Skocz do zawartości

Zachodnie wybrzeze - co warto zobaczyc?


kropek

Rekomendowane odpowiedzi

hej, w tym roku wybieram sie do USA na wakacje (pierwsza moja wizyta w stanach). Planuje zwiedzic zachodnie wybrzeze... zamierzam wystartowac z Phoenix w Arizonie - max 14 dni moge poswiecic na ta wyprawe.

Jestem dopiero na etapie zbierania materialow oraz ustalania marszruty. Moze mielibyscie jakies sugestie "co trzeba zobaczyc, a co mozna sobie odpuscic". bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeeeele miejsc.

Ja polecam Highway 1 ciagnaca sie wzdluz wybrzeza Pacyfiku (mniej wiecej od miejscowosci Morro Bay na polnoc w kierynku San Francisco) Cala trasa to ogrom przepieknych widokow!

Oczywiscie jest tez kilka - moim zdaniem - obowiazkowych punktow programu, ale jest ich tak tyle, ze sam musisz zdecydowac.

Jesli chcialbys zwiwdzac duze miasta to pewnie San Diego, LA, San Francisco ... moze nawet South Lake City.

Jesli interesuje Cie bardziej przyroda i krajobrazy: parki narodowe: Grand Canyon, Arches, Canyonlands, Antelope Canyon.

http://www.nps.gov/ - ciekawy serwis, jego nazwa chyba wszystko wyjasnia: "Experience Your America"

Odwiedz kilka stronz galeriami zdjec:

http://galeria.haniaimarek.pl/main.php

http://www.agatkag.friko.pl/

www.travelsphoto.net

Sam ocen co wedlug Ciebie warto zobaczyc a co mozna odpuscic, bo ja chcialabym zwiedzic cale usa i moge byc nieobiektywna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Ci już wszystko opisała, więc nie będę się powtarzać :)

Ja również nie potrafiłabym wybrać miejsca które najbardziej mi się podobało. Wg mnie wszystkie miejsca są godne odwiedzenia i wszędzie chciałabym wrócić.

Proponuje jeszcze żebyś kupił sobie jakiś przewodnik po stanach np. USA - część zachodnia Pascala – przeczytał od deski do deski :wink: i zdecydował co cię najbardziej interesuje i co chciałbyś najbardziej zobaczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko od siebie dodam ze jesli juz sie wjedzie na highway 101 to warto nia pojechac do samej gory ( aczkolwiek wiem ze to kupa czasu i mil:) ), az do Olympic National Park. po drodze masz duze miasta + pare parkow jak redwood, crater lake czy yosemite NP jak odbijesz na prawo troche z 101.

nie wiem czy to sie kwalifikuje do west coasta jeszcze ale mozesz tez zobaczyc yellowstone, grand tetons i nawet glacier NP.

na wszystko 2 tygodnie ci na pewno nie starczy, musisz sie wiec skupic na jednym "obszarze" gdzie bedzie skoncentrowanych najwiecej parkow czy miast ktore chcesz zobaczyc.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z praktycznych rzeczy, ile sugerujecie zeby przeznaczyc na taki tour po centralnych i zachodnich stanach, zeby mniej wiecej dotrzec do tych wszystkich najwazniejszych rzeczy do ktorych przecietny turysta dociera (standardowo Colorado, Utah, Arizona, Cali po parki na polnocy itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec ile czasu. Ja moge powiedziec co mi sie udalo zobaczyc w 12 dni (choc powiem szczerze, ze jeszcze ze 2 dni by sie przydaly, ale nie bylo najgorzej): wyjazd z Reno-Yosemite-Sekwoia i Kings Canyon-Las Vegas (tu pobyt tylko wieczorem niestety)-Zion-Bryce-Arches-Monument Valley (poznym wieczorem niestety)-Grand Canyon (tylko poranek i poludnie, bo grad padal, wiec nie bylo co dluzej siedziec)-San Diego (2 dni)-LA (1 dzien)-Reno.

Ogolnie trzeba bylo troche gonic i wybierac ciekawsze rzeczy, ale wycieczka byla super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...