Skocz do zawartości

w&t a intership


Rekomendowane odpowiedzi

hej :(

a ja mam jeszcze pytanie: czy mozna dostac J1 na Internship (planuje program Work Experience USA z CCUSA) nie majac przed wyjazdem znalezionej pracy? A jesli nie z programu takiego jak z CCUSA, to jak?

Dodam, ze studiuje na drugim roku i po jego zaliczeniu planuje wyjazd.

Aha, jeszcze jedno: czy trudno jest dostac w trakcie odbywania J1 przedluzenie i zaczac od nowa studia w USA i tam je skonczyc (przedluzajac sobie wize)? Czy pracodawca w USA moze w tym pomoc?

pozdrowka,

RaiN.

RaiN,

Przyznam, ze Cie nie do konca rozumiem, ale wnioskuje, ze chcesz ukonczyc drugi rok studiow, wyjechac na W&T z CCUSA, poszukac pracodawcy na Internship i zostac w USA na tym wlasnie programie... To uzasadnialoby umieszczenie pytania w tym dziale. 8)

Jest to niemozliwe, nie uda Ci sie przedluzyc wizy J1, nie ma takiej opcji. Mozesz co najwyzej zmienic jej status na wize studencka F1, idac do szkoly. Ale ktos gdzies stwierdzil, ze od tego sezonu i takie zmiany beda niedopuszczalne... Trudno mi zatem powiedziec.

Ale byc moze pomyliles program Internship z programem Work &Travel i pytasz czy mozesz nan wyjechac, nie majac pracodawcy? A kto Ci wystawi DS-2019, z ktorym musisz isc do Ambasady? Jesli znajdziesz takie biuro, fundacje, ktora tak uczyni (nie sadze...), to moze i by sie udalo, kto wie... :)

Jesli zle zrozumialem o co Ci chodzilo, to skoryguj moje bledy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik,

dzieki za info, w sumie o to mi chodzilo.

Ale co do programu to mialem na mysli dokladnie program Work Experience USA (http://ccusa.com.pl) organizowany przez CCUSA. Wydaje mi sie ze ten program jest wlasnie odpowiednikiem programu Internship, a nie W&T. Do tego jest w nim opcja Independent, ktora pozwala na znalezienie sobie pracy w dowolnej firmie w dowolnym stanie w USA.

Czy moglbys wiec zerknac na ten program i napisac, czy to jest wlasnie Internship?

Co do zmiany na F1 to slyszalem juz rozne opinie, jedni mowia, ze mozna, inni ze nie bardzo. Takze prosze jeszcze o wypowiedz kogos, kto ostatnio to robil.

Pozdrowka,

RaiN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Jest to na pewno Work&Travel, ukryty pod taka nazwa... :(

Internship - Practical Training maja tutaj: http://ccusa.com.pl/programy/pr_tr.html ...

A jesli chodzi o osoby, ktore w tym roku zmienialy z J1 na F1... Sa takie na pewno, tylko ze co roku moze sie wiele zmienic i chodzily pogloski, ze teraz juz bedzie to niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Jest to na pewno Work&Travel, ukryty pod taka nazwa... :(  

wiec w takim razie jakiej pracy moge szukac?

bo do tej pory odpowiedzialem na ok. 20 ofert, w ktorych bylo haslo "summer internship", w dziedzinie IT.

Czy wogole poszedlem w dobrym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w takim razie jakiej pracy moge szukac?  

bo do tej pory odpowiedzialem na ok. 20 ofert, w ktorych bylo haslo "summer internship", w dziedzinie IT.  

Czy w ogole poszedlem w dobrym kierunku?

RaiN,

Napisz coś wiecej, bo sie ju? pogubi3em... Jesteś studentem. Chcesz wyjechaa do USA. Na ile? Podczas wakacji? Skąd wzią3eś ten "Summer Internship"? Nie kontaktowa3eś sie z nikim z CCUSA? Ja nie za bardzo rozumiem w tym momencie czego szukasz i czy za3atwiasz to na w3asną reke? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz coś wiecej, bo sie ju? pogubi3em... Jesteś studentem. Chcesz wyjechaa do USA. Na ile? Podczas wakacji? Skąd wzią3eś ten "Summer Internship"? Nie kontaktowa3eś sie z nikim z CCUSA? Ja nie za bardzo rozumiem w tym momencie czego szukasz i czy za3atwiasz to na w3asną reke?  :oops:

no dobrze, moze rzeczywiscie nie podalem wszystkich szczegolow.

Jestem studentem studiow dziennych magisterskich na 3cim semestrze w prywatnej uczelni (Informatyka i ekonometria). Dostalem ostatnio maila od mojej uczelni, ze maja jakies kontakty z CCUSA i ze mozna sobie wyjechac z nimi na wakacje do pracy do Stanow (podobno juz za 475 euro).

Wiec popatrzylem sobie na strone CCUSA, odrzucilem od razu campy i zainteresowalem programem Work Experience USA, ktory pozwala wyjechac na 4 miesiace do pracy w Stanach (planowalem lipiec,sierpien,wrzesien, czyli 3 miesiace). Wywnioskowalem, ze jest to forma wlasnie wakacyjnego internshipu (wiem, ze zazwyczaj internship jest na rok lub dluzej) .Sa dwie opcje, albo CCUSA znajduje pracodawce (dodatkowo platne) albo szuka sie samemu. Postanowilem szukac samemu, wiec szukalem np. na HotJobs ofert zawierajacych "summer" i "internship".

Ale skoro mowisz, ze ten program CCUSA to W&T, a nie internship, dlatego pytam: jakich prac mam szukac? jesli nie tych ofert, w ktorych pisze internship to jakich?

Aha, rozwazam tez mozliwosc konkurencyjnej firmy, ktora organizuje PRAWDZIWY nazwany po imieniu Summer Internship (i to chyba nawet taniej niz WorkExperience z CCUSA).

Mam nadzieje, ze pojasnilem troche :(

Pozdrowka,

RaiN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem ostatnio maila od mojej uczelni, ze maja jakies kontakty z CCUSA i ze mozna sobie wyjechac z nimi na wakacje do pracy do Stanow (podobno juz za 475 euro).

Proponuje Ci sprawdzic to bezposrednio na uczelni, bo takiej informacji nie musi byc (a wlasciwie zdziwilbym sie gdyby byla) na stronach CCUSA. :(

i sie zainteresowalem programem Work Experience USA, ktory pozwala wyjechac na 4 miesiace do pracy w Stanach (planowalem lipiec,sierpien,wrzesien, czyli 3 miesiace). Wywnioskowalem, ze jest to forma wlasnie wakacyjnego internshipu (wiem, ze zazwyczaj internship jest na rok lub dluzej)  

A ja sie bede upieral, ze im chodzi o Work&Travel pod taka nazwa... Ale Internshipy rowniez bywaja tak krotkie, natomiast zainteresowanie nimi jest zapewne z powodu wlasnie takich, a nie innych, terminow male. :?

skoro mowisz, ze ten program CCUSA to W&T, a nie internship, dlatego pytam: jakich prac mam szukac? jesli nie tych ofert, w ktorych jest napisane internship to jakich?

1. Spytaj na uczelni co i jak, gdzie szukac... Byc moze poszedles po prostu niewlasciwa droga? Moze maja jakas baze praktykodawcow? Moze podpowiedza Ci gdzie szukac? Moze ja sie myle? :shock:

2. Zalezy co chcesz robic... Jesli jest Ci wszystko jedno, ale wiem, ze chciales znalezc praktyke w swojej branzy, to mozesz jechac na W&T i zarobic, pobawic sie, dostac jakis papier-referencje itd... 8)

3. Jesli zalezy Ci na powaznym Internshipie, to poszukaj czy ktos to faktycznie organizuje w okresie wakacji. Piszesz o jakiejs konkurencyjnej firmie - moze to jest jakis pomysl? Sam kojarze, ze gdzies taka informacje widzialem...

Pozdrawiam serdecznie,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...