Skocz do zawartości

Camp America - wasze opinie


olunow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja też mam trochę wątpliwości co do pomocy ze strony Camp America jeżeli wydarzy się coś złego. Byłam wraz z kolegą z tego programu w ostatnie wakacje. Wszystko było pięknie do momentu kiedy kolega miał wypadek i złamał sobie rękę . Złamanie było na tyle poważne że konieczna była interwencja chirurga. Kolega był przez około tydzień w szpitalu, po czym wrócił na camp. Oczywiście już nie pracował, ale przez około następnie 4 tygodnie przebywał na campie. Miał w następnych 2 tyg. kilka wizyt u lekarza. Camp america załatwiła mu lot powrotny dopiero miesiąc później. I zastanawia mnie to czy chodziło o oszczędność w rezerwacji biletu lotniczego ? Bo wiadomo że bilet zarezerwowany tydzien przed lotem jest droższy niz ten co 3 tygodnie później. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to że do mojego kolegi do domu przyszedł do zapłaty częściowy rachunek za leczenie około 3000USD. I też nie bardzo to rozumiem jakie ubezpieczenie zapewnia Camp America? Z tego co jest napisane w regulaminie firma zapewnia ubezpieczenie na koszty leczenia do 500000 USD .... to jest bardzo ciekawe i właściwie ile jest w tym prawdy? bo nie wydaje mi się żeby tydzień leczenia w amerykańskim szpitalu kosztował więcej niż 500 tys usd.

http://www.culturalinsurance.com/pdf/study...nalbrochure.pdf dokladnie wyszczegolnione co jest pokryte a co nie.

Warto poczytac - mysle ze to odpowie na pytanie,dlaczego koledze przyszedl czesciowy rachunek do zaplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam wszystkich!

Miałem ,,przyjemność'' w ostatnie wakacje pojechać wraz z programem Camp America do Stanów. Byłem na programie campower. Jeśli chodzi o koszt programu to rzeczywiście cena jest do zaakceptowania.

Natomiast co do jakości pomocy świadczonej w USA przez firmę Tragedia! Możecie zapomnieć o pomocy z biura w Warszawie jeśli jesteście w USA! Moim zdaniem osoby , które pracują na ul. Widok 8 w Warszawie są nie odpowiedzialne. Najprawdopodobniej dostają one wysokie prowizje za każdą osobą, która chcę pojechać i tylko chyba na tym im zależy. A jeśli chodzi o pomoc jeśli naprawdę jest potrzebna to olewają! Pisałem wielokrotnie do biura w Warszawie podczas pobytu w USA i nic. Oni są fajni jak nic złego się nie dzieje... A tak pięknie zapewniają na swoich spotkaniach przed wyjazdem ,, jeśli będziecie mieli jakieś problemu w USA to wam pomożemy'' Bzdura! dbają tylko o to żeby zachęcić jak najwięcej osób!

Zdecydowanie odradzam Camp America!

a mozesz napisac o jaka sytuacje chodzilo? bo brzmi to niefajnie, ale nie podajesz szczegolow.

A jakos mi sie nie chce wierzyc, ze organizacja, ktora dziala od 40 lat, nagle robi sobie z uczestnikow jaja i smieje sie z nich po katach...

hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Cześć, mógłbyś napisać cos wiecej, jakieś porównanie resort-camp? Atmosfera, atrakcje, ludzie, zarobki, wszystko co Ci na myśl przyjdzie :)

Ja planuję jechać w przyszłe wakacje, chyba zdeyduję się na resort, bo wiecej pieniędzy i dłuższa praca- 12 tygodni to w miare odpowiednia ilość dla mnie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey!

Ja tez planuję wyjazd w przyszłe wakacje. Dopiero w czerwcu przypadkiem trafiłam na stronę Camp America i dowiedziałam się, że coś takiego istnieje:)

Chciałabym się dowiedzięc tego samego co poprzednik, czyli czego można się spodziewać na campie i po nim:D

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mysler ,ze jesli chodzi o CAMP AMERICA jest to dobry wybor duzo znajomych sobie chwali i jest profesjonalne podjesc sama bylma i polecam , z tego co wiem istnieja juz ponad 20 lat w Polsce i zawsze jak napiszesz do konsultanta to pomoze i nikt nie ma Cie w du... a co do ceny ot nie warto oszczedzac bo lepiej chyba leciec liniami lotniczymi typu British Airways czy Air France niz najtnaszymi zeby bylo jak najtaniej.... A co do wypadkow to u mnie na Campie chlopak mila wypadek z noga byl w szpitalu dali mu but specjalny i nic nie placil i jeszcze nie pracowal chyba tydzien i dostal wynagrodzenie takie jak mial w umowie ,mielismy raz sytuacje ze dyrektora w polowie okresu na campie dala nam mnije wyplaty po sie pomylila i zadzwonilismy do Warszawy i odrazu sprawa zostala zaltwiona i na koncu dostalismy tyle co kazdy mial w kontrakcie (blad dyrektorki Campu pomylila sie w obliczeniahc tak tlumaczyla) Ja polecam szczerze:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Prosze nie sugerowac sie opiniami uzytkownika Berenika_K. Ta osoba pracuje dla organizacji, ktora na forum tak zachwala i wychwala i na pewno nie zobaczycie tam informacji, ze ta organizacja jest zla. Jezeli ktos ma watpliwosci polecam wejsc na strone tej organizacji i po prostu wyszukac wyzej opisana osobe.Trudno, zeby nadawac na organizacje dla ktorej sie samemu pracuje.

A co do wyjazdow do USA. Bylem 5 krotnie w USA na summer campach. Powiem Wam ze ludzie ktorych spotkalem sa to najlepsze osoby pod sloncem. Ludzie mowia ze na summer campach nie da sie zarobic.

Oczywiscie ze sie da.Zalezy od tego na ile jedziesz.Wiadomo ze mniej zarobisz jadac na 2 miesiace niz na 3.

Otrzymujecie wize J-1 na ktorej mozecie pracowac 4 miesiace.Po zakonczeniu summer campu macie wiec dodatkowe 2 miesiace na prace gdziekolwiek.

W USA ciuchy sa po smiesznych cenach, tak samo jak elektronika.

Polecam wam tam latac jezeli jestescie studentami!!!Ja wlasnie skonczylem studia i jest to pierwsze lato od 2006 roku kiedy nie ma mnie w USA.

Latajcie poki mozecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...