Skocz do zawartości

paszport


jungar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem, otóż...

Posiadam konto w Bank of America. Konto to zostało założone przy pomocy paszportu, nie pamiętam czy użyłem też dowodu osobistego...

Ostatnio wybrałem się do owego banku aby wypłacić $2500 z konta. Pani w okienku uprzejmie mnie poprosiła o dwa dokumenty tożsamości. Dałem jej swoją Debit card (którą owy bank traktuje jak Id) oraz Florida Drivers License. Niestety problem polega na tym iz moje prawo jazdy jest dawno expired. Pani w okienku zauważyła to i stwierdziła że nie może uznać takiego dokumentu. Po tym jak ją trochę przycisnąłem, wypłaciła mi pieniądze ale ostrzegla mnie że w przyszłości tego nie zrobi :P. Cieszę się że bank dba o bezpieczeńśtwo swoich klientów ale... dało mi to trochę do myślenia gdyż moim jedynym dowodem tożsamości który mogę okazać jest paszport. I tutaj pojawia się kolejny problem - paszport za jakiś czas również będzie expired :| ...

Tutaj kieruję pytania do ludzi którzy ewentualnie mogą mi pomóc :

1. Czy istnieje możliwosć przedłużenia paszportu drogą listowną? (słyszałem że nie)

2. Gdzie moze trzymać swoje pieniądze człowiek który jest w sytuacji takiej jak moja? Czy istnieje bank ktory moze otworzyc konto za przeterminowany paszport? ;| Czy istnieją jakieś alternatywy oprócz Bank of America?

Dodam że wyrobienie nowych drivers license nie wchodzi narazie w grę...

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jungar na nowy paszport Polski bedziesz czekac 4-6 miesiecy wiec radze postarac sie o niego juz teraz..

Jeszcze mam czas, staram się "dmuchać na zimne". Paszport kończy mi się w styczniu 2009. Wyczytałem własnie w innych postach że mozna wysłać prosbę o przysłanie wniosku o paszport. Sam wniosek natomiast trzeba złożyć osobiście. Chciałem jedynie potwierdzić tą wiadomość a także dowiedzieć się czy istnieje możliwość złożenia tego wniosku na Florydzie.

Mój główny problem polega na tym że, nie chcę doswiadczyć później jakichkolwiek problemów, przy wypłacaniu gotówki z banku.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy w BoA chca 2 ID do wyplaty gotowki, bo ja zawsze poslugujac sie karta ich wyplacalem po wpisaniu nr PIN. W Citibanku tez na karte wyplacalem wieksze kwoty i niegdy mnie nikt o ID nie zapytal. Oczywiscie ja bym na twoim miejscu zalozyl sobie ze 2 dodatkowe konta poki jeszcze masz wazne ID, bo jak paszport wygasnie, a potem nie bedziesz miec zadnego ID i niedaj boze zgubisz karte debetowa, to juz nie wyplacisz kasy w banku w zaden sposob, to pozostanie wypisac Ci czek i wplate na inne konto, gdzie bedziesz miec karte zdokowana bezpiecznie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, owa sytuacja przydazyła mi się dosyć niedawno. Wpłacałem na konto trochę gotówki a także chciałem wpłacić pieniądze z czeku. Gdy pani skończyła wykonywać tą czynność, grzecznie ją poprosiłem o wypłatę powyższej sumy z mojego konta. Pani powiedziała mi że do wydania takiej ilości gotówki potrzebuje 2 dowodów tożsamości. BoA uznaje swoje karty debetowe jako Id (mają zdjęcie), tak więc oprócz tego id przedstawiłem jej także prawo jazdy (nieważne już). W związku z tym że prawo jazdy było nieważne owa pani robiła mi trochę problemów... Byłem trochę zaskoczony taką sytuacją :|

kubakj - Dzięki za podsunięcie mi dobrego pomysłu. Chyba faktycznie tak zrobię. Nie wiem czy w SunTrust wymagaja SSN czy sam paszport wystarczy do zalożenia konta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly:

Paszporty, z wyjątkiem paszportów tymczasowych, niezależnie od miejsca zamieszkania obywatela polskiego, są wystawiane w Polsce. Z uwagi na wydłużenie się procedury paszportowej (do około 4 m-cy od momentu złożenia kompletnego wniosku) zaleca się złożenie wniosku o nowy paszport minimum 4 miesiące przed utratą ważności dotychczas posiadanego.
4, nie 6 ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...