Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja chce zablysnac ?? ja tu jestem zeby pomc jak najlepiej moge to raz po drugie nie jestem tu po to zeby sie z kims klucic kto ma racje... ja przedstawilem swoja racje ty swoja jedna z nich jest trafna druga nie... a ktora?? to juz zycie pokaze i ci ktorzy zaufali twjej lub mojej wypowiedzi....

ok. to nie gimnazjum. ja tylko pomagam komus to, co wiem, co akurat w praktyce przeprowadzilem ja, ktos z mojje rodziny lub znajomych i jest potwierdzone w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam, mam takie pytanko (w sumie mój znajomy ale mniejsza o wiekszość) czy nie znajac praktycznie w ogole angielskiego mozna przyjść z tłumaczem (lub z osoba znającą angielski) na egzamin ?? oczywiscie kolega ma polskie prawko (plus wyrobił sobie teraz w urzędzie miedzynarodowe) Jezeli to coś ułatwi to bedzie mieszkał w stanie NJ w miescie Clifton (niedaleko NYC).

Od siebie powiem, że kiedyś słyszałem z opowieści od osób mieszkających w stanach, że w niektórych urzędach były testy w języku polskim, to było w wczesnych latach 90-tych i nie wiem jak jest teraz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanko (w sumie mój znajomy ale mniejsza o wiekszość) czy nie znajac praktycznie w ogole angielskiego  mozna przyjść z tłumaczem (lub z osoba znającą angielski) na egzamin ?? oczywiscie  kolega ma polskie prawko (plus wyrobił sobie teraz w urzędzie miedzynarodowe)  Jezeli to coś ułatwi to bedzie mieszkał w stanie NJ w miescie Clifton (niedaleko NYC).

Od siebie powiem, że kiedyś słyszałem z opowieści od osób mieszkających w stanach, że w niektórych urzędach były testy w języku polskim,  to było w wczesnych latach 90-tych i nie wiem jak jest teraz.

Pozdrawiam

nie moze przyjsc z tlumaczem, bo go nie wposzcza na egzamin z twoim kumplem.

sa egzaminy po polsku w NY i NJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa egzaminy po polsku w NY i NJ.

Czy trzeba coś dodatkowo płacić za polski egzamin ??

a wczoraj zapomnialem dopisać, jedzie na wizie (promesie) turystycznej... z tego co przeczytałem wcześniej w tym wątku to nie bedzie problemu?? Chyba, że

w NY i NJ nie mozna wyrabiać prawka na tej wizie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda !!!!!

W USA za kazde podejscie do egzaminu placisz ok. 40$, i nie ma mozliwosci zdawania codziennie, bo jest duzo chetnych i trzeba sie telefonicznie umawiac !!!

Ja osobiscie czekalem miesiac na mozliwosc zdawania, z tym ze pierwsza opcja byla pol roku. Zdawac moglem wczesniej dzieki temu ze dzwonilem do DMV i pytalem o wolny termin, bo czasami ktos rezygnuje. No i mialem szczescie.

Bylo to w stanie Connecticut, ale bylem na wizie H2B.

A co do tego czy na wizie turystycznej da sie zrobic prawko - odpowiedz brzmi DA SIE !!!

Jest kilka stanow w ktorym mozna jeszcze je zrobic. Wiem na pewno zw w Detroit da sie zrobic, ale musisz tam mieszkac, lub pokazac list ktory zostal wyslany do Detroit na twoje nazwisko.

Bodajrze jeszcze na Florydzie i w Virginii da sie zrobic prawko na turystycznej.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda !!!!!

W USA za kazde podejscie do egzaminu placisz ok. 40$, i nie ma mozliwosci zdawania codziennie, bo jest duzo chetnych i trzeba sie telefonicznie umawiac !!!

Ja osobiscie czekalem miesiac na mozliwosc zdawania, z tym ze pierwsza opcja byla pol roku. Zdawac moglem wczesniej dzieki temu ze dzwonilem do DMV  i pytalem o wolny termin, bo czasami ktos rezygnuje. No i mialem szczescie.  

Bylo to w stanie Connecticut, ale bylem na wizie H2B.

To ja też zacznę NIEPRAWDA!!!:)

Byłem w NJ(Atlantic City), nie trzeba było się umawiać, wystarczyło iść do DMV stanąć w kolejce, zdawało się same testy, pewnie dlatego kosztowało to 18$, można było zdawać po Polsku, po 7 dniach można było powtarzać egzamin

także jak widzisz co stan to obyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie connecticut zrobienie prawka na wizie turystycznej odpada.sam ostatnio chcialem zrobic.czekalem na egzamin 2 miesiace,takie sa kolejki.Pani w okienku z milym usmiechem powiedzial mi "Psieprasiam kochany.ale niemozies zrobic driving licence bez green card lub papieruz emigration":)I tyle..z tego co sie orientuje w MA tez niemozna zrobic...napewno najlatwiej jest w wiekszych miastach gdzie w niektorych DMV nie ogarniaja w officach i czasem taki manewr przejdzie..pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie connecticut zrobienie prawka na wizie turystycznej odpada.sam ostatnio chcialem zrobic.czekalem na egzamin 2 miesiace,takie sa kolejki.Pani w okienku z milym usmiechem powiedzial mi "Psieprasiam kochany.ale niemozies zrobic driving licence bez green card lub papieruz emigration":)I tyle..z tego co sie orientuje w MA tez niemozna zrobic...napewno najlatwiej jest w wiekszych miastach gdzie w niektorych DMV nie ogarniaja w officach i czasem taki manewr przejdzie..pozdrawiam...

To wszystko zalezy od prawa stanowego. DMV w NY wydaje prawa jazdy turystom na wizie B-2, ale musi ta wiza byc wydana na 1 rok i przynajmniej na 6 miesiecy musi byc I-94. Nie wiem, czy ktos dostaje I-94 na wiecej niz 6 miesiecy, wiec teoretycznie nie da sie, chyba, ze ktos by polecial tego samego dnia po przylocie po list do SSA (jesli nie ma SSN), a potem odrazu do DMV z kolekcja dokumentow, to moze byc zdarzyl.

Wiekszosc stanow wyrobi prawko na czas trwania wizy lub statusu. A w tym wszystkim jest taki szkopół, aby prawko wydali na dluzej niz wiza pozwala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...