Skocz do zawartości

W jakim banku konto dolarowe w PL?


b1ogusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jade w te wakacje na worka i przydalo by mi sie konto dolarowe tu w Polsce - chociazby po to zeby nie wozic calej kasy przez granice i zeby nie tracic na przewalutowaniach. Zakladal ktos takie konto? W jakich bankach polecacie i jakie sa koszty?

Dodam ze interesowalo by mnie konto do ktorego dodaja dolarowa VISE, w moim banku (pko bp) jak sie dowiadywalem jest konto walutowe, ale karty juz do niego nie dodaja:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja zalozylam w ing bank slaski, konto bez oplat za prowadzenie rachunku, nie pamietam jak z karta ale ja akurat nie mam ale nie pamietam czy nie ma takiej opcji czy po prostu nie wzielam bo tak naprawde nie byla mi potrzebna

_______________

2 maj --> California 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !ja tez mam w ing bank slaski, nie mam karty bo te znie potzrebuje. Nic nie tzreba placic za prowadzenie rachunku a takze jesli ktos przesyla ci pieniadze na konto. Z tego oc pamietam placi sie za drugie pobranie w miesiacu 10zl pzreliczone na . pierwsze jest za free. Ja jestem zadowolona. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil konto w BZ WBK, oferuja walutowe konto USD, prowadzenie za darmo oraz karta MasterCard do tego konta bezplatne. Mozna wplacic kase przed wyjazdem, a potem wyplacac i placic w USA bez zadnych prowizji. Do tego przyjecie przelewu zagranicznego przez BZ WBK nie jest platne, wiec mozna smialo przelac kase z USA bez oplat (chociaz jak wszedzie, ktorys z korespondentow pobrac oplate).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil konto w BZ WBK, oferuja walutowe konto USD, prowadzenie za darmo oraz karta MasterCard do tego konta bezplatne. Mozna wplacic kase przed wyjazdem, a potem wyplacac i placic w USA bez zadnych prowizji. Do tego przyjecie przelewu zagranicznego przez BZ WBK nie jest platne, wiec mozna smialo przelac kase z USA bez oplat (chociaz jak wszedzie, ktorys z korespondentow pobrac oplate).

mam i polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil konto w BZ WBK, oferuja walutowe konto USD, prowadzenie za darmo oraz karta MasterCard do tego konta bezplatne. Mozna wplacic kase przed wyjazdem, a potem wyplacac i placic w USA bez zadnych prowizji. Do tego przyjecie przelewu zagranicznego przez BZ WBK nie jest platne, wiec mozna smialo przelac kase z USA bez oplat (chociaz jak wszedzie, ktorys z korespondentow pobrac oplate).

mam i polecam :)

Do tego jest jeszcze mozliwosc podgladu do konta w Internecie, a w wielu bankach do kona walutowych nie ma podgladu online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja polecam konto dolarowe w MultiBanku... oczywiście konto prowadzone jest za free, Bank nie pobiera opłat za przelewy przychodzące na nasze konto z za oceanu... także tylko Bank w USA weźmie prowizję za wysłanie. Do tego mamy stały nadzór on-line + możliwość inwestowania zgromadzonych funduszy na różnych lokatach. Polecam. 8)

Kiedyś wysłałem kilka tys. $ na konto w PKO, za przelew mój Bank w USA policzył sobie 30$ i nasz PKO za to, że pieniążkami może zarządzać na koncie zgarnął ok 20$ - na tym skończyła się moja współpraca z państwowymi instytucjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja polecam konto dolarowe w MultiBanku... oczywiście konto prowadzone jest za free, Bank nie pobiera opłat za przelewy przychodzące na nasze konto z za oceanu... także tylko Bank w USA weźmie prowizję za wysłanie. Do tego mamy stały nadzór on-line + możliwość inwestowania zgromadzonych funduszy na różnych lokatach. Polecam. 8)  

Kiedyś wysłałem kilka tys. $ na konto w PKO, za przelew mój Bank w USA policzył sobie 30$ i nasz PKO za to, że pieniążkami może zarządzać na koncie zgarnął ok 20$ - na tym skończyła się moja współpraca z państwowymi instytucjami.

Co z konta w MultiBanku, jak nie mozna zarzadzac srodkami karta? To nie te czasy, ze jak sie potrzebuje kasy, to sie biegnie do banku po gotowe! KAzdy chce miec dostepne srodki przy pomocy karty, placic nia i wyplacac w bankomacie. W USA idealnie mozna karta dawac sobie rade i nie trzeba bac sie o zle przeliczniki. To co oferuje MultiBank, oferuje tez BZ WBK.

PKO BP pobiera oplaty za przelewy przychodzace, dlatego skasowali ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...