Skocz do zawartości

paczka Z USA i podatek...


Marianna

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym tyg dostalam powiadomienie z poczty iz czeka na mnie paczka z USA, musialam wyslac oswiadczenie do urzedu celnego co znajduje sie w paczce, na jaka kwote i kopie dowodu osobistego, po kilku dniach przyszedl listonasz z paczka za ktora kazal zaplacic 200z3......tzn 12% wartosci paczki i 22% VAT = 200z3. Postanowilam ze paczki nie przyjme, trafi do nadawcy a ten wysle mi ja ponownie ale jako wartosc przesylki wpisze 45$ ( z tego co dowiedzialam sie od tej kwoty nie pobiera sie zadnych oplat) i nie bede musiala placic tych 200z3. Jak to wyglada u was jak dostajecie cos z USA to nadawca wpisuje ok. 45$ jako wartosc i nie placicie tego kosmicznego podatku, czy moze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wysylasz paczke przez np. DOMA, POLAMER to wpisujesz wartosc $35 i nie placisz juz nic od tego ( zadnego podatku ani VAT ) w Polsce. I paczke przywoza do domu. Jak jest przez poczte - nie wiem. Moze sie zdarzyc ze paczka zginie i wtedy odszkodowanie dostaniesz tylko za wartosc paczki $35 ( wez to takze pod uwage ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...