Skocz do zawartości

skilled worker - kilka drobiazgow


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przez kilka dni przejrzalem cale forum i podawane tu linki (co zreszta nietrudno samemu znalezc) i nadal mam kilka pytan, na ktore odpowiedzi nie znalazlem.

- wyjechac chce z kobieta. ma o kilka pkt. wiecej ze wzgledu na dluzsze studia i francuski, moje sa +1 ponad wymagany poziom przy goverment program, dodatkowo ma kuzynke w kanadzie. kogo lepiej podac jako glownego aplikanta? moze lepiej zaczekac rok dla kilku pkt wiecej? bedzie z nami male dziecko (nie mamy slubu). rozumiem, ze sytuacja w ktorej z jakichs powodow jedno z nas nie dostaje wizy jesli aplikujemy razem jest raczej niemozliwa?

- skonczylem studia w UK (BSc), czy nadal musze zdac IELTS? kobieta ma FCE, czy to wystarczy czy tez IELTS konieczny? oboje pracujemy od 15-24 miesiecy w UK w swoich zawodach.

- pieniadze - czy licza sie oszczednosci w momencie skladania aplikacji, czy w momencie wyjazdu? troche niewygodnie zamrozic tyle na koncie, poza tym dojdzie jeszcze kilka groszy ze sprzedazy samochodu itp. zakladam ze wyskrobiemy 6-10k CAD, wystarczy mam nadzieje?

- czy podczas rozpatrywania aplikacji brane sa pod uwage dodatkowe kwalifikacje poza studiami, za ktore przyznawane sa punkty (MCP, CCNA)?

- nie ukrywam, ze woleli bysmy wczesniej kanade obejrzec z bliska. na wize turystyczna raczej nie mamy wielkich szans ze wzgl. na nasz status, nic nas w polsce nie trzyma (mieszkamy od kilku lat w UK). czy ew. odmowa wizy turystycznej rzutuje na wniosek o skilled worker visa?

Z gory dzieki za chwile czasu i naskrobanie dwoch zdan na powyzsze tematy.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki muac, te strone przerobilem chyba w pierwszej kolejnosci. wiem jak wyglada teoria, ale interesuje mnie strona praktyczna. stoi tam np. w kwestii jezyka

You Must

1. Indicate what level of language proficiency you are claiming for each skill (speaking, listening, reading and writing).

2. Submit, with your application for immigration, a written explanation and supporting documentation as proof of the levels you have indicated.

This material should include:

* a written submission explaining your training in English or French;

* an explanation of how you commonly use English or French;

* official documentation of education in English or French; and

* official documentation of work experience in English or French.

Czyli mam dyplom z UK i do tego referencje od tutejszych pracodawcow. Pytanie, czy to automatycznie jest uznawane jako high proficiency? W koncu 'I can communicate effectively in most social and work situations'. Jesli to wystarczy, zeby zdobyc 16pkt ok, ale wolal bym miec pewnosc niz zakladac. :) Orientujesz sie moze od strony praktycznej?

Wypelnilem tez test, ale pytan o kraj pochodzenia ani dodatkowe kwalifikacje zawodowe nie ma, wiec jestem ciekaw czy zwracaja na to w ogole uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu zdałam i załączyłam IELTS od razu razem z wszystkimi innymi dokumentami, ale były osoby które tego nie robiły i potem albo im uznali inne dokumenty albo kazali dosłać IELTS, myślę że u ciebie może byc tak że nie beda sie upierac przy egzaminie z języka, zreszta o ile sie nie mylę to teraz jest trochę inaczej niż jak ja zaczynałam, najpierw składasz wnioski i dopiero po jakimś czasie albo prosza cie o resztę dokumentów (chyba daja na to 6 miesiecy), albo nie i kończa proces. Jeżeli chodzi o dodatkowe kwalifikacje to w moim przypadku dotyczyły one i uzupełnialy jeden z moich zawodów (mam dwa i oba są na liście) więc je załączyłam, trudno powiedzieć jaką rolę odegrały i na które zwracali uwagę bardziej. Nie wiem czy ci to pomogło napisz jakbyś chciał jeszcze pogadać na priva to podam ci kontakt. Zresztą możesz napisać emaila do ambasady z pytaniami naprawdę odpowiadają choć czasami to trochę trwa :)

A i jeszcze przypomniało mi się o wizie turystycznej, myślę że szanse macie takie jak wszyscy, w Polsce was nic nie trzyma bo mieszkacie w UK i tam macie pracę, mieszkanie itp itd i w UK bedziecie sie o te wize starac, myślę że warto spróbować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radnor...

UK (Londyn) unikaj jak ognia...mają taki backlog, że szkoda mówić... Idzcie przez Wawę...Będzie dużo szybciej...

Po drugie - wysmaruj IELTS... mają wtedy czarno na białym co i jak... A nie będą wróżyć ile umiesz... Jak masz dyplomy angielskie - zdaj i koniec - to nie jest takie trudne....

Powodzenia

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pisz na temat wizy turystycznej do Kanady:

"Obywatele Polski, Łotwy oraz Litwy zamieszkujący w Wielkiej Brytanii lub Irlandii mogą ubiegać się o wizy na pobyt czasowy w Ambasadzie Kanady w Warszawie lub w Biurze Wysokiego Komisarza Kanady w Londynie.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących możliwości starania się o wizę w Londynie, prosimy o odwiedzenie strony internetowej Biura Wysokiego Komisarza Kanady pod adresem http://www.dfait-maeci.gc.ca/canada-europa...united_kingdom/ ."

jesli byscie nie dostali wizy turystycznej a bylo by ok z papierami zlozonymi (tzn zadne lewe kwity) to macie szanse na wize w skilled worker,Oni biora pod uwage punkty a nie to ile kto dostal odmow wizy turystycznej

a do jakiej Prowincji sie wybieracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

sly6, prowincji jeszcze nie wybralismy, wyjazd planujemy za 2-2.5 roku wiec jeszcze sporo na przemyslenia. interesuje mnie BC, zwlaszcza Vancouver (ze wzgledu na klimat, szkocki bardzo mi odpowiada), ale z tego co zdazylem zauwazyc jest tam dosc pusto i niewielki wybor miejsc do mieszkania pod katem ewentualnej pracy. Partnerka mowi tez po francusku wiec rozwazamy tez prowincje gdzie bedzie to atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radnor jesli Twoja partnerka zna francuski to startujcie przez Quebec :) .

co do BC to ma ten plus ze za pare lat bedzie tam Olimpiada wiec i robota bedzie bo co do mieszkania to bedziesz musial troche wiecej na nie wydac niz np w Quebecu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w qc jedynie montreal wydaje mi sie sensowny, a goraco tam troche i chcemy raczej trzymac sie z daleka od metropolii (na widok sam londynu mam ochote zaszyc sie w jakiejs gorskiej wiosce;) ). olimpiada niewiele chyba zmieni, pracy fizycznej raczej szukac nie bedziemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...