Skocz do zawartości

rozmwa w konsulacie - powracajacy


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, znajac zyciepewnie znowu troche panikuje, ale lubie miec zapiete wszystko na ostatni guzik :) w zeszlym roku pracowalem na campie, najpierw dla firmy ktora miala tam kuchnie, pod koniec juz dla samego campu, oprocz tego mialem jeszcze 2 prace. date na wizie mialem niestety tylko do ok 15.09, czyli do tej daty moglem pracowac "w pelni legalnie", jedank szefowa zgodzila sie abym pracowal do samego konca campu czyli 22.09, do pl wrocilem pod koniec wrzesnia. i teraz pytanie, czy konsul moze mnie sie zapytac do kiedy pracowalem? i wtedy przyznac sie ze do tego 22 czy powiedziec ze do 15? przyznawac sie ze oprocz tego mialem jeszcze 2 prace czy sobie darowac? sposob myslenia amerykanca nakazuje mowic prawde i tylko prawde, a co Wy o tym myslicie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że wtedy złamie warunki i może nie dostać promesy.. też jestem zdania że trzeba być uczciwym - ale czasem niestety osoby uczciwe są postrzegane przez innych Polaków jak frajerzy którzy nie potrafią sobie radzić (np jestem jedną z 2-3 osób na roku które nie ściągają na egzaminach - zgadnij co o mnie mówią..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

creck jezeli dobrze zrozumialam, w stanach mogles byc tylko do 15.09 a ty pracowales do 22.09, czyli przekroczyles czas jaki miales tam spedzic. Jezeli tak bylo, to bedziesz musial sie ladnie napocic, zeby dostac wize :!:

Chyba ze mogles jeszcze miesiac podrozowac, czyli powinienes opuscic usa w pazdzierniku, to wtedy nie wspominaj o tym, ze pracowales dluzej nic powinienes :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta data niestety wyszlo tak, pozniewaz mialem ds2019 wystawiony wlasnie tylko do 15.09, chcailem to zmienic jeszcze przed rozmowa w konsulacie w tamtym roku, /wiedzialem ze na 90% bede pracowal dluzej/ zglosilem to do ccusa, oni kontaktowali sie z biurem w usa, oraz moja szefowa, i odpowiedzieli ze bez problemow bede mogl pracowac dluzej.... wiec to nie jest jakies kombinatorstwo jak to niektorzy pisza, po prostu tak wyszlo i juz. ale dzieki a odpowiedzi, zrobie tak jak mowicie , mam nadzieje ze mnie nawet o to nie zapytaja, / a tak wogole o co pytaja za 2 razem, to samo co za pierwszym? / dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikujecie, nikt tego az tak dokladnie nie sprawdza, nie w wypadku ubiegania sie po raz kolejny o wize J1 czy nawet turystyczna.

Takie rzeczy (ale to rzadkosc) moga wyjsc przy ubieganiu sie o pobyt staly. Ale watpie zeby sobie ktos tym glowe zaprzatal. Nawet jesli przeciagnalbys pobyt poza granice dopuszczalne przez program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz absolutna racje, zwlaszcza jesli chodzi o wizy turystyczne, ale chocby na WAT pobyt nie jest okreslony przez Twoja wize, ani DS (bezposrednio rzecz jasna). Poprostu wymaga to wiecej zachodu zeby to spr itp itd. Do tej pory w USA maja problem z kartami I-94 :)

Wazne jest zeby na WAT (mowa o wersji wakacyjnej) pobyt zakonczyl sie przed koncem programu (nie pamietam granicznej daty, okreslonej w przepisach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...