Skocz do zawartości

Wyjazdy na pobyt staly


Rademedes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos ubiegal sie niedawno o wyjazd do Kanady na pobyt staly, czy to na sponsorowanie rodzin czy tez na innych.

Moje pytanie dotyczy kwestii badan i ewentualnego interview, bede wdzieczny za informacje ile sie srednio czeka na interview po przeprowadzeniu badan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sponsorowanie rodzinne to jedno a wyjazd na skilled woker to inna spraw.

Jesli chodzi o skilled worker to najpierw skladasz papiery i czekasz na rozmowe (jest lub tez jej nie ma)i po rozmowie dostajesz papiery na badania medyczne a okres oczekiwania teraz sie skrocil i moze wyniesc do roku czasu a potem czekasz po badaniach na wize na pobyt staly .

a jak rodzinnie to czeka sie z pare miesiecy jesli chodzi o wize dla malzonka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze uscislijmy, chodzi o te typy wyjazdow w ktorych ostatnim krokiem przed interview sa badania lekarskie.

Wiadomo, ze sa one wazne rok wiec i wjazd do Kanady musi sie odbyc w ciagu roku od ich zrobienia. Podobno czasem nie ma interview a dostaje sie papiery wyjazdowe. Wiadomo ze zbliza sie okres wyjazdow wakacyjnych i dlatego interesuje mnie czy na interview (jesli bedzie konieczne) czeka sie np. 2-3 miesiace po zlozeniu badan, czy ponad pol roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes ja na interview nie czekałam długo , bo nasze papiery doszły do W-wy 15-01 a pod koniec stycznia juz zadzwonili że 26-02 mam interview. Także można powiedzieć że to był express. Potem musiałam dosłać parę brakujących papierów.Za to teraz czekam nie wiadomo na co. Moje zdanie jest takie że każda kolejna osoba w ambasadzie mówi ci co innego (tak było w moim przypadku). Najpierw na interview babka powiedziała że oni są już gotowi dać mi wizę nawet w tym samym dniu, ale nie miałam paru dokumentów. Potem jakaś inna dzwoniła bo nie mieli mojego wyciągu z KRK, jak sie potem okazało z ich winy, bo nie odebrali go stamtąd. A potem wysłali mi maila że mam być cierpliwa , że moje dokumenty są już skompletowane i zostały juz wysłane do konsula. I tak się teraz zastanawiam gdzie ten konsul jest w takim razie , bo czekam i czekam i nic. :oops: Badania robiłam jeszcze przed złożeniem wniosku, i potem wysłałam mężowi a on z całą application wysłał je w Kanadzie. A tamci po sprawdzeniu do W-wy. Jak masz jakieś pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesiadki nie sa wcale strazne bo czas szybko leci:-) ale czemu az 4? tak w europie jak i usa sa tanie linie ktore lataja tam gdzie normalnie nic nie lata, skad ten frankfurt skoro i tak ladujesz w lonydnie? kupowlas bilet w internecie sama czy poszlas do agencji?

my do Manitoby sie kierujemy aczkolwiek wahania mam z dnia na dzien hihihi

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...