Skocz do zawartości

Karta kredytowa Capital One - trzymać się z daleka?


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro wg nowych przepisow authorized users(AU) nie beda liczyli sie do scoru, to na logike, jesli sie dopiszesz jako AU to kart kredytowych meza to macie do wrzesnia aby kupic dom po starych, "korzystniejszych" zasadach. Potem, nawet jak bedziesz AU, to i tak sie nie bedzie liczylo do ratios skoro, jak kubakj napisal, "od wrzesnia EXPERIAN juz bedzie uwazal wszystkie konta auth user jak by ich nie bylo."

Ale jak sie dodasz jako AU teraz, to powinno Ci to ulatwic otwarcie kart kredytowych na siebie.

Musza raportowac ja wszedzie, jesli jest zona. To jest przepis federalny. Zona lub maz nawet jak konto nie jest jako joint, to musza raportowac auth user, jak sobie tego zachce.

moze zle zrozumialem intencje zdania ale chyba ...musza ja raportowac, jesli jest authorized user a nie z powodu ze jest zona, bo dzieci, rodzice i inni tez moga byc AU

Wroce jeszcze do problemu 95% - teoretycznie to dobrze ze high balance meza jest 95% limitu. Gorzej by bylo jesli powiedzmy nieujawniony limit jest 20k, a high balance 2k, i miesieczne wydatki 1.5k. Wtedy ratios wypaja tragicznie. Jesli high balance bylby 95% limitu(19k) i miesieczne wydatki (current balance) sa dalej 1.5k, to ratios wypadaja bardzo dobrze.

Tak wiec, o ile masz bardzo maly limit, nie powinno to zle wplywac na ratios i score....

wyrabiasz historie kredytowa tylko do wrzesnia, bo wtedy wchodzi nowe prawo federalne

wiecej lektury do poczytania: http://www.startribune.com/417/story/1259987.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy w takim razie po dopisaniu mnie przed wrześniem muszę to wykorzystać i w te pędy wyrabiać własną historię kredytową, czy wystarczy sam fakt że dopisano mnie przed ta datą?

Moze dopisac Cie w kazdej chwili, nawet po wrzesniu. Teraz do obliczenia twojego FICO score sa brane pod uwage konta AUTH USER, a od wrzesnia do wyliczenia FICO nie beda juz brane te konta, wiec twoje FICO zmaleje, wiec najlepiej byc juz dopisanym (zanim CapitalOne zacznie raportowac Ciebie to tez minie ze 2 miesiace, jakbys dzis byla dodana) i zrobic maly credit card app spree i wyciagnac jak najwiecej kart i czekac, az beda spokojnie nabijaly miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musza raportowac ja wszedzie, jesli jest zona. To jest przepis federalny. Zona lub maz nawet jak konto nie jest jako joint, to musza raportowac auth user, jak sobie tego zachce.

moze zle zrozumialem intencje zdania ale chyba ...musza ja raportowac, jesli jest authorized user a nie z powodu ze jest zona, bo dzieci, rodzice i inni tez moga byc AU

W tej chwili prawo federalne stwierdza, ze kazdy maz lub zona dopisana jako AUTH USER musza byc raportowane. Dzieci, znajomi, dalsza rodzina nie musza byc raportowane, a mogą i czasem są, a czasem nie. Czesto nie raportuja kredytorzy AUTH USERS, zmusic ich mozna tylko do raportowania małżonków, bo nawet po dobroni nie chcą raportować czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zakładając że mąż mnie dopisze do np. Best Buy (kredyt od półtora roku, na 1200, prawie cały spłacony) oraz do Capital One (od ponad roku) to mam szanse do września nabić sobie trochę punktów? Na tyle żeby samej wystąpić o jakiś kredyt - najchętniej kartę kredytową rzecz jasna, cudowne [beeep]owłazne karty sklepowe mam tam gdzie ich miejsce. No chyba że nie będzie wyjścia.

Mam osobne konto oszczędnościowe w WaMu. dzwoniłam dzisiaj, niestety, nie wydają secured CC. Za dwa miesiące chcemy kupić nowy samochód i mąż dopisze mnie do kredytu, ale to tylko jakieś symboliczne punkty mi nalecą.

Ale zawaliłam sprawę :)

Swoją drogą tym nowym przepisem to ostro namieszali. Rozumiem że chcą ukrócić przekręty, ale IMO powinni zostawić możliwość dopisywania dzieci i małżonków. W ten sposób nie u[beeep] się masę osób, które od września będą musiały ostro kombinować jak w ogóle ZACZĄĆ wyrabiać sobie historię kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zakładając że mąż mnie dopisze do np. Best Buy (kredyt od półtora roku, na 1200, prawie cały spłacony) oraz do Capital One (od ponad roku) to mam szanse do września nabić sobie trochę punktów? Na tyle żeby samej wystąpić o jakiś kredyt - najchętniej kartę kredytową rzecz jasna, cudowne [beeep]owłazne karty sklepowe mam tam gdzie ich miejsce. No chyba że nie będzie wyjścia.

Mam osobne konto oszczędnościowe w WaMu. dzwoniłam dzisiaj, niestety, nie wydają secured CC. Za dwa miesiące chcemy kupić nowy samochód i mąż dopisze mnie do kredytu, ale to tylko jakieś symboliczne punkty mi nalecą.

Ale zawaliłam sprawę :)

Swoją drogą tym nowym przepisem to ostro namieszali. Rozumiem że chcą ukrócić przekręty, ale IMO powinni zostawić możliwość dopisywania dzieci i małżonków. W ten sposób nie u[beeep] się masę osób, które od września będą musiały ostro kombinować jak w ogóle ZACZĄĆ wyrabiać sobie historię kredytową.

Za kredyt samochodowy to nie uzyskasz wielu punktow :)

Niech dodaje ciebie natychmiast i pod koniec sierpnia aplikuj o karty.

Zeby zdobyc kredyt, to nie jest tak trudno. Sklepowa karte zawsze dadza, nawet na $100, a potem udowadniac trzeba, ze nie jest sie wielbladem. Tak samo potem nastepne karty, az po paru latach dobre karty. Nie ma nic na szybkiego. dobrze zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zakładając że mąż mnie dopisze do np. Best Buy (kredyt od półtora roku, na 1200, prawie cały spłacony) oraz do Capital One (od ponad roku) to mam szanse do września nabić sobie trochę punktów? Na tyle żeby samej wystąpić o jakiś kredyt - najchętniej kartę kredytową rzecz jasna, cudowne [beeep]owłazne karty sklepowe mam tam gdzie ich miejsce. No chyba że nie będzie wyjścia.

Mam osobne konto oszczędnościowe w WaMu. dzwoniłam dzisiaj, niestety, nie wydają secured CC. Za dwa miesiące chcemy kupić nowy samochód i mąż dopisze mnie do kredytu, ale to tylko jakieś symboliczne punkty mi nalecą.

Ale zawaliłam sprawę :)

Swoją drogą tym nowym przepisem to ostro namieszali. Rozumiem że chcą ukrócić przekręty, ale IMO powinni zostawić możliwość dopisywania dzieci i małżonków. W ten sposób nie u[beeep] się masę osób, które od września będą musiały ostro kombinować jak w ogóle ZACZĄĆ wyrabiać sobie historię kredytową.

Jak chcesz wyrobic wlasna karte idz do TJ Maxx i wyrob sobie TJX Rewards Master Card. Dostaniesz bez zadnych ceregieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyrobic wlasna karte idz do TJ Maxx i wyrob sobie TJX Rewards Master Card. Dostaniesz bez zadnych ceregieli.

Ano od czegoś trzeba zacząć :) Szkoda że mieliśmy tyle na głowie i nie pomyślałam o tym wcześniej, byłabym rok do przodu. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to, zanim dopiszesz sie do CapOne, sprobuj otworzyc karte sklepowa w macy's,jcpenny czy w searsie i zobaczysz czy ci dadza. Podobno karty od stacji benzynowych sa najlatwiejsze w otrzymaniu bo i tak limit bedzie $100 i wiekszy ci raczej nie jest potrzebny. Jak dostaniesz te karty to super bo juz historia kredytowa sie rozwija, jezeli nie to zostaje dopisanie sie jako authorized user do kart meza.

W kazdym razie najpierw dopisuj sie do kart kretydowych ktore raportuja credit limit, a w ostatecznosci do tych ktore nie maja takiego limitu jak Capital One. Nie wiem dokladnie jak to jest, ale zeby dopisanie ciebie do Cap One nie mialo otwrotnego efektu na twoj credit score.

A wogole to powinnas otworzyc tzw joint account na meza i na siebie. Skoro maz ma dobra historie, nie powinno byc najmniejszego problemu z otwarciem dobrej karty np Bank of America World points. Jako jeszcze inna opcja, mozez sprobowac otworzyc ta karte na siebie a maz (lub moze ktos inny z rodziny kto ma historie) bedzie jako "guarantor."

Za dwa miesiące chcemy kupić nowy samochód i mąż dopisze mnie do kredytu, ale to tylko jakieś symboliczne punkty mi nalecą.

jedna rada - jak chcecie kupic dom/mieszkanie w nastepnym roku, i nie splacicie tego samochodu to tego czasu, to lepiej zkonsultujcie sie z brokerem czy to nie wplynie negatywnie na sume hipoteki jaka mozecie zaciagnac.... Ja mysle, ze zaszkodzi bo debt ratio bedzie wysoke...no chyba ze zarabiacie miliony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna rada - jak chcecie kupic dom/mieszkanie w nastepnym roku, i nie splacicie tego samochodu to tego czasu, to lepiej zkonsultujcie sie z brokerem czy to nie wplynie negatywnie na sume hipoteki jaka mozecie zaciagnac....  Ja mysle, ze zaszkodzi bo debt ratio bedzie wysoke...no chyba ze zarabiacie miliony :)

Calego nie musicie splacic wystraczy ze zostanie wam mniej niz 6rat i wtedy niesplacony samochod nie bedzi mial negatywnego wplywu na wielkosc pozyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...