Skocz do zawartości

W jakim banku konto dolarowe w PL?


b1ogusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Właśnie sobie konto takie wyrobiłem w WBK i poinformowała mnie miła pani że prowizja jest 1$ za pobranie z tego konta w USA, czyli ogólnie jeszcze do przyjęcia, za przelewy z USA do PL, nie pobierają (niby opłaty) płaci się tylko dla banku w USA. W to mi graj się ciśnie na usta, oby tylko karta w 2tyg do mnie doszła, bo ostatnio to miałem przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bylem w wbk dowiedziec sie o to konto. ogolnie wszystko jest tak jak wyzej pisaliscie, tylko wyplata z bankomatu w usa kosztuje 1,5$ (niektorzy pisali ze 1$) + prawdopodobnie jakas prowizja dla banku amerykanskiego (wlasciciela bankomatu). no ale w stanach to raczej nie ma potrzeby wyplacac z bankomatu skoro prawie wszedzie mozna placic karta, a za to wbk nie pobiera prowizji. karta przychodzi po 2-3 tygodniach (nie mozna sobie zazyczyc wysylki do usa :] ) i trzeba ja aktywowac w bankomacie wbk. ja niestety wyjezdzam juz za 1,5 tygodnia, ale i tak otworze sobie to konto, a karte odbierze, aktywuje i wysle mi do usa ktos z rodziny. zawsze lepiej miec takie zabezpieczenie w postaci paru dodatkowych dolarow na koncie, niz brac nadmiar gotowki, albo zastanawiac sie kiedy przyjdzie czek z pierwsza wyplata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod pytanie, ponieważ trudno wyrobić sobie kredytówkę jeśli się nie pracuje, mBank oferuje kredytówki owszem, ale są one płaskie i nadają się tylko do pobierania kasy z bankomatów, prowizja też dobra, biorąc raz 300 zł, potracili mi 12 zł ch**e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...