyc 2009 rok , moje pytanie to

-czy bedac nielegalnie, i wracajac za jakis czas do Polski mam szanse na zwrot podatku??

-czy jesli w 2007 i 08 pracowalam tutaj po 6 miesiecy to czy wogole moge te lata rozliczyc wstecz i czy caly rok czy tylko ten czas ktory bylam w USA

-jaka najnizsza wymagana kwote do opodatkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekuje wsparcia i porady...jestem nielegalnie i zamierzam rozliczyc 2009 rok , moje pytanie to

-czy bedac nielegalnie, i wracajac za jakis czas do Polski mam szanse na zwrot podatku??

zalezy od odpowiedzi na pytania ponizej.

-czy jesli w 2007 i 08 pracowalam tutaj po 6 miesiecy to czy wogole moge te lata rozliczyc wstecz i czy caly rok czy tylko ten czas ktory bylam w USA

Mozesz rozliczyc sie za lata ubiegle, nie rozumiem, co masz na mysli piszac, ze chcesz sie rozliczac tylko "za czas kiedy bylas w USA". Rozliczenie zawsze dotyczy roku.

-jaka najnizsza wymagana kwote do opodatkowania

Rozna, w zaleznosci glownie od sytuacji rodzinnej i wieku, ale nie tylko.

w roku 2009 dla osoby rozliczajacej sie jako singiel, w wieku poniej 65 lat rozliczenie wymagane jest od dochodu rocznego powyzej $9 350.

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/i1040.pdf

Pytanie: czy twoj pracodawca placil ci czekiem? Otrzymalas W2? Wypelnileas W4? Pracodawca informowl IRS o twoim istnieniu? Masz SSN? Masz ITIN?

jezeli nie, to:

Pytanie dodatkowe: dlaczego wogole chcesz sie rozliczac z podatkow (aspekt moralny pomijam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dlaczego....bo jest to lepiej widziane przez wladze USA jesli kiedykolwiek w przyszlosci chcialabym zalegalizowac swoj pobyt , moze bede miala wtedy szanse na emeryture po przepracowaniu tutaj 40 kwartalow....dlatego tez moje pytanie , jesli moje losy potocza sie inaczej czy jestem w stanie odzyskac podatek z powrotem.... nie mam numeru SSN ani innego a pracuje na domku i dostaje cash...

czy zapomnieliscie o moim pytaniu , nadal czekam na jakies podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekasz na odpowiedz?a jest nawet taka firma na forum ktora w takim czyms pomaga wiec radze napisac,zadzwonic do tej firmy aby sie dowiedziec

a jak bedziesz miec zwrot podatku z USA to mozesz zaplacic podatek w Polsce za takie cos,,spytaj sie w Krajowej Informacji Podatkowej ,numer znajdziesz na www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zaplace w Polsce...ale jesli zaplace tutaj to w Polsce juz nie bede musiala ...prawda. Jestem nowa w tym temacie i wszystko mnie przeraza , moze nie doslownie , ale musze sie rozeznac w tym temacie bo bede tutaj troche czasu.

Powiedz mi sly , jesli zalegalizuje swoj pobyt tutaj to czy w przyszlosci bedzie mi sie ten czas liczyl do emerytury , nawet jak nie mam SSN ?

zycze przy okazji spokojnych , radosnych swiat , spedzonych w rodzinnym gronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...