Skocz do zawartości

Karta kredytowa Capital One - trzymać się z daleka?


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu mój mąż dostał kartę kredytową z Capital One. Zdarzyło się raz że zapłacił za usługę dentystyczną kartą na prawie cały przysługujący kredyt - niestety, tuż przed Quarterly Credit Update. Naturalnie, 95% wykorzystanego kredytu nie wpłynęło zbyt dobrze na credit score, ale w przeciągu następnego miesiąca wszystko spłaciliśmy.

Trzy miesiące później okazało się że... na kwartalnym raporcie Capital One nadal pokazuje że zaciągnięty kredyt wynosi 95%! Pół roku później - to samo. Oto ciekawa informacja z netu: http://www.consumerismcommentary.com/2006/...r-credit-score/

http://articles.moneycentral.msn.com/Banki...YourCredit.aspx

Sukinkoty zgłaszają NAJWYŻSZY zaciągnięty kredyt, choćby potem został spłacony. Nie wiem teraz co będzie najlepszym wyjściem, prawdopodobnie zamkniemy konto, mając głęboko w nosie czy popsujemy sobie czasowo historię kredytową. Póki co wymaściłam list do Capital One z żądaniem przedstawiania prawdziwych danych, ale z tego co wyczytałam nie będzie żadnego odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK!

CapitalOne nie raportuje wogole limitu karty, jednak raportuje HIGH BALANCE, czyli max zadluzenie jakie kiedykolwiek bylo zadluzenie i jest to w pewien sposob sztuczka na okreslenie granicy limitu karty. Jednak CURRENT BALANCE macie napewno 0$ czy ile tam macie faktyczne zadluzenie. HIGH BALANCE juz zawsze bedzie ten lub wiekszy, jak wieksze zadluzenie bedziecie miec. Oczywiscie brak raportowania limitu nie wplywa dobrze na score, ale HIGH CREDIT dobrze wplywa juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wszystko by było OK gdyby nie fakt że Capital One najwyraźniej wciąż podaje 95% zaciągniętego kredytu mimo że został już dawno spłacony. Mąż ma jeszcze inną kartę kredytową, 2 karty sklepowe i kredyt w Best Buy. Pomimo że praktycznie wszystko jest prawie spłacone do ok. 25%, (i od pół roku i nie jest zaciągnięty żaden nowy kredyt) nadal w raporcie czytamy że mąż aktualnie wykorzystuje 42% przyznanego kredytu, a powinno być ok. 20%. Niby niewiele, ale skutecznie uniemożliwia mu kupienie czegokolwiek nowego na kredyt, bo procent automatycznie poleci w górę, a siedzieć i kombinować żeby nie przekroczyć 30% z powodu Capital One jest mało komfortowe. Chcemy w maju kupić mieszkanie i je umeblować, cały czas pilnujemy kredytu, a tu taki numer :)

Jest jeszcze opcja że mąż dopisze mnie do pozostałych kredytów pomijając Capital One, czy to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak "NO HASSLE" jednak okazuje sie wielkim bolem glowy... ale te mile sa takie kuszace.... :) sam mam ta karte bo wykalkulowalem ze mam z niej dobry zwrot, o ile znowu nie zmienia regul wykupu darmowych biletow :x .

Fakt, ze ten bank koluje konsumentow przez to ze nie podaja limitu do Credit Bureaus , ale Cap One nie jest pierwszy i ostatni - Amex i Citi tez to robia. No coz, dopoki ktos nie pozwie ich i wygra sprawy u federalnych, to albo trzeba pozamykac te konta (co tez podobno nie jest takie proste), albo narazie zapomniec bo i tak zbyt duzo nie wskuramy.

Jesli moge spytac, ktory raport podaje ze zaciagniety kredit wynosi 95%? Tak jak kubakj napisal, jesli twoj maz nie urzywa tej karty to jego "current balance" na credit report powinien byc $0, a high balance powinien byc rowny sumie zaplaconej, jak napisalas, dentyscie. Sprawdz jeszcze kiedy Cap One (i inne banki w ktorych ma aktywne konta) przeslal ostatnie info/balance do Credit Bureaus. Moze jakies info jest nieaktualne?

Jesli chodzi o dopisanie Ciebie do kont meza, to nie wydaje mi sie zeby to wam sie udalo w 100%. Musielibyscie otwierac nowe, wspolne konta co nie jest glupim pomyslem jesli Ty nie masz stabilnej historii kredytowej i chcecie w przyszlosci kupic dom. Co prawda mozesz byc "authorized user" ale nie wiem czy to jest brane pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge spytac, ktory raport podaje ze zaciagniety kredit wynosi 95%?  Tak jak kubakj napisal, jesli twoj maz nie urzywa tej karty to jego "current balance" na credit report powinien byc $0, a high balance powinien byc rowny sumie zaplaconej, jak napisalas, dentyscie.  Sprawdz jeszcze kiedy Cap One (i inne banki w ktorych ma aktywne konta) przeslal ostatnie info/balance do Credit Bureaus.   Moze jakies info jest nieaktualne?

De facto żaden raport nie podaje że konkretnie Capital One wywija taki numer. Dostajemy kwartalny credit update (wydrukowany, pocztą), gdzie podany jest wspólny procent dla wszystkich kont kredytowych. Po godzinach spędzonych z kalkulatorem nijak inaczej nie wychodzi - to właśnie Capital One mąci, bo do danych z raportu brakuje dokładnie...owych 95%. Których w dodatku wcale nie ma być, bo kredyt jest dawno spłacony! (obecnie od miesiąca plącze się tam tylko jakieś 50 dolarów za piwo i fajki, żeby nie wyszło na to że w ogóle nie korzystamy z karty).

Quarterly Credit Update przysyła Equifax. Dodatkowo w lutym sprawdzałam historię w Experian, a wczoraj w TransUnion. Nigdzie nie ma błędów, na każdym jest to samo, dane są aktualne. 28 lipca Equifax wyśle kolejny credit update, zobaczymy co tam będzie napisane. Ja nadal będzie naświnione to mnie krew zaleje i wysadzę Capital One w powietrze.

A na info o Capital One trafiłam zupełnie przypadkiem, grzebiąc w necie, szukając informacji o tym jak mnie dopisać do kredytów męża. Nie jest to żadna tragedia, bo score mąż ma całkiem przyzwoity, ale zła jestem że daliśmy się nabrać - gdybyśmy od początku to wiedzieli to mielibyśmy Capital One w głębokim poważaniu. Karty mąż ma tylko po to żeby wyrabiać historię kredytową.

Co za gnoje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wszystko by było OK gdyby nie fakt że Capital One najwyraźniej wciąż podaje 95% zaciągniętego kredytu mimo że został już dawno spłacony. Mąż ma jeszcze inną kartę kredytową, 2 karty sklepowe i kredyt w Best Buy. Pomimo że praktycznie wszystko jest prawie spłacone do ok. 25%, (i od pół roku i nie jest zaciągnięty żaden nowy kredyt) nadal w raporcie czytamy że mąż aktualnie wykorzystuje 42% przyznanego kredytu, a powinno być ok. 20%. Niby niewiele, ale skutecznie uniemożliwia mu kupienie czegokolwiek nowego na kredyt, bo procent automatycznie poleci w górę, a siedzieć i kombinować żeby nie przekroczyć 30% z powodu Capital One jest mało komfortowe. Chcemy w maju kupić mieszkanie i je umeblować, cały czas pilnujemy kredytu, a tu taki numer :)

Jest jeszcze opcja że mąż dopisze mnie do pozostałych kredytów pomijając Capital One, czy to coś pomoże?

Ten raport kwartalny z EQ nie jest prawdziwy, bo to moze byc z info z 1 dnia tego kwartalu i po 4 miesiacach moglo sie zmienic. Zamow aktualny raport i sprawdz jaki jest CURRENT BALANCE na CapitalOne.

ps. Zamow raporty z myfico.com ! To jedyne miejsce na realny score, jesli w planach macie kupno mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak "NO HASSLE" jednak okazuje sie wielkim bolem glowy... ale te mile sa takie kuszace.... :)  sam mam ta karte bo wykalkulowalem ze mam z niej dobry zwrot, o ile znowu nie zmienia regul wykupu darmowych biletow  :x .  

Fakt, ze ten bank koluje konsumentow przez to ze nie podaja limitu do Credit Bureaus , ale Cap One nie jest pierwszy i ostatni - Amex i Citi tez to robia.  No coz, dopoki ktos nie pozwie ich i wygra sprawy u federalnych, to albo trzeba pozamykac te konta (co tez podobno nie jest takie proste), albo narazie zapomniec bo i tak zbyt duzo nie wskuramy.

Jesli moge spytac, ktory raport podaje ze zaciagniety kredit wynosi 95%?  Tak jak kubakj napisal, jesli twoj maz nie urzywa tej karty to jego "current balance" na credit report powinien byc $0, a high balance powinien byc rowny sumie zaplaconej, jak napisalas, dentyscie.  Sprawdz jeszcze kiedy Cap One (i inne banki w ktorych ma aktywne konta) przeslal ostatnie info/balance do Credit Bureaus.   Moze jakies info jest nieaktualne?

Jesli chodzi o dopisanie Ciebie do kont meza, to nie wydaje mi sie zeby to wam sie udalo w 100%.  Musielibyscie otwierac nowe, wspolne konta co nie jest glupim pomyslem jesli Ty nie masz stabilnej historii kredytowej i chcecie w przyszlosci kupic dom.  Co prawda mozesz byc "authorized user" ale nie wiem czy to jest brane pod uwage.

CapitalOne do konca roku ma juz raportowac limity, tak obiecal pare miesiecy temu jako ugoda sadowa.

Musza raportowac ja wszedzie, jesli jest zona. To jest przepis federalny. Zona lub maz nawet jak konto nie jest jako joint, to musza raportowac auth user, jak sobie tego zachce.

Z kart Citi limitu nie przesyla tylko Citi Premier Pass.

Z Amex tylko karty charge nie wysylaja limitu, bo takiego nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge spytac, ktory raport podaje ze zaciagniety kredit wynosi 95%?  Tak jak kubakj napisal, jesli twoj maz nie urzywa tej karty to jego "current balance" na credit report powinien byc $0, a high balance powinien byc rowny sumie zaplaconej, jak napisalas, dentyscie.  Sprawdz jeszcze kiedy Cap One (i inne banki w ktorych ma aktywne konta) przeslal ostatnie info/balance do Credit Bureaus.   Moze jakies info jest nieaktualne?

De facto żaden raport nie podaje że konkretnie Capital One wywija taki numer. Dostajemy kwartalny credit update (wydrukowany, pocztą), gdzie podany jest wspólny procent dla wszystkich kont kredytowych. Po godzinach spędzonych z kalkulatorem nijak inaczej nie wychodzi - to właśnie Capital One mąci, bo do danych z raportu brakuje dokładnie...owych 95%. Których w dodatku wcale nie ma być, bo kredyt jest dawno spłacony! (obecnie od miesiąca plącze się tam tylko jakieś 50 dolarów za piwo i fajki, żeby nie wyszło na to że w ogóle nie korzystamy z karty).

Quarterly Credit Update przysyła Equifax. Dodatkowo w lutym sprawdzałam historię w Experian, a wczoraj w TransUnion. Nigdzie nie ma błędów, na każdym jest to samo, dane są aktualne. 28 lipca Equifax wyśle kolejny credit update, zobaczymy co tam będzie napisane. Ja nadal będzie naświnione to mnie krew zaleje i wysadzę Capital One w powietrze.

A na info o Capital One trafiłam zupełnie przypadkiem, grzebiąc w necie, szukając informacji o tym jak mnie dopisać do kredytów męża. Nie jest to żadna tragedia, bo score mąż ma całkiem przyzwoity, ale zła jestem że daliśmy się nabrać - gdybyśmy od początku to wiedzieli to mielibyśmy Capital One w głębokim poważaniu. Karty mąż ma tylko po to żeby wyrabiać historię kredytową.

Co za gnoje :evil:

Nie rezygnuj z karty, bo niezle pojdzie Ci score! Splacic i trzymac do zamkniecia kupna mieszkania. A takze zamowic aktualne raporty! Sprawdzic saldo zadluzenia w capitalone oraz na raportach. Sprawdzic date ostatniego raportowania i czy tego dnia co bylo raportowanie rzeczywiscie bylo takie zadluzenie. Jak nie zgadza sie, to dispute.

ps. wyrabiasz historie kredytowa tylko do wrzesnia, bo wtedy wchodzi nowe prawo federalne i juz authorized users nie wchodza do histori kredytowej czy score, wiec nie bedzie sie dalo dymac system. W tej chwili bardzo naduzywane to jest, bo brokerzy aby zamknac sprzedaz domu/mieszkania dopisuja swoim klientom do swoich kart (otwarte pare lat wczesniej, limity ogromn) dla zwiekszenia ratio zadluzenia i scoru, a zamykaja je po zamkniecia sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. wyrabiasz historie kredytowa tylko do wrzesnia, bo wtedy wchodzi nowe prawo federalne i juz authorized users nie wchodza do histori kredytowej czy score, wiec nie bedzie sie dalo dymac system. W tej chwili bardzo naduzywane to jest, bo brokerzy aby zamknac sprzedaz domu/mieszkania dopisuja swoim klientom do swoich kart (otwarte pare lat wczesniej, limity ogromn) dla zwiekszenia ratio zadluzenia i scoru, a zamykaja je po zamkniecia sprzedazy.

Dobrze wiedzieć :) Muszę się w takim razie pospieszyć. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. wyrabiasz historie kredytowa tylko do wrzesnia, bo wtedy wchodzi nowe prawo federalne i juz authorized users nie wchodza do histori kredytowej czy score, wiec nie bedzie sie dalo dymac system. W tej chwili bardzo naduzywane to jest, bo brokerzy aby zamknac sprzedaz domu/mieszkania dopisuja swoim klientom do swoich kart (otwarte pare lat wczesniej, limity ogromn) dla zwiekszenia ratio zadluzenia i scoru, a zamykaja je po zamkniecia sprzedazy.

Dobrze wiedzieć :) Muszę się w takim razie pospieszyć. Dzięki!

We wszystkich biurach bedzie obowiazywac na 100% od 1 stycznia 2007, wiec teoretycznie do konca roku, ale od wrzesnia EXPERIAN juz bedzie uwazal wszystkie konta auth user jak by ich nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...