Skocz do zawartości

Zachodnie wybrzeze - co warto zobaczyc?


kropek

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne dzieki wszystkim za podpowiedzi! Napewno skorzystam z Waszych rad, wlasnie czekam na mapy i przewodniki po WEST COAST :nauka: - dzięki Wam już mniej wiecej wiem na co zwracac uwage przy planowaniu podrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musisz zaczynac w Phoenix ?

Zachodnie Stany na krotki turystyczny pobyt , to przede wszystkiem brzeg Pacificu .

Jazda przez pusta Arizone i wewnetrzna Californie aby do tego wybrzeza dotrzec, to strata czasu i pieniedzy.

Klasycznym miejscem na zaczecie jest San Francisco, z SF mozna zaplanowac i wykonac bardzo atrakcyjny 14 dniowy pobyt w Californi.

Jest kilka mozliwych scenariuszy takiego pobytu.

Druga wersja to Los Angeles, San Diego terytorium, wtedy mozna "skoczyc" do Mexico na dwa dni.

Znowu mozliwosci sa bardzo urozmaicowe w tej poludniowej czesci Californi.

Jak bedziesz staral sie zobaczyc za duzo, dystanse w samochodzie zabija cala przyjemnosc z wakacji.

Gdyby to byly moje wakacje, przylecialabym do LA, dwa dni . Potem 10 dni , Las Vegas, Grand Canyon, Lake Tahoe, spowrotem do wybrzeza, srodkowa California, Morro Bay, San Simion, w dol, Santa Barbara, LA.

Straszne tempo, trzeba dodac jeden tydzien albo wyeliminowac Las Vegas, Grand Canyon ( i moze dobrze bo bardzo goraco w lecie) czesc i postarac sie "zlapac" Yosemite, albo z Tahoe

odwiedzic Reno.

Czyli jednak lepiej z SF, trudne decyzje.

Wiem jednak na pewno, ze nie podrozowalabym przez Arizone w lecie, gdybym miala 14 , czy nawet 21 dni na Zachod Stanow.

e

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to nie odpuscilabym Arizony na 100%, nawet gdyby tempo wyprawy mialo byc naprawde zawrotne. Pustynne krajobrazy czerwone skaly tez maja swoj urok. Sa to pejzarze, widoki, ktore ciezko spotkac w innym miejscu na swiecie.

Z kolei wedlug mnie 2 dni w LA to absolutna strata czasu. Ale oczywiscie wszystko zalezy od tego, co sie lubi.

To tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Agą w 100%. Ja wolałabym więcej zobaczyć w szalonym tempie.

Dla mnie stratą czasu i pieniędzy byłoby przeznaczenie 14 dni tylko i wyłącznie na Kalifornie gdy tak blisko są np. Utah czy Arizona

Wiem jednak na pewno, ze nie podrozowalabym przez Arizone w lecie, gdybym miala 14 , czy nawet 21  dni na Zachod Stanow.

e

powodzenia

Chyba troszeczkę przesadzasz.

Ja „zwiedzałam” zachodnie stany tylko przez 11 dni i udało mi się zobaczyć naprawdę wiele rzeczy. Woleliśmy mniej czasu poświęcić na dane miasto, park itd. niż z czegoś rezygnować

Plan mieliśmy naprawdę napięty ale było warto:

Las Vegas, Hover Dam, Death Valley, Yosemite Park, San Francisco, Los Angeles, Grand Canyon, Gosseneck S.P, Bryce Canyon, Monument Valley, Antylope Canyon, Las Vegas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...