Skocz do zawartości

[Laptop] ---> ebay ----> VAT


Ozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytałem wszystkie posty na forum dotyczące przewozu laptopa przez granicę i problem cła oraz vat'u.

Mnie interesuje kupno laptopa przez internet na portalu ebay. Wyczytałem że cło na elektronikę zostało zniesione ale trzeba dopłacić 22% ceny za vat. Jest jakiś sposób aby to ominąć ? obliczyłem że tak czy siak 700 zł będę do przodu ale tak bym był 1100 zł.

PS :Czy jest jakieś ryzyko uszkodzenia takiego laptopa przesyłane ze Stanów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!  

Przeczytałem wszystkie posty na forum dotyczące przewozu laptopa przez granicę i problem cła oraz vat'u.

Mnie interesuje kupno laptopa przez internet na portalu ebay. Wyczytałem że cło na elektronikę zostało zniesione ale trzeba dopłacić 22% ceny za vat.  Jest jakiś sposób aby to ominąć ? obliczyłem że tak czy siak 700 zł będę do przodu ale tak bym był 1100 zł.

PS :Czy jest jakieś ryzyko uszkodzenia takiego laptopa przesyłane ze Stanów?

Pozdrawiam

A jak myślisz czy jest ryzyko? Oczywiście, że tak. Chyba że wysyłasz paczką ubezpieczoną, co w przypadku uszkodzenia, nie robi Ci większej różnicy :D Problem jednak w tym, że za ubezpieczenie na pełną kwotę zapłacisz dodatkową kasę i zamiast 700 zł. będziesz 350zł. "do przodu", co jest już całkowicie nieopłacalne (bo kupując w Polsce będziesz miał na pewno polską gwarancję, prawda?). Co ciekawe, z własnego doświadczenia wiem, że jeśli ubezpieczysz paczkę na ponad 70 $ celnicy NA PEWNO się nią zainteresują, więc VAT zapłacisz. Jeśli paczki nieubezpieczysz, to wysyłając np. DOMĄ czy innymi Polamerami masz duże szanse ominąć VAT, ale również duże szanse na uszkodzenie laptopa.

Według mnie przesyłanie laptopa do 1 tys. $ z USA jest obecnie całkowicie bez sensu (chyba że ma to być coś z Alienware, Asusa G1, Acera TM 9200, Della z GF7900, czyli tego czego w Polsce nie ma, a jeśli jest to 2 razy droższe w porównaniu do USA).

Zastanów się dobrze, czy ryzyko Ci się opłaca...

PS. I upewnij się, czy faktycznie obecnie na elektronikę sprowadzaną z USA jest 0% cła. Wiem, pisał o tym tutaj Wojtek i choć facet ma zazwyczaj sprawdzone informacje :D to jakoś wydaje mi się to trochę za piękne, aby było prawdziwe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Interesuje Cie kupno laptopa tam i sprzedanie go w Polsce czy tylko zakup dla siebie. Ja rok temu zakupilem sobie lapa w USA i powiem ze nie mialem zadnych problemow z przewiezieniem. Mozesz zrobic to w bardzo prosty sposob instalujac jakies darmowe programy sciagnietez z netu czy nawet zrzucajac jakies swoje fotki. Gdy pytaja sie celnicy o laptopa mowisz ze jest twoj wlasny i nie placisz zadnego cla ani nic. Warunkiem takiego manewru jest to ze laptop nie moze byc w podelku.

pozdrowki.

P.S w razie jakis szerszych informacji pisz a postaram sie odpowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. I upewnij się, czy faktycznie obecnie na elektronikę sprowadzaną z USA jest 0% cła. Wiem, pisał o tym tutaj Wojtek i choć facet ma zazwyczaj sprawdzone informacje :) to jakoś wydaje mi się to trochę za piękne, aby było prawdziwe :D

wspólna taryfa celna UE realizowana w ramach wspólnej polityki handlowej - cło wynosi 0% (poszukaj sobie na googlach czegoś takiego jak TARIC - zebrane do kupy wszystkie obowiązujące w UE stawki celne, zawieszenia ceł, kontyngenty celne, dodatkowe podatki itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...