Skocz do zawartości

Wiza F1 czy można korzystac Social Security uzyskanym na WAT


bse

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem studia i chcialem sie wybrac do usa jeszcze raz na jakies 2 miesiace czysto rekreacyjnie nie zarobkowo. Niestety na ten pobyt nie mam funduszy. Wiec chcialbym podjać jakos prace aby moc się tam utrzymac i zabawic w miare na przyzwoitim poziomie.

Jedno z bior podróży oferuje wyjazdy do szkól jezykowych na zachodzie USA na wize F1. Podobno są takie szkoły za które wystarczy zaplacić czesne aby podtrzymywać wize studencką i nie trzeba tam wogóle uczęszczać, informacja, że nie uczęszczam nie jest zgłaszana do emigracyjnego.

Z tego co wiem to na F1 można pracowac tylko 20h dziennie w ten sposob ledwo zarobie na urzymanie mieszkania :). Jeśli mam Social Security Number uzyskany na Work & Travel wcześniej czy moge pracować w pełnym wymiarze czasowym legalnie? Czy moge zmieniać bez problemu prace?

Jak na to patrzą pracodawcy w praktyce? Jeśli otrzymają wize F1 i dokument z uczelni ze moge pracować, plus ten Social Security Number czy zatrudnia mnie na full time legalnie? czy tylko jest to możliwe tylko na czarno./?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...