Skocz do zawartości

pierwszy raz do USA


oleczka23

Rekomendowane odpowiedzi

hej, witam wszystkich po raz pierwszy. na wakacje planuje jechac pierwszy raz do USA z kuzynka, ale nie chcemy jechac przez biuro- camp sie nie oplaca, a W&T jest za drogi...w zwiazku z tym chcialam sie zapytac, czy mamy szanse, bedac studentkami, wyjechac na wize turystyczna na wakacje?do kiedy mamy czas zglosic sie do konsulatu? o co beda sie nas pytac, jesli chodzi o wize turystyczna? czy moga sprawdzic konto w banku?

dodaje, ze nie jedziemy tam calkiem w ciemno, w Santa Barbara kuzynka ma znajome malzenstwo. No i chcialybysmy tam dorobic, jesli znajdziemy prace... ktos sie orientuje, czy w Kalifornii jest duzo ogloszen o prace?

z gory dziekuje za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mamy szanse, bedac studentkami, wyjechac na wize turystyczna na wakacje?

Taka jak kazdy inny w przypadku wizy turystycznej - teoretycznie 50% (tak - nie), praktycznie dostaje ja co trzeci Polak. :D

do kiedy mamy czas zglosic sie do konsulatu?  

Tu odpowiedz jest oczywista: wczesniej, niz zamierzacie stanac na amerykanskiej ziemi :lol:

Mozecie isc juz, mozecie jeszcze poczekac, wybor nalezy do Was - na pewno, zeby zdazyc ze wszystkim, powinnyscie sie zglosic nie pozniej, niz okolo 3 tygodnie przed planowanym wylotem, ale radze wczesniej...

o co beda sie nas pytac, jesli chodzi o wize turystyczna?

Standardowe pytania o wyjazd "turystyczny" :evil: : dokad?, po co?, co chcecie zwiedzic?, gdzie bedziecie mieszkac? A moze nie zapyta o nic? Przeczytaj posty osob, ktore opisuja swoja wizyte, bo warto uszanowac ich chec podzielenia sie, a poza tym nie ma regul co do tego o co Was zapyta konsul. 8)

czy moga sprawdzic konto w banku?

Nie rozumiem pytania... Sprawdzic, czy istnieje? Sprawdzic, czy macie na nim srodki? :shock:

No i chcialybysmy tam dorobic, jesli znajdziemy prace... ktos sie orientuje, czy w Kalifornii jest duzo ogloszen o prace?

Szkoda, ale to Wasz wybor. :roll:

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Chomiku, bardzo dziekuje za odpowiedz :D jesli chodzi o te konto to chodzi mi o to, ?e jak sie jedzie na wize turystyczną to "wiadomo", ?e sie nie jedzie do pracy, a s3ysza3am, ?e w ambasadzie chcą wiedziea, jak bedziemy sie utrzymywaa, wiec by3oby wskazane miea wyciąg z konta.nie wiem, mo?e to tylko plotki by3y?

nie rozumiem te? dlaczego napisales "szkoda"jesli chodzi o Kalifornie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3ysza3am, ?e w ambasadzie chcą wiedziea, jak bedziemy sie utrzymywaa, wiec by3oby wskazane miea wyciąg z konta. Nie wiem, mo?e to tylko plotki by3y?

To nie plotki... Czasem moga o to zapytac, czasami nawet sie nie zajakna. Generalnie lepiej miec wyciag lub w inny sposob udokumentowane srodki na utrzymanie sie w USA, niz isc z pustymi rekoma. :lol:

nie rozumiem te? dlaczego napisales "szkoda" jesli chodzi o Kalifornie... :roll:  

To tylko a propos nielegalnej pracy, ktorej jestem przeciwny, ale nie oceniam Was w zaden sposob. :D

Pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak dalej bede sie pyta3a, bo widze, ?e siedzisz temacie:) Wyobra? sobie, choa na chwile, ze jestes na moim miejscu, zdeterminowany, czy jechaa na nielegalną prace czy nie...co byś zrobi3? jak wygląda3 Twój pierwszy wyjazd do USA?

nie wiem, czy jechaa z programu, moja kole?anka by3a z W&T i nie zwróci3y jej sie pieniądze, które wzie3o biuro...nie chce wyjśa na osobe, która jedzie do Ameryki tylko po dolary, bo tak nie jest, ale nie chce wyjśa stratna na tym wyjezdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Jako czlowiek, ktory 5 raz byl w USA na wizie J-1, moge poradzic jedno. CAMP.

Dlaczego???

Otoz tlumacze:

1. Najtanszy program.

2. Koszty ZAWSZE sie zwroca, poniewaz oboz zobowiazuje sie wyplacic na koniec programu $1000-1400 - zalezy od programu.

3. Po skonczeniu camp'u mozesz jeszcze dorobic plus masz miesiac na podroze.

4. Opieka firmy i kampu.

To jest idealny wybor dla osob podrozujacych pierwszy raz.

Co dotyczy turystycznej wizy to jest masa klopotow. Poczynajac od niedostania wizy az do wyladowania na Greenpoint bez niczego. Wiza turystyczna to dla osob, ktorzy juz troche znaja USA i troche maja kasy. To wcale nie jest tak tanio jak myslisz. Pare dni pobytu w Nowym Yorku bedzie Cie kosztowalo wiecej niz program Camp'u.

Wiec mysl.

To jest tylko moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...