Skocz do zawartości

Studia W Chicago - Proszę O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
communication sciences and disorders. ja chcę iść w kierunku hearing sciences. zobaczymy :) a Ty o czym myślisz?

Kara a zdawalas GRE? Jesli tak to za ktorym razem mialas tyle pkt. ktore satysfakcjonowaly twoja uczelnie? Jak trudno bylo ci zdac ten egzamin, ile sie czasu przygotowywalas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara a zdawalas GRE? Jesli tak to za ktorym razem mialas tyle pkt. ktore satysfakcjonowaly twoja uczelnie? Jak trudno bylo ci zdac ten egzamin, ile sie czasu przygotowywalas?

wydaje mi się, że już o tym pisałam...

ale owszem zadawałam. Uczelnia nie podaje nigdy minimalnego wyniku GRE, ale taki sugerowany (tj. średni wynik przyjmowanych studentów). U mnie podawali 1250-1300. za pierwszym podejściem dostałam 1310, ale z pisania (które są oddzielnie punktowane) dostałam masakrycznie lichy wynik - 2.5p. na 6! Przygotowywałam się równocześnie do TOEFL i GRE i miałam na to (o ile dobrze pamiętam jakieś 4-5 tyg) - ale muszę dodać, że nie zajmowałam się praktycznie niczym innym jak ryciem słówek od rana do nocy :) Z matmy na samym początku miałam niezły wynik - kwestia popracowania nad szybkością rozwiązywania zadań. Ograniczenie czasowe jest najgorsze. bo teiretycznie jak człowiek sobie posiedzi pomyśli to rozwiąże a tu czas goni strasznie i mi zabrakło czasu na ostatnie 10 zadań a może i więcej.

A generalnie GRE był dla mnie trudny i bardzo męczący. TOEFL to przy tym bułka z masłem. Mimo iż na początku obawiałam się strasznie obu, bo naukę języka zakończyłam już kilka lat temu i jakoś wielu sposobności (oprócz czytania) nie miałam, żeby go szlifować.

Warto dodać, że tak jak TOEFL możesz sobie zdawać 500 razy i patrzą na ostatni wynik, to w GRE biorą pod uwagę wszystkie wyniki jakie miałeś (albo co najmniej ostatnie 3 z tego co pamiętam).

Jakby trzeba jakiś materiałów służę pomocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile trwaja studia?

Przewaznie cztery lata na bachelor's, dodatkowe dwa na magistra. Ale to zalezy od i uczelni i studenta. Wielu musi pracowac wiec czesto nie dokanczaja bachelor'a w przeciagu 4 lat. Inni koncza wczesniej bo biora wiecej kursow lub takze maja wyklady w lecie.

Kara, gratulacje za stypendium i sam fakt dostania sie na northwestern. To jest fantastyczny i prestizowy uniwersytet. You go girl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o zrobieniu Doktoratu z PT. Sciagam te wszystkie swoje papiery z uczelni z Pl dopiero wiec nawet nie wiem czy bede mogl usiasc do GRE bo nie wiem czy mi zalicza studia i przetransferuja na bachelora.Moze bede musial wziasc dodatkowe klasy zeby go zrobic. Jak mozesz napisz mi na priv czy i jak sie transferowalas z PL. E-mail : randy76mt@yahoo.com

Dzieki pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o zrobieniu Doktoratu z PT. Sciagam te wszystkie swoje papiery z uczelni z Pl dopiero wiec nawet nie wiem czy bede mogl usiasc do GRE bo nie wiem czy mi zalicza studia i przetransferuja na bachelora.Moze bede musial wziasc dodatkowe klasy zeby go zrobic. Jak mozesz napisz mi na priv czy i jak sie transferowalas z PL. E-mail : randy76mt@yahoo.com

Dzieki pozdrawiam!

a co to jest PT? physical therapy?

musisz zrobić ewaluację course by course dyplomów i suplementów - i będziesz wiedział co masz w ręku. ja robiłam ewaluacje przez www.ece.org. Są powszechnie uznawani ale i tak dana uczelnia może sobie zażyczyć ewaluacji zrobionej przez inną firmę (albo sobie zrobią sami, wewnętrznie).

nie wiem co masz na myśli mówiąc "transefrowałam" bo ja nie przechodziłam ze szkoły w pl do szkoły tu, tylko normalnie skończyłam studia w PL i tutaj składałam papiery na kolejne studia. żadnych transferów.

a tak w ogóle wybrałeś już szkołę? W jakim mieście?

tu masz ranking może Ci się przyda

http://grad-schools.usnews.rankingsandrevi...chools/rankings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...