Skocz do zawartości

sprowadzenie motocykla


clukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Temat sie kiedys pojawial, ale dosc dawno temu wiec juz nie aktualne

Mieszkam w Chicago (wiza turystyczna) i chcialbym sprowadzic sobie motocykl do Polski i czy to sie jeszcze oplaca?

Jak to jest z oplatami w polsce clo, podatek, rjestracja i itp.

Czy moze ktos bedzie w przyszlym miesiacu cos wysylal?

Prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sie kiedys pojawial, ale dosc dawno temu wiec juz nie aktualne

Mieszkam w Chicago (wiza turystyczna) i chcialbym sprowadzic sobie motocykl do Polski  i czy to sie jeszcze oplaca?

Jak to jest z oplatami w polsce clo, podatek, rjestracja i itp.  

Czy moze ktos bedzie w przyszlym miesiacu cos wysylal?

Prosze o rady

Kiedys pisalem co nieco na ten temat - sprobuj wyszukac w archiwum wg mojego nicka ( http://forum.usa.info.pl/search.php?mode=r...2ca2bf28c2c47f9 ). Nic sie w tej kwestii nie zmienilo, sprawa jest oplacalna, chociaz wiele oczywiscie zalezy od sprowadzanego sprzetu.

Chcesz kupic cos nowego czy uzywanego? To rowniez istotne.

Motocykl sprowadzic mozesz np. za posrednictwem firmy Polonez, nie musisz wynajmowac calego kontenera ani szukac wspolnikow.

Poszukaj tez informacji tutaj : http://groups.google.com/group/pl.rec.motocykle

--

Pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czesc.

Przejrzałem troche tematow na temat sprowadzenia motoru z usa ale nadal mam kilka pytan.

Moja sytuacja wyglada tak ze jestem w californii i chcyalbym wyslac swoj motor do Polski. Czy jest jakas firma ktora to moze zrobic z okolicy san francisco?

wiem ze jest polamer polonez ale wiekszosc jest na wschodzie lub w chicago. Dowoz lub przejazd tam na nim byl by dosc czasochłonny dlatego szukam czegos w californii.

Jesli ktos ma jakis pomysl lub ma jakas informacje prosze o kontakt.

Inna sprawa dotyczy wyceny moto do wszystkich oplat.

Mam ten motor juz od roku. bylem w usa raz 10 miesiecy i teraz znowu podobnie bedzie. Wiem ze na mienie sie nie kwalifikuje niestety wiec w jaki sposob wartosc mojego moto bedzie wyceniona.

Rok temu kosztowal mnie kolo 4000$ byl prawie nowy i ladny. Przez ten okres zrobilem na nim jakies 5000mil i malem mala wywrotke. Jest on na chodzie ale ma cale owiewki rozbite i podejrzewam ze przez to stracil na wartosci. Czy Jest jakos brana poprawka na to ze go mam od roku i jest uszkodzony czyli mniejszej wartosci. Jesli ktos to bierze pod uwage ktos to jest i jak to sie robi?

Bardzo prosze o informacje. Moze ten motor nie jest tego wart ale mam jakis sentyment do niego i chcialbym go zabrac do kraju.

Dziekuje za uwage i pozdrawiam

Ozo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Przejrzałem troche tematow na temat sprowadzenia motoru z usa ale nadal mam kilka pytan.

Moja sytuacja wyglada tak ze jestem w californii i chcyalbym wyslac swoj motor do Polski. Czy jest jakas firma ktora to moze zrobic z okolicy san francisco?

wiem ze jest polamer polonez ale wiekszosc jest na wschodzie lub w chicago. Dowoz lub przejazd tam na nim byl by dosc czasochłonny dlatego szukam czegos w californii.

Jesli ktos ma jakis pomysl lub ma jakas informacje prosze o kontakt.

Inna sprawa dotyczy wyceny moto do wszystkich oplat.

Mam ten motor juz od roku. bylem w usa raz 10 miesiecy i teraz znowu podobnie bedzie. Wiem ze na mienie sie nie kwalifikuje niestety wiec w jaki sposob wartosc mojego moto bedzie wyceniona.

Rok temu kosztowal mnie kolo 4000$ byl prawie nowy i ladny. Przez ten okres zrobilem na nim jakies 5000mil i malem mala wywrotke. Jest on na chodzie ale ma cale owiewki rozbite i podejrzewam ze przez to stracil na wartosci. Czy Jest jakos brana poprawka na to ze go mam od roku i jest uszkodzony czyli mniejszej wartosci. Jesli ktos to bierze pod uwage ktos to jest i jak to sie robi?

Bardzo prosze o informacje. Moze ten motor nie jest tego wart ale mam jakis sentyment do niego i chcialbym go zabrac do kraju.

Dziekuje za uwage i pozdrawiam

Ozo

Jesli jest sentyment to ten motorek jest wart kazdych pieniedzy ;) Przy sprowadzeniu zadeklarujesz jego wartosc, do niej celnicy dodadza koszt transportu i od powstalej w ten sposob wartosci nalicza clo i VAT. Jesli zadeklarujesz zbyt niska (zdaniem celnika) wartosc to wtedy wycena zajmie sie uprawniony rzeczoznawca. Gdybys mial umowe kupna tego motocykla to wtedy wiazaca jest wartosc z rachunku. Na szczescie po wejsciu Polski do UE celnicy nie maja prawa kwestionowac kwoty z dowodu zakupu. Mysle ze drobna kwota "wziatku" dla celnika powinna rozwiac jego watpliwosci co do wartosci przedmiotu importu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli mam na rachunku z 2008 roku 4000$ to w oparciu o nia nalicza mi oplaty? Mimo ze rok juz uplynal. To juz chyba lepiej powiedzmy podac 2000$ ze jest wart bo tyle mi za niego chca dac ludzie w okolicy w stanie jakim jest teraz.

Sprawa z urzednikami wyglada tak ze lepiej jak bym sprzedal go kumplowi on mi go odsprzedal za 1500$ i mialbym wtedy rachunek. Tak mi do glowy przyszlo.

I tak teraz patrzylem na allegro taki motor jak moj z usa to chodzi po 12000 - 13000zl. Jak ja bym go sciagal to 500$ transport + jakies 30% od jego ceny (bardzo przyblizam ) to 2000zl czyli juz mam okolo 3500zl i jeszcze papierki, rozladowanie tez cos kosztuje to mam juz 4000zl

Ciezka sprawa. Duzo do myslenia.

Mimo wszystko pewnie bym sie skusil na cala operacje gdybym znalazl informacje na temat jakiejs firmy ktora wysyla towary z san francisco.

Dzieki za informacje i jesli ktos chce cos dodac do tematu to zapraszam.

Ozo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...