Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie tej wizy a chodzi o szanse jej uzyskania a mianowicie

mam licencjat z politologi (specjalność dziennikarstwo), dwu letnie doświadczenie w lokalnej gazecie w Polsce i jeszcze 3 miesięczny staż także w gazecie ale w UK, moim pracodawcom i jednocześnie sponsorem ma być wydawca lokalnej gazety w Maine

jeszcze chciałam się spytać jakie będę musiała ponieść koszty w związku z tą wizą a jakie mój pracodawca i zarazem jednocześnie sponsor ?

chodzi o to czy nie przyczepią się do mojego wykształcenie bo tak na prawdę to jestem politologiem ale dodatkowo jest jeszcze ta specjalność dziennikarska, wszelkie doświadczenie mam właśnie z dziennikarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie tej wizy a chodzi o szanse jej uzyskania a mianowicie

mam licencjat z politologi (specjalność dziennikarstwo), dwu letnie doświadczenie w lokalnej gazecie w Polsce i jeszcze 3 miesięczny staż także w gazecie ale w UK, moim pracodawcom i jednocześnie sponsorem ma być wydawca lokalnej gazety w Maine

jeszcze chciałam się spytać jakie będę musiała ponieść koszty w związku z tą wizą a jakie mój pracodawca i zarazem jednocześnie sponsor ?

chodzi o to czy nie przyczepią się do mojego wykształcenie bo tak na prawdę to jestem politologiem ale dodatkowo jest jeszcze ta specjalność dziennikarska, wszelkie doświadczenie mam właśnie z dziennikarstwa

Wiza H1B jest dla specialty occupation gdzie wymagane jest BA/BS jako minimum. Z tego co wiem, a sprawdzilam to dosc dokladnie, zawod dziennikarza w USA nie wymaga takiego doswiadczenia. Znam 4 osoby, ktore chcialy dostac wize jako osoby sponsorowane do gazet i zadnej z nich sie nie udalo. Most employers prefer individuals with a bachelor’s degree in journalism or mass communications, but some hire graduates with other majors

- slowo 'prefer' nie znaczy, ze Bachelor's degree jest minimum wymaganym dla tego zawodu. Porownaj z tym: A bachelor’s degree in engineering is required for almost all entry-level engineering jobs. College graduates with a degree in a physical science or mathematics occasionally may qualify for some engineering jobs, especially in specialties in high demand.

Adwokat bedzie musial dosc dobrze postarac sie uzasadnic dlaczego akurat Ty jest potrzebna i akurat w takim zawodzie i dlaczego zawod jest specialty occupation. Pamietaj, ze nie kazdy zawod, gdzie ktos ma wyksztalcenie wyzsze, w USA jest zaliczany do specialty occupation. Dlatego wasnie jest tyle odmow H1B, i tyle Request for Evidence (okolo 60%).

Koszty zwiazane z H1B teoretycznie pokrywa pracodawca. Wahaja sie roznie, ale srednio od $2,500 do $10,000 plus oplaty do urzedu imigracyjnego. Mozesz znalezc kogos kto zrobic Ci dokumenty taniej, ale niekoniecznie bedzie to osoba bedaca w temacie wiz H1B, bo przy takich wizach jest mnostwo pracy (samo uzasadnienie dlaczego Twoj zawod jest specialty occupation pisze sie korzystajac z roznych zrodel itd.) Co innego chemik, biolog, informatyk - to sa tzw. pewne zawody.

Aha, i nie zawsze licencjat z Polski jest rowny BA/BS w USA - z tym tez wiele osob ma problem.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...