Skocz do zawartości

Intership a sekcja 212(e)


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmyslam nad wyjazdem na Intershipa, najchetniej najdluzej jak sie da. Skonczylem juz jedne studia - "Elektronika i Telekomunikacja" wydz Elektryczny, a drugie koncze w tym roku "Zarzadzanie i Marketing" na wydziale Prawa

Oczywiscie nie chce miec wbitej sekcji 212(e). Pytanie co zrobic, aby jej nie wbili? Zalezy to w jakims stopniu ode mnie czy z gory jest okreslone kto dostaje 212(e) a kto nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. Tez bralem pod uwage wyjazd na intershipa, ale z tego co sie orientuje nie ma najmniejszych szans na ominięcie sekcji 212e. Tak juz jest w przypadku intershipa. Jest nawet wyrażnie napisane że intership podlega automatycznie pod sekcję 212e, dlatego nie sądze żeby jakiś urzędnik tego nie uwzględnił.

Być może kiedyś komuś udało się tego uniknąć. Czasem sam sie zastanawiam ile tak naprawde zależy od tych urzędników na lotniskach, którzy w zasadzie decydują o pozwoleniu na wjazd. Wiesz może kiedy już będziesz na lotnisku,zapytaj się albo poproś żeby urzędnik tego nieuwzględnił hahahahha oczywiście żartuję.

Powodzenia życze, i napisz jeśli coś Cie się udało dowiedzieć na ten temat.

PS Jedyna opcja to wavier, o który można sie starać już na miejscu w USA, ale jest to bardzo trudne do uzyskania.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod sekcje 212 podlega internship, ale nie wszystkie kategorie, to jest jakos dziwnie, tam sa odpowiednie sekcje, bo jak ja bylam w ambasdzie i mialam plan trningowy na Restaurant management to mi powiedziala ze to nie podlega tej sekcji ,ale jesli masz Hotel management to juz masz ta sekcje, wiec wiem ze są jakies wyłaczenie ale jakie to juz trzeba sie u nich jakos dowiedziec.

Wiem tylko tyle co usłyszlam od pani w ambasadzie, a pytac nie chcialam

A to czy masz ta sekcje czy nie to jestw wizie wpisane w paszporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyslam nad wyjazdem na Intershipa, najchetniej najdluzej jak sie da. Skonczylem juz jedne studia - "Elektronika i Telekomunikacja" wydz Elektryczny, a drugie koncze w tym roku "Zarzadzanie i Marketing" na wydziale Prawa

Oczywiscie nie chce miec wbitej sekcji 212(e). Pytanie co zrobic, aby jej nie wbili? Zalezy to w jakims stopniu ode mnie czy z gory jest okreslone kto dostaje 212(e) a kto nie?

Sekcja 212e zależy przede wszystkim od wykształcenia. Zobacz czy twój kierunek znajduje się na skill list : http://exchanges.state.gov/education/jexchanges/parti[beeep]tion/skills_list.pdf

(Polska jest na 51 stronie)

Jak jest na tej liście najprawdopodobniej wbiją Ci nakaz powrotu.

Co to jest? o co w tym wavier chodzi? mozesz podac jakies informacje

Ja mam wbita sekcje 212 ale jak by sie dalo to chcialabym to odkrecic :P

:):)

Waiver to właśnie zniesienie tego nakazu powrotu do kraju na 2 lata. Było już o tym na forum kilka razy, np tutaj: 1, 2, 3, 4, 5

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
pod sekcje 212 podlega internship, ale nie wszystkie kategorie, to jest jakos dziwnie, tam sa odpowiednie sekcje, bo jak ja bylam w ambasdzie i mialam plan trningowy na Restaurant management to mi powiedziala ze to nie podlega tej sekcji ,ale jesli masz Hotel management  to juz  masz ta sekcje, wiec wiem ze są jakies wyłaczenie ale jakie to juz trzeba sie u nich jakos dowiedziec.

ja mam hotel management trainee i nie dostalam 212...ale jak sadze to tylko przeoczenie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod sekcje 212 podlega internship, ale nie wszystkie kategorie, to jest jakos dziwnie, tam sa odpowiednie sekcje, bo jak ja bylam w ambasdzie i mialam plan trningowy na Restaurant management to mi powiedziala ze to nie podlega tej sekcji ,ale jesli masz Hotel management  to juz  masz ta sekcje, wiec wiem ze są jakies wyłaczenie ale jakie to juz trzeba sie u nich jakos dowiedziec.

ja mam hotel management trainee i nie dostalam 212...ale jak sadze to tylko przeoczenie bylo.

A jaki kierunek studiujesz lub ukończyłaś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...