Skocz do zawartości

...Bilet do Reno...


Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne chodzi o miejscowość Tahoma.

Koszty wynajęcia auta są przeróżne, ja zawsze korzystam z Alamo ale wypożyczam za pośrednictwem niemiekiego pośrednika www.sunnycars.de płacać kilka dolarków więcej (opcja all-inclusive), masz pełne ubezpieczenia, drop-off w innym mieście za darmo no i przede wszystkim bak paliwa wliczony w cenę co jest największym atutem. Co do dostania się do Tahomy to masz chyba kłopot, bo nawet jakbyś wynajął auto w San Francisco to jeszcze musisz je oddać w Reno (firma Hertz ma wprawdzie punkt w Incline Village ale ta firma jest akurat droga), z Reno jest kawałek spory (taksówką ponad 100 $ na pewno), autobusy jeżdzą wprawdzie od Tahomy do Incline Village (z rozgałęzieniem do Truckee w Tahoe City) ale to jeszcze musiałbyś się jakoś dostać do jednej z tych miejscowości. Są też wypożyczalnie na South Lake Tahoe ale musisz sprawdzić jakie.

Także moja rada - spróbuj znaleźć kogoś kto będzie leciał tego dnia co Ty docelowo na Lake Tahoe (bardzo dużo Polaków jeździ na południowe, trochę mniej na północne do Incline) i dogadać się z wynajmem auta bo inaczej to wyjdzie Ci dosyć drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ach, racja, moze to po prostu pomylka, bylem pewien, ze takze i klaudek jedzie do South Lake Tahoe jak wielu wielu wielu innych Polakow. :lol: A gdzie sie pracuje w Tahomie, jesli to nie tajemnica?

W kazdym razie jest mozliwosc dostania sie do Reno za okolo 2300 - 2400 PLN bez wypozyczania samochodu.

Nie chcialbym sie jednak narzucac autorowi watku, bo juz raz zle, oj bardzo zle, odczytal moje intencje. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja placilem za bilet 2600zl i lece katowice frankfurt potem do Sf i Z Sf mam bilet do Reno bezposrednio! Linia United AirLines ale watpie ze znajdziesz jeszcze takie miejsca w takiej cenie! Koszt wypozyczenia auta to srednio 70 - 100$ ale musisz miec karte kredytowa badz debetowa! Ale jak bierzesz auto w jednym miejsc a oddajesz gdzie indziej to doplacasz 75$ wiec jesli lecisz sam to malo oplacalne! Pozdr 4 all... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Chomik wyluzuj.. ;) To jest Tahoma.

Z biletami do Reno jest tak: najtaniej jest z Berlina (tegel) kod lotniska - TXL - są jeszcze bilety Deltą - cena 2230 zł bodajże, jest tylko problem z zapłatą ponieważ na stronie Delty w opcji kart kredytowych nie uwzględnili Polski, jest Ukraina, Panama etc. Oczywiście bilet ten można nabyc przez Polskiego pośrednika np. Orbis - i wówczs trzeba doliczyć 100 zł. TO jest lot przez NYC i Salt LAke CIty, problemem jest to iż w SAlt Lake City trzeba czekać na lot do Reno 8h w nocy.... Ostatecznie znalazłem bilet obsługiwany przez Lufthanse i United Airlines za 2460 zł razem z kosztami manipulacyjnymi. Jest to lot - Berlin-Frankfurt-Denver-Reno. Ostatnio pojawiły się "tanie" bilety do Reno/SF na lataj.pl liniami British Airways z Warszawy za 2400 !!

Ja wylatuję 31 maja, a pracować będę w PDQ Market w Tahoma, juz wiem ze będę mieszkać i pracować z 3ma Bułgarami i jednym Turkiem. Kontaktuje już się z nimi w sprawie dojazdu do Tahomy z Reno itd.

Dzięki z góry za posty o wypożyczalniach samochodów itd. Mam prawo jazdy międzynarodowe i przydało by się zwiedzić SF i LA.

Nawiążę chętnie kontakt z Polakami co wybierają się do South Lake Tahoe lub innych okolicznych miejscowości, w celu możliwych wypadów samochodowych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz pewnie British Airways ? Ponieważ oni ostatnio wrzucili tanie bilety... filuję ceny już 2 miesiąc, to naprawdę udało się wam, gratulacje!!! owszem można było skusić się na Air France + Alaska Airlines itd, ale czasami lepiej dopłacić trochę i mieć komfort, jasne reguły odnośnie zmiany terminu powrotu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...