Skocz do zawartości

Wiza USA/KANADA


Ania 87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pytanie...?? jestem obecnie w USA wize w Polsce dostalam na 3 lata a w USA mam na pol roku gdzie na bialej karteczce jest literka B co to oznacza?? 2) chce zapytac jake sa szanse na przedluzenie wizy w USA i jak to sie w ogole zalatwia nie wiem zupelnie nic takze prosze o w miare jasna i precyzyjna odpowiedz 3) jesli mam ta wize na pol roku i chce wyjechac do Kanady to tez musze sie starac o wize w USA do Kanady tak?? 4) czy mozecie mi powiedziec czy jest Konsulat Kanadyjski w NY?? 5) czy jesli dostane wize do kanady to moge wrocic bez problemu do USA w przeciagu trwania tej mojej polrocznej wizy czy to nie bedzie problemu i czy urzednik mnie wpusci ?? dziekuje z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie starac o przedluzenie wizy ale pod warunkiem ze dobre podasz uzasadnienie oraz tez masz sponsora lub tez kase aby dluzej zostac na terenie USA,kiedys o przedluzenie wizy bylo latwiej niz teraz .

Wiecej sie o tym dowiesz z tej strony:

http://www.uscis.gov/files/form/i-539instr.pdf

formularz :

http://www.uscis.gov/files/form/i-539.pdf

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wiza_turystyczna.htm

ps duzo tez jest napisane na samym forum i wpisz w szukaj slowa i Ci wyjdzie duzo odpowiedzi

Co do wizy do Kanady to mozesz sie starac o wize w NY,tutaj masz linka jak sie starac i co nalezy miec aby ta wize otrzymac:

http://geo.international.gc.ca/can-am/new_...ormation-en.asp

ps Jesli chcesz kiedys wrocic do USA to masz dwa wyjscia,po 1 nie przedluzac pobytu w USA i wrocic za pare miesiecy do USA lub tez po przedluzeniu pobytu i powrocie do Polski pozostac np w Polsce taki czas jaki bylas w USA ..Jesli wrocisz szybciej to bedziesz musiala sie liczyc z tym ze Cie nie wpuszcza do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE BARDZO ZA WSZELKIE ODPOWIEDZI! SORRY TAK W OGOLE TO ZA DUZO ZADALAM PYTAN NA RAZ...NAJWAZNIEJSZA SPRAWA DLA MNIE JEST WIZA KANADYJSKA JESLI MOGE PROSIC ZEBY KTOS MI TO WYJASNIL BO NIE BARDZO ODNAJDUJE SIE NA TYCH STRONACH I LINKACH KTORE DOSTALAM 1) CZY WIECIE MOZE NA JAKI OKRES CZASU MOGLABYM DOSTAC WIZE KANADYJSKA JESLI STARM SIE O NIA NP. W NY??

2) I CHODZI MI KONKRETNIE O POWROT Z KANADY DO USA W CIAGU TRWANIA TEJ MOJEJ POLROCZNEJ WIZY CZY TO JEST REALNE ZE MNIE WPUSZCZA CZY LEPIEJ JUZ WRACAC DO POLSKI Z KANADY A NIE PRZEKRACZAC GRANICY DO USA??

3) CZYLI TZN JESLI WYJADE DO KANADY TO BEZ PROBLEMU WROCE DO USA??

4) A CHCE ZAPYTAC JESZCZE O TA BIALA KARTECZKE KTORA DOSTALAM W SAMOLOCIE TZN.JESLI JEJ NIE ODDAM( I OD CZEGO ZALEZNE JEST ODDANIE ) TZN ZE CZASEM SIE JA ODDAJE A CZSEM NIE CZY ONI MNIE PROSZA O ZWROT?? TO ONA GWARANTUJE MI WJAZD Z POWROTEM (Z KANADY ) DO USA?? - TAK BO NIE WIEM CZY DOBRZE ROZUMIEM??

OK TO CHYBA TYLE JAK COS TO BEDE PYTAC TAK POZA TYM TO PRZEPRASZAM ALE JA JESTEM KOMPLETNIE ZIELONA W TYCH SPARAWCH A NIE CHCE NICZEGO PRZEOCZYC I ZMARNOWAC POBYTU TUTAJ TAKZE JESLI MOGE PROSIC O JASNE PRECYZYJNE I WYCZERPUJACE ODPOWIEDZI BEDE BARDZO WDZIECZNA :P POZDRAWIAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania 87 po 1 czy mozesz nie pisac duzymi literami tzn wylacz caps lock :)dziekuje

co do 1 pytania to z wiza Kanadyjska jest tak jak z wiza do USA tzn ze to co dostajesz w Ambasadzie to jest promesa wizowa i Ona jest wazna zazwyczaj 6 miesiecy na wjazd na teren Kanady,na granicy dostaniesz wlasciowa wize pobytowa,dotyczy to wiz jednokrotnego przekroczenia granicy,sa tez wizy wielokrotnego przekroczenia granicy ale One sa wazna max 5 lat i za 1 razem trudno jest taka wize dostac.Jak bedziesz wypelniac formularz to zaznacz ze chcesz 1 krotnego przekroczenia granicy.

Wjedziesz bez problemu majac ta I-94 wazna i to bedzie sie liczylo.

Sa osoby ktore jadac do Kanady oddaja ta biala karteczke ale wtedy One leca z Kanady do Polski lub tez zostaja dluzej w Kanadzie np na stale wiec od Ciebie zalezy czy ja oddasz czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukalabys to znalazlabys wszystkie informacje na forum bo te tematy byly juz NIE RAZ poruszane.

Jak napiszal SLY starasz sie o promese kanadyjska w NY.

Zabierasz tam wypelniony wniosek, I-94, bilet powrotny, paszport, dwa zdjecia, ewentualnie zaproszenie jak masz. Prosza tez o zaswiadczenia poswiadczajace Twoje zwiazki z Polska. Oczywiscie nie sa one tak bardzo surowo wymagane jak w Polsce ale czasami miec cos dobrze przy sobie. Ale bez tego tez mozesz sie starac. Ja bez zadnych zaswiadczen dostalam dwukrotnie promese do Kanady na terenie USA.

Zapewne wize na granice wbija Ci na 6 miesiecy (do Kanady). Kursowac miedzy Kanada a USA mozesz sobie ile chcesz. Po prostu nie oddajesz I-94 na granicy kanadyjskiej. Ich ten swistek nie interesuje. To w Twoim interesie jest aby w razie decyzji, ze juz nie wracasz do USA, oddac ja komu trzeba. Wracajac do USA pokazujesz paszport z I-94. Miej tez zawsze przy sobie kopie biletu powrotnego do Polski bo czasami urzednik prosi o pokazanie.

Pytania jakie bedzie Ci zadawal to podobne jakie slyszalas od urzednika na lotnisku. Po co, na ile i kiedy wracasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...