Skocz do zawartości

opcja D i obrona na wrzesień


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jade z btc na opcje D do Chicago. Jechał ktoś już na tej zasadzie?? Jade pierwszy raz ale do przyjaciół. Właśnie jak to to jest z tym papierem ze obrona po powrocie,bo ja jesten na 3 roku studiow licencjackich, nie usmiecha mi sie bronic po powrocie a na lewo nie chca mi wystawic. W btc mi powiedzieli ze nie wymagaja juz tego dokumentu i ze zasady w ambasadzie troszeczke sie zmienily i legitka i indeks wystarcza.Wiecie cos wiecej na ten tema?Dzieki za odp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc :)

sprawa wyglada nastepujaca: wszystkie biura mowia ze sytuacja sie zmienila i jesli jestes na ostatnim roku to nie musisz przekladac obrony na pazdziernik, wystarczy tylko legitka gdzie masz stempelek ze do pazdziernika masz status studenta i podobno ambasada nie bedzie robic problemow. ale tak na prawde jak to wyjdzie w praktyce... to dopiero sie okaze. w sumie jesli w legitymacji nie masz przybite ze to licencjackie to w sumie nie musisz wspominac ze to licencjat ;P mozesz powiedziec ze po powrocie idziesz dalej na studia (uzupelniajace)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zasady musialy sie zmienic od tego roku, bo w zeszlym ja pamietam, ze konsul mi sie pytal kiedy skoncze studia i mu powiedzialam, ze przekladam obrone, to zazyczyl sobie zaswiadczrnia o przelozeniu obrony. pewnie i tak nic z tego swistka nie zrozumial(amerykanin i chyba nie mowil po polsku) ale sprawdzal autentycznosc pieczatki pod swiatlem i kazdym mozliwym katem. rozmowa trwala okolo 2 minut. :)

a nie wiem czy mozna powiedziec, ze studia trwaja 5 lat jak trwaja 2, poniewaz wypelnia sie wniosek, w ktorym wpisuje sie dane na temat swojej uczelni i konsul ma to w reku przy rozmowie. no chyba, ze we wniosku, od samego poczatku beda wpisywane inne dane ale czy warto ryzykowac i sie stresowac...

pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PELASIA reguly sie zmienily dopiero od tego roku i dlatego ludzie maja dylemat jak to wszystko wyjdzie w praktyce. bo w sumie jesli nie dostaniesz wizy to biuro i tak na tym wyjdzie na plus bo nie zwracają Ci calosci tylko z potraceniem jakiejs tam kwoty wiec w sumie jakby dla biura jest to bez roznicy. mi powiedzial kolega w biurze ze OD TEGO ROKU jush te swistki o przekladaniu obrony sa niekonieczne ze legitka wystarczy i ze na rozmowie z konsulem musisz go po prostu przekonac ze wrocisz do polski po skonczonym programie- i tu sie pojawia dylemat jak do tego wszystkiego konsul bedzie mial podejscie. miejmy nadzieje ze puszcza wszystkich i nie beda robic problemow- na prawde Wam tego zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to mowisz ze prosili cie o to zaswiadczenie..a faktycznie bronilas sie po powrocie czy to mały wałek byl?? :wink: a w biurze mowili ci zebys zalatwila sobie takie zaswiadczenie czy nic nie wspominali na ten temat? Bo ja wlasnie z godzine temu dzwonilam do Wawy i mowila babka z btc ze zasady sie zmienily od tego roku i nie trzeba tego,aha i mowila jeszcze ze bede musiala sama przekonac konsula ze mam zamiar dalej kontynuowac nauke..hehe..ciekawe jak :) no ale spoko. Czekam na pierwsze relacje z ambasady bo bardzo jestem ciekawa jak to bedzie wygladalo,mam nadzieje ze nie beda robic problemow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w biurze powiedzieli, ze mam zalatwic sobie zaswiadczenie a w rzeczywistosci bronic sie przed wyjazdem aby niczego nie zostawiac sobie na pozniej :shock: duzo ludzi tak robilo.

nawet nie wiedzialam ze sie zasady zmienily. % polakow starajacych sie o wizy spada z roku na rok, wiec pewnie to jest powodem zmian i nie sortowania tak dokladnego jak wczesniej. jak nie wymagaja tego dokumentu to nie trzeba sie o niego martwic. ambasada nie taka zla jak ludzie mowia :)

wiec, zycze powodzonka wszystkim i udanych wakacji!

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...