Skocz do zawartości

Stare Dolary


klaudek

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę zrobić z dolarami z 1988r, czy mogę jeszcze nimi płacić czy może już one wyszły całkiem z obiegu? Domyślam się że w PL wymiana jest nie możliwa, mam banknoty o nominałach 1,10,20 i 100 $.

Nie musisz ich wymieniac, sa dalej wazna waluta i nie wyszly z obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 100 dol to roznie bywa z wymienianiem... niestety, kantory robia problemy. Co do waznoscie tych banknotow nie ma dyskusji, sa DOBRE.

Najczesciej "kitrane" w szafach : ) przez dekady 100-tki okazuja sie nieatrakcyjne dla "kantotorcow" bo nie maja paska zabezpieczajacego.

W kazdym banku da sie je wymienic( trwa to jakis czas). Z kantorami to roznie, po dyskusjach przyjmuja, a i z tym roznie bywa. Trzeba szukac, MUSZA gdzies wymienic.

Co do nominalnie mniejszych banknotow to nie wiem...

p.s. ostatnio moj chrzestny szarpnal sie na gest i dal mi 100 dol...oczywiscie bez paska, hehehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

USA to jedyne państwo na świecie, które nigdy nie wycofało żadnego wyemitowanego banknotu ani monety. Możesz pałcić nawet banknotami z XIX wieku lub złotymi monetami - jeżeli tylko takie masz i jeżeli w sklepie przyjmą. Wszystkie kiedykolwiek wyemitowane dolary są nadal prawnym środkiem płatniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA to jedyne państwo na świecie, które nigdy nie wycofało żadnego wyemitowanego banknotu ani monety. Możesz pałcić nawet banknotami z XIX wieku lub złotymi monetami - jeżeli tylko takie masz i jeżeli w sklepie przyjmą. Wszystkie kiedykolwiek wyemitowane dolary są nadal prawnym środkiem płatniczym.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA to jedyne państwo na świecie, które nigdy nie wycofało żadnego wyemitowanego banknotu ani monety. Możesz pałcić nawet banknotami z XIX wieku lub złotymi monetami - jeżeli tylko takie masz i jeżeli w sklepie przyjmą. Wszystkie kiedykolwiek wyemitowane dolary są nadal prawnym środkiem płatniczym.

Potwierdzam, jest to prawda.

Jeśli chciałby ktoś zobaczyć jak wyglądają banknoty dolarowe o nominałach $500, $1.000, $5.000, $10.000 oraz $100.000 to może to zrobić pod tym linkiem. Wszystkie pokazane banknoty są prawnym środkiem płatniczym na terenie USA i nigdy nie zostały wycofane z obiegu. Jednak chciałbym zobaczyć minę sprzedawcy w sklepie kiedy ktoś chciałby zapłacić za zakupu banknotem $5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...