Skocz do zawartości

Samochodem z Europy do USA?


melonik22

Rekomendowane odpowiedzi

Hey.

Za rok chcem sie z kumplami wybrać samochodem do stanów z polski :P mamy taki plan zwiedzenia troche świata zachód do portugalii a z portugalii promem do stanów?

Tylko nie moge znaleść promu? Ile kosztuje przejażdzka promem? I czy wpuszczą nas tam samochodem na polskich blachach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0d tylko jaka mial ten samochod rejestracje stylu,aby nie z USA ;)

widzialem takie samochody w Montrealu,pelno mialo rejestracji z Niemiec,Francji :P

cholera - dopiero teraz zauważyłem .. the illusion is perfect ;-) (brak naklejki na szybie to potwierdził)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Za rok chcem sie z kumplami wybrać samochodem do stanów z polski :P mamy taki plan zwiedzenia troche świata zachód do portugalii a z portugalii promem do stanów?

Tylko nie moge znaleść promu? Ile kosztuje przejażdzka promem? I czy wpuszczą nas tam samochodem na polskich blachach?

Pozdrawiam

Jak masz ubezpieczenie, samochod jest zarejestrowany, masz prawko i wize to czemu by nie. Pytanie jest czy warto. Bo jak przyjedziesz jakims egzotykiem typu Fiat czy Reanult to podroz moze byc kosztowna.

zdjęcie robione na Ridgewoodzie w Nowym Jorku:

http://img294.imageshack.us/img294/3328/147jp8.jpg

I co w tym dziwnego. Wyglada ze samochod jest zarejestrowany w Pennsylvanii gdzie dostaje sie jedna tablice na tyl. Na przod mozna zalozyc doslownie co sie chce. Takie polskie tablice i z innych krajow mozna kupic za grosze i zalozyc na przod. W NY czy NJ czy w innych stanach gdzie wymagane sa 2 tablice to nie przejdzie, ale w stanach jak Pennyslvania, Georgia czy Lousiana mozna takie tablice zakladac na przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ubezpieczenie, samochod jest zarejestrowany, masz prawko i wize to czemu by nie. Pytanie jest czy warto. Bo jak przyjedziesz jakims egzotykiem typu Fiat czy Reanult to podroz moze byc kosztowna.

Prawko mamy wszyscy(4jedziemy) Wize będziemy sie nie długo o nią starac. A samochodem którym sie wybieramy to BMW 330cabrio. Więc podróż może być ciekawa.. A Jak sie ma sprawa z promem? Ile kosztuje taka przyjemność? Ile sie dni płynie? Chodzi mi z Portugalii do USA jak najbliżej żeby było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wroze nic dobrego.. amerykanie maja takie wymyslne przepisy ze mozesz miec problemy z poruszaniem sie po amerykanskich drogach :)

Ja nie mysle ze beda mieli jakiekolwiek problemy.

Prawko mamy wszyscy(4jedziemy) Wize będziemy sie nie długo o nią starac. A samochodem którym sie wybieramy to BMW 330cabrio. Więc podróż może być ciekawa.. A Jak sie ma sprawa z promem? Ile kosztuje taka przyjemność? Ile sie dni płynie? Chodzi mi z Portugalii do USA jak najbliżej żeby było :P

Co do promu to musisz sam sobie poszukac, bo ja nie mam pojecia. ;) Takze sobie nie wyobrazam podrozy przez USA we 4rech w tej lupinie ktora macie zamiar zabrac do USA. Ja radzilbym wynajac na miejscu, bedzie taniej, pewniej i pewnie bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Za rok chcem sie z kumplami wybrać samochodem do stanów z polski :P mamy taki plan zwiedzenia troche świata zachód do portugalii a z portugalii promem do stanów?

Tylko nie moge znaleść promu? Ile kosztuje przejażdzka promem? I czy wpuszczą nas tam samochodem na polskich blachach?

Pozdrawiam

Za rok - wiec czasu jeszcze sporo na planowanie podrozy.

Napisz przede wszystkim ile czasu chcecie w USA spedzic. To wiele wyjasnia.

Jesli chcecie byc tam 3 miesiace i tyle tez czasu spedzic w samochodzie - moze nie bedzie latwo wynajac na miejscu samochod w rozsadnej cenie.

W przeciwnym wypadku (jesli bedziecie tam na przyklad 3 tygodnie) - nie ma nad czym sie zastanawiac i wyjazd autem z Europy nie ma zadnego sensu.

Identyczny samochod wypozyczycie duzo taniej, a moze lepiej zainwestowac wtedy w amerykanski krazownik szos ;) ? To tez ciekawa przygoda (i nie tak znowu droga).

Podroz do Portugalii takim sprzetem nawet w 4 osoby wyniesie troche. Jechalem w tym roku sam z poludnia Hiszpanii (wiec nieco krocej - tyle, ze motocyklem) i paliwo daje po kieszeni, mocno.

Platne autostrady to ponad 200 euro w jedna strone (chociaz da sie to latwo ominac) - wiec juz w Europie zostawicie kilka zlotych.

Dalej - prom. Nigdy nie slyszalem o takiej mozliwosci, ale kto wie? Jest na pewno inna forma przeslania sprzetu : kontener.

Gdybyscie wysylali w ten sposob samochod - z USA do Polski to ok. 1100 dolarow - mysle, ze cena bedzie zblizona rowniez w druga strone.

Klopot jest, gdy cokolwiek stanie sie Wam w USA. Jesli zostaniecie z uszkodzonym samochodem powiedzmy 3000 kilometrow od miasta, z ktorego da sie wyslac samochod w kontenerze lub promem - koszty sa olbrzymie. Naprawy na miejscu? Oczekiwanie na brakujace czesci? Transporty laweta? Drodzy mechanicy w USA? Bywa roznie ...

Nie wiadomo tez jak sprawa ubezpieczenia - czy bedzie nalezycie dzialac za oceanem.

Sprawa jest warta gruntownego przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...