Skocz do zawartości

BA w Polsce - MA w USA ?


Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy - mam takie pytania. Sonczylam moj licencjat w Polsce ( inzynieria sroowiska) 2 lata temu teraz chcialabym zrobic studia magisterskie. Uniwersytet ktory skontaktowalam mowi ze moglabym uzyskac u nich MBA (dla mnie zaskakujace le z drugiej strony cieszylabym sie bardzo bo chodzilam do ekonomika w polsce). Wiec moje pierwsze pytanie jest - czy w istocie jest to mozliwe? w polsce nie moglabym az tak zmienic kierunku. Drugi pytanie - poprosili mnie zebym porosila swoj uniwersytet (opolski) czy sa w stanie 'transfer my credits' ? co tak naprawde to oznacza? jakie kroki powinnam podjac? jak sie za to wszystko zabrac? dodam ze jestem zona obywatela i mieszkamy w stanach. Bardzo bym chciala wrocic na studia- teskni mi sie za nauka a poza tym wszyscy moi znajomi w polsce juz maja magistra a ja czuje sie jakas niedouczona :) Dziekuje za wszelka pomoc i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy - mam takie pytania. Sonczylam moj licencjat w Polsce ( inzynieria sroowiska) 2 lata temu teraz chcialabym zrobic studia magisterskie. Uniwersytet ktory skontaktowalam mowi ze moglabym uzyskac u nich MBA (dla mnie zaskakujace le z drugiej strony cieszylabym sie bardzo bo chodzilam do ekonomika w polsce). Wiec moje pierwsze pytanie jest - czy w istocie jest to mozliwe? w polsce nie moglabym az tak zmienic kierunku. Drugi pytanie - poprosili mnie zebym porosila swoj uniwersytet (opolski) czy  sa w stanie 'transfer my credits' ? co tak naprawde to oznacza? jakie kroki powinnam podjac? jak sie za to wszystko zabrac? dodam ze jestem zona obywatela i mieszkamy w stanach. Bardzo bym chciala wrocic na studia- teskni mi sie za nauka a poza tym wszyscy moi znajomi w polsce juz maja magistra a ja czuje sie jakas niedouczona :) Dziekuje za wszelka pomoc i informacje.

Tutaj nie ma znaczenia z czego robisz masters. Mozesz miec bachelor z powiedzmy z literatury angileskiej, robic masters z fizyki a doktorat jeszcze z czegos innego. Transfer credits oznacza to ze szkola musi wyslac oficjalna droga kursy ktore zaliczylas. Wg nich ten uniwersytet z ktorym sie skonatktowalas podejmie decyzje czy spelniasz warunki zeby starac sie o masters. Jeden minust to jest to ze w Polsce konczysz studia po 3 latach a w USA uzyskujesz bachelor dopiero po 4 latach. Wiec moga stwierdzic ze nie masz odopwiednika bachelor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Jezeli moge to chcialabym zadac jeszce jedno pytanko. Dowiedizalam sie ze musze przedstawic ' trans[beeep]ts'. Co to dla mnie oznacza? czy mam przedstawic swoj indeks (i przetlumaczyc), czy mam przetlumaczyc swoj dyplom licencjata czy tez mam poprosci swoja uczelnie o wykaz przedmiotow i godzin z ocenami? Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Jezeli moge to chcialabym zadac jeszce jedno pytanko. Dowiedizalam sie ze musze przedstawic ' trans[beeep]ts'. Co to dla mnie oznacza? czy mam przedstawic swoj indeks (i przetlumaczyc), czy mam przetlumaczyc swoj dyplom licencjata czy tez mam poprosci swoja uczelnie o wykaz przedmiotow i godzin z ocenami? Z gory dziekuje za pomoc.

Trankrypt musi przysjsc prosto ze szkoly w Polsce, wiec Twoj index nie pomoze. Musisz przekonac swoja szkole z Polski aby sama wyslala oficjalny trankrypt do amerykanskiej uczelni. Nie mozesz sama pojechac do Polski, wziasc go i przywiesc do uczelni w USA, Bo wtedy nie bedzie oficjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze cie trochę zmartwić byś zacynala na B.S/B.A.

Polski Licentiat jest Amerykański Associates Degree(A.S 1 Dyplom Studiów) = 2 lata

Bachelors w Art albo Science jest porównany do polskiego Magistra(Niby ze po łacińsku jest to Masters ale w USA masters jest 2 lat lata po Bachelors)

I później jest stopień PHD,MD,albo J.D.(Doktorstwa wolno zaraz po Bachelors nie trzeba mieć Masters) Dużo słynnych ludzi poszli na PHD zaraz po Bachelors) I to może brać od 4 do 6 Lat.

Daisy by musiała zaczynać jako undergrad. Znaczy od początku może ci z transferują 30 kredytów lub wieńce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...