Skocz do zawartości

Rachunek za szpital


mos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie wyszedłem ze szpitala, leżałem ok. 3 dni i miałem robione mnóstwo badań więc boję się zobaczyć rachunek. Jestem w USA legalnie, posiadam SS, lecz nie podałem numeru przy rejestracji, a jedynie podałem imię, nazwisko i datę ur. Co mi grozi jeżeli nie zapłacę rachunku? Czy mogą mi sami zdjąć pieniądze z konta? Czy moją mnie wysłać na collection gdy nie podałem SS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Podejrzewam, ze nie masz ubezpieczenia... a to podstawa w USA. Odnośne rachunku, który przekroczy spokojnie kilka tyś. $ Jeśli podałeś tylko imię i nazwisko oraz datę urodzenia to nie wiem w jaki sposób mogą cię znaleźć - chyba, ze podałeś adres to rachunek przyjdzie ci do domu. Nauczka na przyszłość - wykup ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają mój adres ale to nie ma nic do rzeczy... chodzi mi o collection i zablokowanie kont czekowych gdy nie zapłacę rachunku...

PS: dzięki za radę ale nie skorzystam...

Zeby ciebie znalezli to wcale nie potrzebuja twojego nr SSN.

Wystarczy, ze sprawdza twoj raport kredytowy... a zeby uruchomic sprawdzenie raportu, trzeba podac 2 z 3 podstawowych danych:

- imie i nazwisko

- SSN

- adres

Maja twoje imie, nazwisko i adres i juz maja Ciebie. Wpisza Ci collection na raport jak nie zaplacisz, a jak duza kwota, to cie wezma do sadu. Mozesz oczywiscie czekac migac sie i czekac na SOL twojego stanu, ale watpie, zebys tak chcial dlugo czekac z spiepszonym raportem.

Napisz do nich, aby Ci rozlozyli rachunek na raty, na pare lat, bedziesz mogl nawet $20 tygodniowo placic, jak malo zarabiasz, oczywiscie musza sie zgodzic, a zazwyczaj sie zgadzaja.

Oni twoich kont nie zablokuja, bo nie moga, ale moga Ci "podarowac" ten dlug i wysla ci forme do IRS (wg prawa podarowanie dlugu, to twoj przychod!), oni sobie odlicza od podatku, a ty musisz ten "przychod" rozliczyc i pewnie zaplacisz podatek :)

Niektorzy to tez probowali sie przenosic do innego miejsca i robili dispute na raporcie i usuwali stare adresy, aby ich nie dorwac, ale mogli juz dawno zrobic credit check na wszelki wypadek.

Mogli tez spisac twoje ID i to juz wystarczy im namierzyc Ciebie.

Oni nie sa tacy glupi zeby kazdego leczyc i wypuszczac bez niczego...

Osobiscie na twoim miejscu bym wolal sie dogadac z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wyszedłem ze szpitala, leżałem ok. 3 dni i miałem robione mnóstwo badań więc boję się zobaczyć rachunek. Jestem w USA legalnie, posiadam SS, lecz nie podałem numeru przy rejestracji, a jedynie podałem imię, nazwisko i datę ur. Co mi grozi jeżeli nie zapłacę rachunku? Czy mogą mi sami zdjąć pieniądze z konta? Czy moją mnie wysłać na collection gdy nie podałem SS?

Nie badz typowym pasozytem i zaplac, miej troche odpowiedzialnosci cywilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konkretnej firmy ubezpieczeniowej i planu. Ważne jakie jest deductible i coinsurance. Tu można sobie zobaczyć i porównać (trzeba wpisać kod pocztowy):

http://www.ehealthinsurance.com/

W większości wypadków ubezpieczenie jest średnio potrzebne, wizyty u lekarza i podstawowe badania z reguły kosztują mniej niż kosztuje ubezpieczenie. Problem zaczyna się w momencie gdy trzeba iść do specjalisty (ostatnio urolog krzyknął sobie prawie 400 dolarów za wizytę), zrobić bardziej skomplikowane badania lub iść do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wyszedłem ze szpitala, leżałem ok. 3 dni i miałem robione mnóstwo badań więc boję się zobaczyć rachunek. Jestem w USA legalnie, posiadam SS, lecz nie podałem numeru przy rejestracji, a jedynie podałem imię, nazwisko i datę ur. Co mi grozi jeżeli nie zapłacę rachunku? Czy mogą mi sami zdjąć pieniądze z konta? Czy moją mnie wysłać na collection gdy nie podałem SS?

Nie badz typowym pasozytem i zaplac, miej troche odpowiedzialnosci cywilnej.

taa zapłać 20 tys... ciekawe.... tym bardziej, że jedynie co mi zrobili to dali kroplówki przez parę dni i wypuścili ledwo żywego... w dodatku mnie zatruli tym syfskim jedzeniem.... lekarz jednym słowem tragedia - hindus stwierdził, że wszystko przez to, że jestem alkoholikiem bo pije okazjonalnie alkohol:) jednym zdaniem - nic nie pomogli a chcą niewiadomo jakich pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wyszedłem ze szpitala, leżałem ok. 3 dni i miałem robione mnóstwo badań więc boję się zobaczyć rachunek. Jestem w USA legalnie, posiadam SS, lecz nie podałem numeru przy rejestracji, a jedynie podałem imię, nazwisko i datę ur. Co mi grozi jeżeli nie zapłacę rachunku? Czy mogą mi sami zdjąć pieniądze z konta? Czy moją mnie wysłać na collection gdy nie podałem SS?

Nie badz typowym pasozytem i zaplac, miej troche odpowiedzialnosci cywilnej.

taa zapłać 20 tys... ciekawe.... tym bardziej, że jedynie co mi zrobili to dali kroplówki przez parę dni i wypuścili ledwo żywego... w dodatku mnie zatruli tym syfskim jedzeniem.... lekarz jednym słowem tragedia - hindus stwierdził, że wszystko przez to, że jestem alkoholikiem bo pije okazjonalnie alkohol:) jednym zdaniem - nic nie pomogli a chcą niewiadomo jakich pieniędzy...

Teraz juz nic nie poradzisz. Zaplacisz lub nie, jak cie nie znajda, to ci dopisza do raportu, potem moga zaskarzyc i pierwsza drapka z policja, cos bedziesz chical zalatwic w urzedzie, to Cie doprowadza przed sedziego. Tak czy siak nic nie poradzisz. Nie ma przepros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...